شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1399/08/27 شناسه خبر: 1668071
مدیرکل زندان‌های کردستان:

کاهش جرم نیازمند یک خیزش اجتماعی است

کاهش جرم نیازمند یک خیزش اجتماعی است
فتحی گفت: جرم پدیده ای اجتماعی است و کاهش آن نیز خیزش اجتماعی را می طلبد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، در راستای اجرایی شدن هرچه بهتر دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه مبنی بر استفاده از ظرفیت این نهادها در بازاجتماعی نمودن زندانیان، فتحی مدیرکل زندانهای کردستان با همکاری و هماهنگی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با جمعی از گروه ها و سازمان های مردم نهاد در سنندج دیدار نمود.

در این دیدار صمیمی که بیش از 2 ساعت به طول انجامید هریک از نمایندگان سازمان های مردم نهاد به بیان ظرفیت ها و توانایی های مجموعه خود جهت ارائه خدمات به زندانیان و خانواده های آسیب پذیر آنها پرداختند و به این ترتیب راهکارهای توسعه این خدمات به بحث و گفتگو گذاشته شد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در جمع سازمان ها و گروه های مردم نهاد، زندان را یک ضرورت در جامعه دانست و گفت: پدیده زندان اتفاقی خوبی نیست اما در کنار آن باید به این موضوع نیز توجه داشت که زندان یک ضرورت برای ارتقاء امنیت و ایجاد آرامش در مقابله با هنجارشکنانی است که آرامش و امنیت مردم را به خطر می اندازند.

وی با تاکید بر اصل شخصی بودن مجازات و اینکه بر اساس این اصل نباید خانواده های زندانیان از قِبل در حبس به سربردن سرپرست خانواده با آسیب روبرو شوند گفت: متاسفاته مشکلات اقتصادی و از سوی دیگر شرایط بسیار دشوار به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا ، خانواده های زندانیان را با مشکلات بسیاری زیادی مواجه ساخته است.

مدیرکل زندانهای کردستان جرم را پدیده ای اجتماعی دانست گفت: ما زندانبانان معتقدیم که هیچ فردی مجرم به دنیا نیامده است و علل و عوامل اجتماعی متعددی در وقوع جرم موثر است لذا در این راستا کاهش وقوع جرم در جامعه زمانی محقق خواهد شد که آحاد مردم جامعه از جمله سازمان و نهادهای مردم نهاد پای کار آمده و در اقدامی جهادی شرایط سالم سازی جامعه را فراهم آورند که در این راستا مسئولین ذیربط نیز قطعا از این موضوع به گرمی استقبال خواهند نمود.

فتحی این عضو شورای قضائی استان کمک به توانمندسازی شغلی و اجتماعی زندانیان، اخذ رضایت از شکات، کمک به آزادی زندانیان بالاخص زندانیان جرائم غیرعمد، رفع مشکلات مادی و معنودی خانواده های زندانیان و ... را از جمله زمنیه های مساعد جهت حضور سازمان های مردم نهاد در زندانها قلمداد نمود و بیان داشت: زندانیان به دلیل گرفتار شدن در منجلاب جرم، هویت خود را از دست داده اند و در این راستا سازمان زندانها وظیفه دارد تا این هویت از دست رفته را به آنان بازگرداند و این مهم زمانی محقق خواهد شد که شاهد حمایت دستگاه ها و مسئولین ذیربط و همچنین حضور موثر گروه ها  و سازمان های مردم نهاد در دست یابی به این رسالت مهم سازمان زندانها باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1668071
ارسال نظر
نظرات