شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 13:46 منتشر شده در مورخ: 1399/08/27 شناسه خبر: 1668073

چه کسی جانشین «ولید المعلم» می‌شود؟

چه کسی جانشین «ولید المعلم» می‌شود؟
منابع رسانه‌ای از «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی جانشینی ولید معلم وزیر خارجه فقید سوریه یاد می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روزنامه رای الیوم ، اکنون نگاهها به طور خودکار به سمت «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه جلب شده است زیرا وی ماموریت‌های زیادی را پشت سر گذاشته و در نبود و یا بیماری ولید المعلم کارهای وزارت خارجه را برعهده داشت.

به نوشته این روزنامه عرب زبان، بی تردید او از مهارت و تجربه کاملی برای پیگری دقیق ترین جزئیات پرونده‌های حساس تحت نظارت وزارت خارجه برخوردار است؛ پرونده‌های مربوط به حملات شیمیایی، فعالیت سازمان منع گسترش سلاح  شیمیایی و فعالیت سازمان‌های بین المللی  در سوریه در جریان جنگ در این کشور و نیز پرونده فلسطین به اضافه ماموریت‌های دیگر.
 
این روزنامه در عین حال از شخصیت های دیگری از جمله «بشار الجعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل و دکتر «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد رئیس جمهور سوریه به عنوان گزینه های دیگر جانشینی ولید معلم یاد می‌کند.‎
 
ولید المعلم معاون نخست وزیر و وزیر خارجه سوریه بامداد دوشنبه ۱۶ نوامبر(۲۶ آبان ۹۹) در سن ۷۹ سالگی پس از بیش از پنج دهه فعالیت سیاسی و دیپلماتیک درگذشت .
 
انتهای پیام/
 
منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1668073
ارسال نظر
نظرات