شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:52 منتشر شده در مورخ: 1399/08/28 شناسه خبر: 1668230
با همکاری سپاه و بسیج اصناف؛

کارگاه تولید ماسک با اشتغالزایی ۲۰ نفر در بانه افتتاح شد

کارگاه تولید ماسک با اشتغالزایی ۲۰ نفر در بانه افتتاح شد
اولین کارگاه اتوماتیک تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۲۰۰ هزار ماسک با همکاری سپاه و بسیج اصناف بانه راه‌اندازی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، سال گذشته ویروس کرونا، بی‌هوا به کوچه و خیابان و خانه‌هایمان شبیخون زد، در همان ایام مثل همیشه با احتکار و گران فروشی ماسک‌های تنفسی روبه‌رو شدیم، چه صحنه عجیبی! انگار برای عده‌ای همه چیز مرده و دیگر نه انسانی وجود دارد و نه انسانیتی، چه شده که در کشور تاریخی و بلند هویت ما به وفور این حوادث رخ می‌دهد، بگذریم، در کنار این ناملایمتی‌ها اتفاقات خوب و قشنگ هم کم نیست مثل سرمایه گذارانی که در مسیر سلامت مردم گام بزرگی برداشتند.

درهمین راستا با همکاری سپاه و بسیج اصناف بانه اولین کارگاه اتوماتیک تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۲۰۰ هزار ماسک  راه‌اندازی شد ،این مکان با هدف کمک به چرخه اقتصادی و ارایه ماسک با قیمت خیلی مناسب و برای تامین نیاز مردم فعالیت می‌کند و توزیع مواد ضدعفونی به خصوص تولید ماسک مورد نیاز شهروندان جزء برنامه‌های مهم در شرایط خاص کرونایی است.

خلجی مدیر کارگاه تولیدی می گوید: ماهیانه یک میلیون متر پارچه یارانه‌ای از طرف سپاه بانه و بسیج اصناف به این کارگاه اختصاص داده شده است تا شهروندان بانه‌ای هم دسترسی آسان به ماسک داشته باشند و هم با قیمت مناسب بتوانند خریداری نمایند.
 
وی می گوید: این کارگاه ،ماسک ها ی تولید شده را با  قیمت یارانه ای بعد از مرحله تولید و استریلیزه .... در اختیار داروخانه ها و فروشگاه های سطح شهرستان با قیمت مصوب ۹۰۰ تومان قرار داده و فروشگاه ها موظف هستند باقیمت ۱۳۰۰ تومان در اختیار مردم قرار دهند.
 
محمدی یکی از  کارگران این کارگاه می گوید: تولید  این کارگاه در روز  ۳۰ هزار تا ۲۰۰هزار ماسک است و اشتغال ایجاد شده با راه اندازی این کارگاه تعداد ۲۰ نفر می باشد که به صورت دو شیفت مشغول به فعالیت هستند و هر واحد وظایف محوله خود را طبق دوره های آموزشی  که از قبل برگزار شده بود بر عهده دارند.
 
رئیس صنعت ،معدن وتجارت بانه می گوید: اولین کارگاه تولید ماسک اتوماتیک در بانه در اوایل شهریور به همت سرمایه‌گذار بومی که در حوزه گردشگری فعالیت دارد راه اندازی شد و با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا این  سرمایه‌گذار با فعالیت در حوزه اقتصادی  در راستای سلامت عمومی گام بزرگی برداشته و نیز فعالیت اقتصادی خود را در این زمینه ادامه داده است.
 
بایز حسینی می گوید: این کارگاه تولیدی روزانه ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار ماسک را دارا می باشد و این ماسک ها به صورت سه لایه تولید و مورد تایید وزارت بهداشت می باشد که نیاز شهرستان و شهرهای همجوار استان را نیز تا حدودی برطرف می سازد و پارچه های مورد استفاده از طرف سپاه پاسداران بانه تامین شده تا با نرخ مناسب تر ماسک تولید شده در اختیار همشهریان قرار گیرد.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1668230
ارسال نظر
نظرات