شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 12:08 منتشر شده در مورخ: 1399/08/28 شناسه خبر: 1668322
راه اندازی پویش نان مهربانی؛

نوع‌دوستی از جنس پارس‌آباد/اینجا هیچ‌کس گرسنه نمی‌خوابد

نوع‌دوستی از جنس پارس‌آباد/اینجا هیچ‌کس گرسنه نمی‌خوابد
در ابتدای راه‌اندازی پویش نان مهربانی، دوستان جهادی و اعضای شورای پایگاه مقاومت بسیج پارس آباد پای کار آمدند و با جذب کمکهای خیرین و مبالغ جمع‌آوری شده، روزانه برای نیازمندان هفت محله نان رایگان تهیه می‌ شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، بار‌ها شنیده‌ایم که برخی خانواده‌های نیازمند برای آبروداری، بدون اینکه حتی همسایه‌ای از احوالشان باخبر شود، شب‌ها با شکم گرسنه سر بر بالین گذاشته‌اند.

در این میان گروه‌های جهادی وقتی از این وضعیت مطلع می‌شوند، آستین همت بالا زده و اقدام به تأمین نان روزانه این خانواده‌ها می‌کنند.

جهادگرانی که نمی‌گذارند در محله هایشان کسی گرسنه بماند. این جهادگران وقتی می‌بینند خانواده‌ای به جای فرش و موکت، گونی و تکه‌های پارچه را روی زمین اتاق‌شان پهن کرده‌اند، برایشان فرش تهیه می‌کنند.

جهادگرانی که دلشان را به برداشتن باری از دوش هموطنان و شادی دل آن‌ها و در نهایت رضایت پروردگار خوش کرده‌اند.

بر همین اساس گروه جهادی شهید سجودی در مسجد امام خمینی (ره) شهرستان پارس‌آباد استان اردبیل با راه‌اندازی پویش «نان مهربانی» به فکر تأمین قوت اول خانواده‌های کم‌برخوردار افتاده و هم‌اکنون به کمک همشهریانشان روزانه نان سفره یکصد خانوار را تأمین می‌کنند.

به همین بهانه به سراغ سیامک قهرمانی، مسئول گروه جهادی شهید سجودی رفتیم تا علاوه بر اطلاع از چگونگی راه‌اندازی این پویش از دیگر برنامه‌هایشان هم آگاه شویم.

* چطور شد که به فکر تأمین نان مورد نیاز خانواده‌های محروم افتادید؟

با توجه به اینکه در محله‌های حاشیه‌ای شهرمان خانوار‌هایی با وضعیت اقتصادی نامناسب زندگی می‌کنند، دو سال گذشته تعدادی از خانواده‌ها به ما مراجعه کرده و گفتند حتی نان برای خوردن ندارند. بر همین اساس با یک نانوایی در محله صحبت کردیم تا صندوقی در آن ایجاد شود و نان رایگان در اختیار این خانواده‌ها قرار گیرد.

* چطور توانستید نظر مردم و خیرین را برای پیوستن به این پویش جلب کنید؟

در ابتدای راه‌اندازی پویش نان مهربانی، دوستان جهادی و اعضای شورای پایگاه مقاومت بسیج پای کار آمدند و سپس خیرین را جذب این صندوق کردیم. بعد از مدتی این صندوق رونق گرفت. اکنون مبالغی جمع‌آوری می‌شود و روزانه برای نیازمندان هفت محله که حدود ۱۰۰ خانوار هستند، نان رایگان تهیه می‌کنیم. ضمن اینکه اکنون ۴۰ نفر اعضای ثابت صندوق هستند، اما در مجموع، ماهانه ۷۰ نفر با این طرح همراهی می‌کنند.

* قصد دارید این پویش را در نانوایی‌های دیگر هم اجرا کنید؟

بله. البته در حال حاضر این پویش ساماندهی شده و تعداد نانوایی‌ها را به دو نانوایی افزایش داده‌ایم. ضمن اینکه قصد داریم در نانوایی‌های محله‌های دیگر و در نهایت در کل شهرستان پارس‌آباد این طرح را اجرا کنیم. طرح پویش نان مهربانی، برکات دیگری به همراه داشت که افراد نیازمند را شناسایی کردیم؛ به عنوان مثال خانم بی‌سرپرستی که دو دانش‌آموز دارد شناسایی شد که در رابطه با سایر مخارج زندگی، گروه جهادی با آن‌ها همراهی می‌کنند. خانواده دیگری تحت پوشش بهزیستی هستند که سه فرزند معلول دارند. در این رابطه هم دوستان جهادگر اقداماتی برای آن‌ها انجام می‌دهند. در راستای اجرای این طرح با خانواده‌ای آشنا شدیم که حتی موکت و فرش برای منزلشان نداشتند و تکه‌های پارچه و گونی کف اتاقشان انداخته بودند؛ برای این خانواده هم فرش تأمین کردیم. موارد دیگری داشتیم که بخاری و یخچال نداشتند و برایشان این اقلام را تهیه کردیم.

* برنامه‌های دیگری را هم در دستور کار دارید؟

در ادامه اجرای این طرح برنامه‌ریزی شد تا در فصل سرما و یخبندان برای افراد سالخورده که توانایی رفتن به نانوایی را ندارند، نان تهیه کرده و درب منزلشان تحویل دهیم. طی دو سال گذشته حدود ۱۴۰ میلیون تومان برای کمک به این نیازمندان جمع‌آوری شده و برای خانوار‌ها نان و وسایل مورد نیاز دیگر را تهیه کرده‌ایم.

* در بحث کرونا هم گروه شما فعالیتی داشت؟

وقتی کرونا شیوع پیدا کرد فعالیت‌های این گروه جهادی در چند زمینه آغاز شد. در چند ماه اخیر که مردم درگیر این ویروس هستند، خانواده‌ها و کاسبانی را که به لحاظ اقتصادی آسیب دیده‌اند، شناسایی کردیم و سه دوره بسته معیشتی برای آن‌ها تهیه کردیم. در مجموع حدود ۱۷۰ بسته توزیع شده است. ضمن اینکه در ایام عزاداری ماه محرم غذای گرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تهیه و بین خانواده‌ها توزیع کردیم. در نظر داریم در ماه‌های آینده نیز با کمک خیرین و مردم شریف منطقه بسته‌های معیشتی دیگری تهیه و به دست خانواده‌های محروم و به‌خصوص آسیب‌دیدگان از کرونا برسانیم. ضمن اینکه بچه‌ها و دانش‌آموزان هم به صورت خاص مد نظر هستند. البته اعلام کرده‌ایم کسانی که قصد کمک در این زمینه را دارند می‌توانند اقلام یا وجوهشان را به دوستان ما برسانند تا برای تهیه لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار استفاده شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1668322
ارسال نظر
نظرات