شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 15:14 منتشر شده در مورخ: 1399/08/28 شناسه خبر: 1668444
رییس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد؛

ترخیص پنج هزار و ۷۰۰ تن برنج وارداتی از گمرک قشم در پی ضرب‌الاجل دستگاه قضایی

ترخیص پنج هزار و ۷۰۰ تن برنج وارداتی از گمرک قشم در پی ضرب‌الاجل دستگاه قضایی
رییس کل دادگستری استان هرمزگان از آغاز روند ترخیص پنج هزار و ۷۰۰ تن برنج وارداتی دپو شده در انبارهای گمرک قشم در پی ضرب الاجل دستگاه قضایی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز علی صالحی، رییس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: در پی مهلت تعیین شده توسط دستگاه قضایی برای ترخیص برنج های دپو شده در انبارهای گمرک قشم ، روند ترخیص و بارگیری این محموله ها آغاز شده است.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان افزود:  در راستای احقاق حقوق عامه و به منظور نظارت بر بازار و تعدیل قیمت ها ، پنج هزار و ۷۰۰ تن برنج وارداتی موجود در انبارهای گمرک قشم پس از مدت مدیدی بلاتکلیفی و عدم ترخیص توسط صاحبان کالا ، هم اکنون به وسیله کامیون های سنگین و نیمه سنگین در حال بارگیری و ارسال به مناطق مختلف کشور است.

صالحی  ادامه داد: تأخیر در روند ترخیص این محموله ها سبب شده بود که این حجم زیاد از کالای اساسی برنج در معرض انقضای مدت مصرف قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بنابر گزارش کارشناسان و مسئولان مربوطه درصورت ادامه معطلی در روند ترخیص ، این محموله های بزرگ برنج در معرض فساد قرار می گرفت و در نهایت چاره ای جز معدوم نمودن آنها وجود نداشت که این موضوع با توجه به تخصیص ارز دولتی به واردکنندگان و همچنین هزینه های نگهداری در گمرک منجر به تحمیل خسارت قابل توجهی به بیت المال می شد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن قدردانی از همه کسانی که در این رابطه با مسئولین قضایی همکاری لازم را داشته اند خاطرنشان کرد : خوشبختانه با ورود دستگاه قضایی به موضوع و در نتیجه همکاری خوب دستگاه های اجرایی و صاحبان کالا و البته با اطلاع رسانی به موقع موضوع از طریق رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما هم اکنون در کمتر از یک هفته از ضرب الاجل تعیین شده ، با ترخیص این محموله های بزرگ برنج ، از تحمیل خسارات ناشی از تأخیر به وجود آمده به بیت المال و تجار و واردکنندگان ، جلوگیری شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1668444
ارسال نظر
نظرات