شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 11:05 منتشر شده در مورخ: 1399/08/29 شناسه خبر: 1668649
با دستور رییس جمهور؛

۹۷کیلومتر از کریدور ساحلی جنوب کشور در هرمزگان افتتاح شد

۹۷کیلومتر از کریدور ساحلی جنوب کشور در هرمزگان افتتاح شد
97 کیلومتر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور با دستور رییس جمهور افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از هرمز؛ این کریدور به موازات نوار ساحلی جنوب کشور از پسابندر در جنوب شرق شروع و تا شلمچه در جنوب غربی کشور امتداد دارد و از استان های سیستان و بلوچستان ، هرمزگان ، بوشهر و خوزستان عبور می کند .

تمامی پروژه های واقع در کریدور جنوب به دلیل استراتژیک بودن و وجود منابع نفتی و زیرزمینی این منطقه از کشور حائز اهمیت هستند و از این رو به عنوان پروژه های جهش تولید در حوزه بزرگراهی معرفی شده اند.

کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور موجب ارتباط تجاری میان بنادر ایران با بندر گواتر و سایر بنادر مهم خلیج فارس و دریای عمان است و تکمیل شدن این کریدور باعث افزایش سهم ایران در بازار ترانزیت منطقه، توسعه صنعت گردشگری در کشور و تکمیل بخشی از جاده ابریشم قرن جدید از چین تا اروپا می شود.

این پروژه در قالب پنج پروژه در استان هرمزگان است و شامل عملیات بهسازی محور جاسک- کاروان به طول 60 کیلومتر، احداث سه دستگاه پل های جاسک- میناب به طول 3 کیلومتر، واریانت چاه اسماعیل به طول 5 کیلومتر، پل گچین و راه های طرفین به طول 8 کیلومتر و عملیات تکمیلی قطعه 5 باند دوم خمیر- بندرلنگه به طول 21 کیلومتر است.

محور جاسک- کاروان120 کیلومتر است که60 کیلومتر آن به بهره برداری رسید و بهره برداری از این محور، نقش مهمی در محرومیت زدایی از منطقه، جلوگیری از سیلاب های مسیل و افزایش ایمنی مسیر دارد.

احداث پل های جاسک- میناب به طول سه کیلومتر، یکی دیگر از پروژه های بهره برداری شده در کریدور جنوب است که این پل ها دارای 28دهانه هشت متری به همراه راه های طرفین است.

پل گچین و راه های طرفین به ارزش روز 3200 میلیارد ریال یکی از پروژه های مهم در این کریدور است که طول مسیر بندرعباس به بندرلنگه را 12 کیلومتر کوتاه تر می کند.

واریانت چاه اسماعیل به ارزش روز 200 میلیارد ریال و باند دوم قطعه 5 محور خمیر- بندر لنگه به ارزش روز 900 میلیارد ریال از دیگر پروژهایی است که امروز به دستور رییس جمهور در کریدور نوار ساحلی جنوب کشور به بهره برداری رسید.

اعتبار هزینه شده در این پروژه ها 2700 میلیارد ریال است که ارزش روز آن معادل7 هزار میلیارد ریال است.

طول کریدور نوار ساحلی جنوب کشور در استان هرمزگان 838 کیلومتر است که تاکنون 535 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1668649
ارسال نظر
نظرات