شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 13:46 منتشر شده در مورخ: 1399/08/29 شناسه خبر: 1668710
استاندار قم:

ملاک عمل در قم محدودیت‌های ستاد مقابله با کرونا است/اتاق اصناف: اماکن نقض‌کننده پلمب می‌شوند

ملاک عمل در قم محدودیت‌های ستاد مقابله با کرونا است/اتاق اصناف: اماکن نقض‌کننده پلمب می‌شوند
در آستانه آغاز محدودیت های کرونایی در قم استاندار قم ملاکملاک عمل در قم را محدودیت‌های ستاد مقابله با کرونا دانست همچنین اتاق اصناف قم از پلمب اماکن نقض‌کننده محدودیت کرونایی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قم فردا بیماری کرونا در حالی پیک سوم خود را سپری می کند که تلاش ها برای مهار این بیماری این روزها با محدودیت های جدیدی همراه خواهد بود به طوری که بسیاری از شهرهای قرمز از ابتدای آذرماه به حالت تعطیل درخواند آمد.

در این میانبهرام سرمست استاندار قم  در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در سالن کرامت استانداری قم، افزود: محدودیت‌های اعلام‌شده در سطح استان ازجمله فعالیت اصناف تا ساعت ۱۸ تا ۳۰ آبان بوده و از روز شنبه یکم آذرماه، طرح جامع ستاد ملی کرونا جایگزین این محدودیت‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا در قم، تمام بندهای دستورالعمل‌های طرح ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا به‌صورت جدی در سطح استان از روز شنبه یکم آذرماه به مدت دو هفته اجرایی می‌شود.

وی گفت: به‌غیراز جلسه شورای تامین، تمام جلسات استان از شنبه هفته آینده باید به‌صورت غیرحضوری و ویدئو کنفرانس برگزار شود.

سرمست با تاکید بر اینکه تمام دستگاه‌های اجرایی ملزم به رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا هستند، افزود: جلسات ادارات نیز باید حداکثر با حضور ۱۵ نفر برگزار شود.

استاندار قم اظهار داشت: با اجرای طرح ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا از شنبه اول آذر به مدت دو هفته، حداکثر یک‌سوم کارکنان دستگاه‌های اداری و حداکثر ۵۰ درصد کارکنان دستگاه‌های ضروری در سر کار حاضر و بقیه کارکنان دورکار می‌شوند.

سرمست ادامه داد: اصناف، مراکز و اداراتی که بر اساس نظارت‌های انجام‌شده رعایت مسائل بهداشتی در آن‌ها زیر ۷۰ درصد بوده است باید شناسایی و تذکرات لازم به آن‌ها داده شود.

وی گفت: بر اساس ابلاغ ستاد ملی کرونا، اصل بر این است که مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی از ابتدای آذرماه به مدت دو هفته تعطیل باشند و تنها نیروهای حراستی این مراکز باید در محل خدمت خود حضور یابند.

وی با تاکید بر اینکه حمل‌ونقل عمومی جزو ضروریت هایی است که در اجرای این محدودیت‌ها فعالیت آن‌ها تعطیل نمی‌شود گفت: اتوبوس و ناوگان حمل‌ونقل عمومی جزو خدمات ضروری است که وضعیت فعالیت آن‌ها در قم تا روز شنبه به‌صورت رسمی ابلاغ می‌شود.

اتاق اصناف: اماکن نقض‌کننده محدودیت کرونایی درقم پلمب می‌شوند


اتاق اصناف مرکز قم در خصوص تعطیلی همه گروه‌های شغلی به غیر از مشاغل گروه یک، با صدور اطلاعیه ای هشدار داد: با واحدهای صنفی متخلف بدون تذکر و صدور اخطار قبلی برخورد و این اماکن پلمب می شود.

در اطلاعیه اتاق اصناف استان قم آمده است: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا قم، کلیه گروه های شغلی بجز «گروه شغلی یک» از روز شنبه اول آذرماه سال جاری تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشند.

 همچنین بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، فعالیت و ارائه خدمات فروشگاه های بزرگ، زنجیره ای و تعاونی قم از روز شنبه اول آذر ماه حتی در روزهای تعطیل به صورت یکسره از صبح تا ساعت ۲۱:۰۰ است.
هر گونه فعالیت گروه های شغلی ۲، سه و چهار که در ایام محدودیت های کرونایی مشمول تعطیلی هستند، با واحد صنفی متخلف بدون تذکر و صدور اخطار قبلی برخورد و آن واحد پلمب شده و جهت اقدامات قانونی به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند.

فروشگاه زنجیره ای مایحتاج مردم، نانوایی، مراکز بهداشت درمانی دولتی و خصوصی، سوپر مارکت ها، میوه فروشی ها، میادین میوه و تره بار، مراکز فروش محصولات پروتئینی نظیر قصابی ها، مرغ فروشی ها و ماهی فروشی ها، و همچنین لبنیات فروشی و مراکز تولید و عرضه فراورده های لبنی از جمله مشاغل گروه یک هستند.

مراکز تهیه غذاهای آماده بیرون بر در همه نوع فعالیت اعم از رستوران، فست فود و طباخی، داروخانه ها، مراکز و فروشگاه های دامپزشکی، جایگاه های سوخت، مراکز تامین آمبولانس دولتی و خصوصی، بخش دارو و مواد غذایی؛ محل های نگهداری سالمندان، معلولان و آسایشگاه ها؛ تامین برق، گاز، بخار و تهیه هوا، آب رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت های تصفیه، مراکز، ادارات و مراکز امنیتی، امدادی، ضروری و استراتژی از دیگر مشاغل گروه یک هستند که در ایام تعطیلی کرونایی مجاز به ادامه فعالیت هستند.

 مصالح فروشی ، آهن فروشی، جوشکاری، کابینت، تراشکاری، نجاری و فعالیت های مشابه؛ تعمیرات لوازم خانگی، اتومبیل، موبایل و مشاغل مشابه؛ صنایع و معادن، کشاورزی، شیلات و حمل و نقل بار و همچنین خدمات وابسته شامل کلیه واحدهای تولیدی اعم از صنفی و صنعتی از دیگر مشاغل گروه یک هستند.

فروشاه قطعات یدکی، لوازم دستگاه های صوتی و تصویری، لوازم یدکی ماشین آلات کشاورزی، لوازم یدکی تهیه مطبوع، لوازم یدکی و ملزومات ماشین آلات صنعتی بازرگانی، لوازم یدکی موتور پمپ، خرده فروشی لوازم یدکی و اصلی اتومبیل، فروش لوازم یدکی موتورهای محرکه بنزین و گازوییل، فروش لوازم یدکی وسایل نقلیه به صورت عمده از دیگر مشاغل گروه یک هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1668710
ارسال نظر
نظرات