شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:03 منتشر شده در مورخ: 1399/08/29 شناسه خبر: 1668749
استاندار گیلان در نشست با فرمانداران:

انتظار تحرک و جدیت بیشتری در جذب سرمایه‌گذار دارم/ فرمانداران وضعیت طرح‌های عمرانی نیمه‌‎تمام را مداوم رصد کنند

انتظار تحرک و جدیت بیشتری در جذب سرمایه‌گذار دارم/ فرمانداران وضعیت طرح‌های عمرانی نیمه‌‎تمام را مداوم رصد کنند
ارسلان زارع، فرمانداران را موظف به رصد و پایش مداوم وضعیت طرح‌های عمرانی نیمه‌‎تمام و بازگشت واحدهای نیمه‌فعال به چرخه تولید کرد و گفت: تأکید دارم تلاشی مجدانه برای تقویت اعتماد عمومی و ارتقاء شاخص‌های سرمایه‌اجتماعی صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، ارسلان زارع صبح امروز در نشست با فرمانداران، حفظ کرامت انسانی مردم و تکریم ارباب رجوع را یک ضرورت برای مدیران دانست و اظهار کرد: تکریم مردم صرفاً در گفتار محدود نمی‌شود بلکه با بازدیدهای سرزده و بررسی شکایت های مردمی و به دور از هر اقدام احساسی و جانبداری، باید تجلی پیدا کند.

وی حفظ امنیت و آرامش اجتماعی را مهمترین اولویت فرمانداران عنوان و خاطرنشان کرد: در تأمین امنیت و آرامش هیچ عاملی مهم تر از مردم وجود ندارد و آنان از مجموعه های مدیریتی؛ خدمت خالصانه، تکریم و گره گشایی از مشکلات را انتظار دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان ایجاد پویایی، نشاط اجتماعی و امیدآفرینی در جامعه را یک اصل بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باتوجه به اینکه در برابر مردم وظیفه انسانی، شرعی، قانونی و اخلاقی داریم؛ باید در جهت تقویت اعتماد عمومی و ارتقاء شاخص های سرمایه اجتماعی در پیگیری امور با تلاشی مجدانه اهتمام ورزیم.

وی افزود: در راستای اقناع افکار عمومی و تقویت اعتماد از ظرفیت نخبگان، روحانیون، ائمه جمعه و جماعات، گروه های سیاسی و مرجع، فرهنگیان، سازمان های مردم نهاد به ویژه جوانان و بانوان که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب و نیز رئیس جمهوری است؛ باید استفاده ای شایسته کرد.

وی با اشاره به بروز مشکلات اقتصادی در پی تحریم های غیرقانونی افزود: مردم در این مسیر با استقامت، مقاومت و همکاری با نظام اسلامی، ثابت کردند همانطور که دولت های استکباری در جنگ نظامی نتوانستند ما را وادار به شکست کنند در جنگ اقتصادی نیز نمی توانند و این، پیام مهمی‌ست که مخابره شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه شیوع کرونا در دنیا رشد اقتصادی را مورد هدف قرار داده و به بخش هایی از اشتغال، اقتصاد، معیشت و خدمات آسیب وارد کرده؛  اظهار کرد: شرایط کنونی جامعه نیازمند همت بلند، مدیریت جهادی ، شبانه روزی و تلاش مضاعف است.

زارع با اشاره به ابلاغ طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرهای کشور از سوی وزارت کشور گفت: لازم است فرمانداران با همکاری مردم، دستگاه ها و نهادها نسبت به اجرای این طرح، اقدامات لازم را با قاطعیت و شفافیت انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: معاونان استانداری با همراهی مدیران دستگاه های اجرایی، برای بررسی مشکلات موجود در شهرستان ها و رفع آن با هماهنگی فرمانداران حضور می یابند.

زارع گفت: ۶۱ طرح نیمه تمام عمرانی در استان مشخص شده که بخشی از آنها تا پایان سال جاری و بخشی دیگر تا فصل تابستان سال ۱۴۰۰ مورد بهره برداری قرار می گیرد و نقش فرمانداران در رصد ، پایش مستمر و تسریع اجرای آن ها حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه بهیچ وجه نباید امور مردم معطل بماند، گفت: توجه به اجرای طرح های ملی در شهرستان های مختلف و همچنین پیگیری تحقق تفاهم نامه های منعقد شده با بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و نهادهای دیگر مورد تأکید است.

استاندار گیلان آزادسازی سواحل را یکی از موارد مورد تأکید وزیر کشور در نشست با استانداران عنوان و فرمانداران شهرستان های ساحلی استان را موظف به پیگیری مستمر کرد و گفت: ۱۰ درصد از واحدهای نیمه فعال و غیرفعال و نیز ۳۰ درصد از واحدهای تولیدی تملک شده از سوی بانک ها باید براساس اولویت و با پیگیری جدی تا پایان سال جاری به چرخه تولید بازگردند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه همه باید نسبت به گیلان حمیت، غیرت و تعلق خاطر داشته باشیم، افزود: فرمانداران با تعامل و همکاری با دیگر نهادها ضمن اشراف بر شرح وظایف خود به عنوان نماینده نظام و دولت در شهرستان ها ، نسبت به اطلاع رسانی اقدامات اهتمام ورزند.

وی جایگاه نخست گیلان در پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا را نشانگر مشارکت جمعی فرمانداران و دستگاه های ذیربط دانست و با تأکید بر تعمیم دادن این تلاش و جدیت به بخش های دیگر اظهار داشت: در راستای جذب سرمایه گذاران بومی و غیربومی به ویژه در ظرفیت های موجود گردشگری، انتظار تحرک و جدیت بیشتری دارم.

وی بر ضرورت صرفه جویی در هزینه های جاری، انرژی و سوخت نیز تأکید و تصریح کرد: توسعه دولت الکترونیک و توجه به بهره گیری از اتوماسیون های اداری و شبکه دولت، مورد انتظار است.

وی با تأکید بر ضرورت برگزاری منظم کارگروه های پیشیگیری از تخلفات ساختمانی با نظارت بخشداران و شهرداران و فعال سازی پلیس ساختمان افزود: باتوجه به قرارگرفتن در آستانه فصل سرما و تشدید بارش ها و حوادث طبیعی، برگزاری مستمر جلسات ستاد بحران و بررسی زوایای مختلف زیرساخت ها، پیش بینی امکانات مورد نیاز اجرای طرح زمستانی و پیشگیری از تخریب ابنیه و پل ها، در دستور کار باشد.

زارع به اجرای طرح هایی در حوزه بهداشت کشور همچون همدلی و کمک مومنانه اشاره و بر ضرورت همراهی فرمانداران برای تحقق اهداف پیش بینی شده تأکید کرد.

وی پیش رو بودن رویداد بزرگ انتخابات در سال ۱۴۰۰ را یادآور شد و گفت: از هم اکنون باید تمهیدات لازم برای برگزاری شایسته و زمینه سازی برای مشارکت بالای مردم در این رویداد سیاسی – اجتماعی اندیشیده شود.

در این جلسه معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی، هماهنگی امور اقتصادی، هماهنگی امور عمرانی و توسعه مدیریت و منابع استاندار نیز به بیان موضوعاتی در حوزه های مختلف پرداخته و هریک از فرمانداران نیز نقطه نظرات خویش را مطرح کردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1668749
ارسال نظر
نظرات