شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:11 منتشر شده در مورخ: 1399/08/30 شناسه خبر: 1668899
در گفت‌وگویی عنوان شد؛

طرح نذر سرخ در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود/ استقبال خوب مردم از پویش اهدای خون

طرح نذر سرخ در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود/ استقبال خوب مردم از پویش اهدای خون
مسئول بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی - درمانی هاجر(س) شهرکرد گفت: در روز اول طرح نذر سرخ اولین گروهی که آمادگی خود را اعلام کرد حلقه جهادی شهید آوینی بیمارستان هاجر(س) و پرسنل بهبود یافته از کرونای این مرکز بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز، مسؤول بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی_درمانی هاجر (س) شهرکرد؛ صدیقه حیدری امروز در گفت‌وگو با جهانبین‌نیوز گفت: با توجه به کمبود شدید خون و فرآورده‌های آن، به‌ویژه پلاسمای بیماران بهبود یافته کرونا بعد از  چهار هفته پس از بهبودی در وضعیت کنونی از شهروندان در چهارمحال و بختیاری تقاضا می‌کنیم در امر خداپسندانه نذر سرخ (هدیه سرخ) شرکت کنند.

مسؤول بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی_درمانی هاجر (س) شهرکرد افزود: در شرایط فعلی بیماران بسیاری هستند که نیاز مبرم به خون یا فرآورده‌های آن دارند، این بحث درخصوص بیماران کرونایی نیز صدق می‌کند، چراکه یکی از درمان‌هایی که برای درمان کووید_۱۹ بکار گرفته می‌شود پلاسما درمانی با استفاده از خون بهبودیافتگان از کرونا است.

وی ادامه داد: با توجه به موارد ذکر شده در بالا و با عنایت به اهمیت موضوع اهدا خون بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی_درمانی هاجر (س) شهرکرد اطلاعیه‌ای صادر کرده و در این اطلاعیه از مردم استان چهارمحال و بختیاری خواست تا با اهدای خون خود به کمک کلیه بیمارانی که در این شرایط سخت نیازمند خون هستند بشتابند.

حیدری عنوان کرد: در طرح نذر سرخ ( هدیه سرخ) از مردم متقاضی اهدای خون خواسته شده است، نام، نام خانوادگی، شماره تماس و گروه خونی خود را با شماره تلفن‌های سازمان بسیج جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری (۰۳۸۳۳۳۴۹۰۹۷) و یا بیمارستان هاجر (س) شهرکرد، کانون بسیج جامعه پزشکی اعلام نمایند.

مسؤول بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی_درمانی هاجر (س) شهرکرد اضافه کرد: بعد از اعلام موارد خواسته شده با شماره‌های ذکر شده یک بانک اطلاعاتی تهیه شده و به مرور از طریق سازمان انتقال خون استان با افراد داوطلب که مشخصات آن‌ها ثبت شده است تماس گرفته می‌شود تا برای اهدا خون مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: این تدابیر برای جلوگیری از تجمع احتمالی افراد داوطلب اهدا خون اندیشیده شده است تا مردم در محیطی امن و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بتوانند برای اهدای خون به مراکز مربوطه مراجعه کنند.

حیدری یادآور شد: مدت زمان ماندگاری خون تنها ۳۵ روز بوده و لازم است به تناوب اهدا خون انجام شود تا بتوان ذخایر خونی مطمئنی در استان و کشور فراهم شود.

 مسؤول بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی_درمانی هاجر (س) شهرکرد درخصوص استقبال از طرح نذر سرخ گفت: روز اول صادر شدن اطلاعیه از بخش‌ها و اقشار مختلف همچون نیروهای نظامی، پرسنل بیمارستانی و... اعلام آمادگی کردند تا در این طرح مشارکت داشته باشند، اولین گروهی که آمادگی خود را اعلام کرد حلقه جهادی شهید آوینی بیمارستان هاجر (س) و پرسنل بهبود یافته از کرونای این مرکز بودند.

وی تاکید کرد: طرح نذر سرخ همزمان با آغاز هفته بسیج در استان چهارمحال و بختیاری اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1668899
ارسال نظر
نظرات