شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:17 منتشر شده در مورخ: 1399/08/30 شناسه خبر: 1668918
مدیرکل گمرک شهید رجایی اعلام کرد؛

ترخیص 342 هزار تن کالای اساسی از بندر شید رجایی

ترخیص 342 هزار تن کالای اساسی از بندر شید رجایی
مدیرکل گمرک شهید رجایی حجم کالاهای اساسی وارد شده از طریق این گمرک را از تاریخ ۱۱ آبان ماه سال جاری بیش از ۳۴۲هزار تن اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل اکبرپور ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجایی بندرعباس  از تسریع در روند ترخیص کالاهای اساسی، پیرو بخشنامه دولت خبر داد و گفت: پس از ابلاغ بخشنامه دولت در این خصوص گمرکات استان هرمزگان به صورت شبانه روزی خدمات ترخیص کالاهای اساسی را ارائه می‌دهند.

مدیرکل گمرک شهید رجایی حجم کالاهای اساسی وارده از این گمرک را از تاریخ ۱۱ آبان ماه سال جاری بیش از ۳۴۲هزار تن اعلام کرد و افزود: گمرک همواره آماده است، برای رفع مایحتاج اساسی مردم و همچنین مواد اولیه واحدهای تولیدی تمام توان خود را برای انجام تشریفات قانونی ترخیص کالاهای مذکور به کار گیرد.

ناظر گمرکات استان هرمزگان با بیان اینکه برای ترخیص کالا نیاز به اخذ مجوزهای دستگاه‌های همجوار است، گفت: گمرک به عنوان مجری قانون موظف به اخذ مجوزهای قانونی در مورد ترخیص کالا بوده و اگر گاهی کالایی دچار ماندگاری و رسوب شد علل آن به دستگاه‌های همجوار بر می‌گردد که ممکن است برای صدور مجوز کالایی به مشکل بر می‌خورد و یا تعلل ورزیدن صاحبان کالا برای ترخیص کالای خود علت آن است.

وی در پایان افزود: از تاریخ ابلاغ مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گمرک با تمام توان خود در حوزه‌های عملیاتی به صورت شبانه روزی در فرایند ترخیص تمام محموله‌های مرتبط با مصوبه اخیر اقدام لازم را معمول نموده و هیچ گونه وقفه و ایستایی از جانب گمرک وجود ندارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1668918
ارسال نظر
نظرات