شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 12:31 منتشر شده در مورخ: 1399/08/30 شناسه خبر: 1668944
پارسونز:

پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو می‌تواند نقطه شروعی برای یک جهان بهتر باشد

پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو می‌تواند نقطه شروعی برای یک جهان بهتر باشد
رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک گفت: بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ فقط یک رویداد ورزشی و جذاب نخواهد بود، بلکه می‌تواند یک نقطه شروع برای یک جهان بهتر باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛اندرو پارسونز رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک با اشاره به وضعیت جهان در دوران شیوع کرونا و تأثیر بیشتر این ویروس روی معلولان اظهار داشت: جهان بیش از هر زمان دیگری به این بازی‌ها در سال آینده احتیاج دارد و برای یک میلیارد معلول در دنیا، بازی‌های پارالمپیک سال آینده هرگز تا این اندازه مهم و ضروری نبوده است.


وی افزود:‌ در حالی که ویروس کووید-19 تقریباً روی همه افراد در کره خاکی تأثیر گذاشته، این تأثیرگذاری برای افراد معلول بیشتر هم بوده است. کرونا وضعیت گروه‌های حاشیه‌نشین در دنیا را بدتر کرده و باعث افزایش سطح تبعیض و محرومیت در بسیاری از مناطق شده است. در این شرایط جهان بیش از همیشه به همبستگی و فراگیری نیاز دارد، نه استثنا.


رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک که از طریق یک پیام ویدئویی با مخاطبانش صحبت می‌کرد، ادامه داد: تغییر با ورزش شروع می‌شود و بازی‌های سال آینده پارالمپیک 2020 بستری برای قرار دادن معلولیت در قلب این تغییرات است تا به جهانیان نشان بدهد که این فراگیری چقدر اهمیت دارد. با مشخص شدن تعداد تماشاگران توکیو 2020، ما مصمم هستیم که از پارالمپیک برای تغییر نگرش، شکست موانع نابرابری و ایجاد فرصت‌های بیشتر برای افراد معلول استفاده کنیم.


پارسونز گفت: در دوران پساکرونا، ما باید پیشرفت بیشتری داشته باشیم و بر همین اساس نیز بازی‌های پارالمپیک 2020 فقط یک رویداد ورزشی و جذاب نخواهد بود، بلکه می‌تواند یک نقطه شروع برای یک جهان بهتر باشد.


وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری بازی‌های 2020 توکیو پس از تعویق یک ساله این رویداد بزرگ، تصریح کرد: در طول تاریخ هرگز چنین سطحی از برنامه‌ریزی و آمادگی برای برگزاری یک رویداد ورزشی وجود نداشته است. همه شرکا برای اطمینان از برگزاری المپیک و پارالمپیک، مطمئن و موفق با یکدیگر همکاری می‌کنند. سطح کار و تعهد شرکا برای انجام به موقع کارها بی‌فایده نخواهد بود. پس از یک 2020 وحشتناک، ما مصمم هستیم که 2021 امید جدیدی را به وجود می‌آورد. بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو یک جشن بزرگ از توانایی‌های بشر و یک ویترین جهانی از مقاومت و یک نقطه آغاز پس از دوران پساکرونا خواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1668944
ارسال نظر
نظرات