شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:38 منتشر شده در مورخ: 1399/08/30 شناسه خبر: 1668968
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

۵۵۴ بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری هستند/ فوت ۱۱ قزوینی طی ۲۴ ساعت گذشته

۵۵۴ بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری هستند/ فوت ۱۱ قزوینی طی ۲۴ ساعت گذشته
معصومی‌فر با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ بیمار با علائم قطعی کووید۱۹ در استان جان خود را از دست دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ممحدعلی معصومی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به روند صعودی بستری‌های کرونایی در استان اظهار کرد: هم اکنون ۵۵۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند که از این تعداد ۵۰ نفر بدحال بوده و در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

وی افزود: طی شبانه‌روز گذشته ۱۱۶ بیمار جدید با علائم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان پذیرش شده و خوشبختانه ۷۸ بیمار نیز بهبود یافته و ترخیص شدند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جدی گرفتن قرنطینه خانگی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ بیمار با علائم قطعی کووید۱۹ در استان جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به افزایش آمار بیماران بدحال مراجعه کننده به بیمارستان‌ها بیان کرد: تعدادی از علائم، شاخصه بیماری کروناست، هرچند مشترک با آنفلوانزا و بیماری‌های فصل سرما است اما باید جدی گرفته شود به ویژه در سالمندان و کسانیکه بیماری زمینه‌ای دارند.

این مقام مسئول در پایان گفت: از جمله علائم کووید۱۹ داشتن تب، تنگی نفس حتی مختصر، بدن درد، ضعف و بی حالی و سرفه‌های خشک است و از هم استانی‌ها تقاضا می‌کنم که به محض مشاهده علائم اولیه بیماری در اسرع وقت به مراکز درمانی مراجعه کنند تا کادر درمان بتوانند به موقع درمان را شروع کنند تا منجر به اوج بیماری نشود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1668968
ارسال نظر
نظرات