شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1399/08/30 شناسه خبر: 1668990

احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در البرز پیش بینی شد

احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در البرز پیش بینی شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل های فصلی با ورود سامانه بارشی به این استان پیش بینی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رضا فلاح نژاد، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: آخرین الگوهای پیش بینی حاکی از تقویت سامانه بارشی است که از روز گذشته وارد استان البرز شده و پیامد آن رگبار شدید، رعد و برق ، باران یخ زده، تگرگ، وزش باد نسبتا شدید و در ارتفاعات رگبار برف و باران ، رعد و برق از اواخر امشب جمعه ۳۰ آبان ماه تا صبح یکشنبه ۲ آذر خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز افزود : کاهش میدان دید، اختلال در تردد و آبگرفتگی معابرشهری، ریزش سنگ، رانش کوه در ارتفاعات و جاده های کوهستانی، سیلابی شدن رودخانه ها از اثرات این مخاطره طبیعی است.

او گفت : اجتناب از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها به دلیل بارش لحظه ای و شدید، عدم اسکان در دامنه کوه ها به دلیل ریزش سنگ و رانش کوه از توصیه های مدیریت بحران در این زمینه به شمار می رود.

فلاح نژاد افزود: داشتن زنجیر چرخ، اطمینان از سلامت خودرو از جمله برف پاک کن و وسایل گرمازا ، خودداری از هرنوع عملیات بتن ریزی در ارتفاعات از دیگر توصیه ها با هدف پیشگیری از خسارت های ناشی از ورود این سامانه بارشی است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1668990
ارسال نظر
نظرات