شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:57 منتشر شده در مورخ: 1399/08/30 شناسه خبر: 1669011
معاون سیاسی سپاه قدس گیلان:

اهمیت کادرسازی و کار تشکیلاتی در جامعه/ دشمن با دیدگاه استکبارستیزی ایران مشکل دارد+فیلم

اهمیت کادرسازی و کار تشکیلاتی در جامعه/ دشمن با دیدگاه استکبارستیزی ایران مشکل دارد+فیلم
امین یادگاری با اشاره به کتاب انسان ۲۵۰ ساله مقام معظم رهبری گفت: اگر بخواهیم در یک جمله بگوییم که نظر رهبر انقلاب درباره درباره ضروریات امروز چیست، می‌توان به اهمیت دو گزینه کادر سازی و کار تشکیلاتی اشاره کرد که این دو مهم در سیره عملی اهل بیت (ع) نیز دیده می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امین یادگاری، معاون سیاسی سپاه قدس گیلان با حضور در تحریریه پایگاه خبری _تحلیلی 8دی، ضمن تبریک به مناسبت آغاز هفته بسیج با اشاره به بخشی از سخنان رهبری در رابطه با بسیج و نیروهای بسیجی در سال ۷۷ به مناسبت‌ میلاد امام حسین (ع)، اظهار کرد: رهبر انقلاب با فرمایشات خود تک بعدی بودن بسیج را مردود خواندند و بسیج را مظهر همه ارزش‌های خوب الهی معرفی کردند.

وی با بیان اینکه روزگاری در کشور نیاز به امنیت یا نیاز به خدمت رسانی داشتیم که با بسیج و تشکیل گروه های جهادی تامین شد، بیان کرد: با شروع قائله های ترکمن ها و کرد ها بسیج به کمک سپاه و نهاد های امنیتی شتافت.

معاون سیاسی سپاه قدس گیلان با اشاره به نقش بسیج در آغاز جنگ تحمیلی، بهداشت روزهای کرونایی، واکسیناسیون فلج اطفال، جهش علمی با پرورش جوانان علمی و بسیجی، کمک مؤمنانه و … گفت: از ظرفیت بسیج در مقیاس بسیار زیادی می‌توان استفاده کرد زیرا قرار نیست بسیج در هیچ جایی متوقف شود بلکه در هر بخش پس از حل مشکلات به سراغ بخش بعدی می‌رود.

وی افزود: از ظرفیت بسیج به خوبی استفاده نشده‌ و کاش می‌توانستیم از این ظرفیت در مسایل اقتصادی و مدیریتی بسیج نیز بهره بگیریم؛ منظور این نیست که هر مدیر باید بسیجی باشد بلکه تفکر بسیجی همراه با مدیریت جهادی مهم است.

یادگاری با اشاره به روشنگری و بصیرت افزایی توسط بسیج ابراز کرد: با سازماندهی قشر عظیمی از فرهیختگان، اساتید دانشگاه و علما توانستیم  از آن ها به عنوان سرپنجه های روشنگری و بصیرت افزایی استفاده کنیم.

معاون سیاسی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه در حوزه سازماندهی و آموزش هادیان بسیجی موفق شدیم  ۳۳۸ برادر و ۱۹۰ خواهر بسیجی را معرفی کنیم خاطر نشان کرد: از این تعداد ۲۲نفر دکتر، ۱۵۱ کارشناس ارشد، ۶۴ نفر دارای تحصیلات حوزوی و ۲۳۳نفر با مدرک کارشناسی و ۵۸ نفر با مدرک کاردانی هستند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور که نمیتوان روشنگری را در مساجد و دانشگاه ها انجام داد از ظرفیت هادیان در فضای مجازی استفاده کردیم گفت: با راه اندازی کانال ها و گروه های مختلف با بیش از ۱۰۰ هزار نفر توانستیم قشر عظیمی از جامعه را تحت هدایت و روشنگری قرار بدهیم.

یادگاری ادامه داد: اگر بتوانیم از ظرفیت تفکر بسیجی در بدنه مدیریتی دولت یا نگاه سیاسی خوب استفاده کنیم قطعا طبق گفته کارشناسان بزرگ کشور معضلات حل می شود.

معاون سیاسی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه بسیج در عرصه های مختلف کشور امتحان خود را داده و همیشه جواب داده، گفت: اگرچه هنوز نتوانستیم از تمام ظرفیت بسیج استفاده کنیم اما همین مقدار هم جواب های مثبت و روشنی به ما داده است؛ قطعا با این رزومه و پیشینه بسیج از ابتدای انقلاب تاکنون می توان از آن به عنوان شاهکار در مهندسی انقلاب نام برد.

وی با اشاره به اینکه با تجربه خودمان توانستیم بسیج مردمی سوریه و حشدالشعبی عراق را پایه ریزی کنیم گفت: به نظر بسیاری از کارشناسان، بسیج می‌تواند یگانه راه رفع مشکلات جامعه ما در زمان کنونی و ارتقای کشور به سمت اهداف کلان جامعه در آینده باشد.

یادگاری با اشاره به اینکه کمک های مردمی و نگاه کمک به همنوع در همه جای جهان وجود دارد اما نوع نگاه بسیج متفاوت از کل دنیا است افزود: اگر زندگی سیاسی معصومین به ویژه کتاب انسان ۲۵۰ساله نوشته مقام معظم رهبری را مطالعه کنید، شیوه زندگانی ائمه معصومین(ع) را خواهید شناخت و متوجه می شود که تفکر بسیجی از دین گرفته شده است‌.

معاون سیاسی سپاه قدس گیلان تصریح کرد: امام راحل پایه گذار بسیج بودند و آن را از دیدگاه های دینی می‌دانستند چون انقلاب ما مبناهای دینی داشت، موضوع بسیج آمیخته با مسائل دینی است یعنی با تفکر دینی، سیره سیاسی، اعتقادی و اخلاقی معصومین(ع) هم معنا است و در خمیر مایه همه این‌ها اخلاص دیده می‌شود.

وی در ادامه مهم ترین بحث در زمینه تفکر بسیجی را نشأت گرفته از تفکر آمیخته با آموزش های دینی و برگرفته از معصومین و خصوصا امام حسین (ع) دانست.

یادگاری‌ موضوع اسلام را عمده مشکلات دنیای غرب بعد از فروپاشی کمونیست و جنگ سرد خواند و ادامه داد: اسلام دارای پیشینه ای است که حتماً دشمنان پیش از ما این پیشینه‌ را مطالعه کردند؛ آنها متوجه ورود پرقدرت اسلام در موضوعات و آثار و زمینه های آن شده اند.

معاون سیاسی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه حدود ۷قرن و تا زمان اندولس بر آمریکا حاکم بودیم گفت: دشمنان از قدرت اسلام خبر دارند و از گسترش آن می‌ترسند و پشت همه اقدامات خبیث آنان اسلام هراسی دیده می‌شود.

وی عمده مشکلات غربی ها را اندیشمندانی دانست که مسلمان می شوند و اضافه کرد: بنیان گذاری بسیاری از مکاتب مختلف، غربی‌ها بودند و اکنون در حال فروپاشی است زیرا برخواسته از دین و سرشت انسانی نیست.

یادگاری با اشاره به اینکه در کرونا چهره بزک کرده غربی ها و نظام لبیرال دموکراسی به ظاهر متمدن آن ها را به خوبی دیدیم گفت: غارت فروشگاه ها، دزدی ماسک و لوازم بهداشتی در دریاها و انتخابات اخیر آمریکا چهره بزک کرده و پنهان شده آمریکا را مشخص کرد زیرا این نظام ها برخواسته از دین نیست.

معاون سیاسی سپاه قدس گیلان در رابطه با مقابله و دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی، بیان کرد: کشورهای مسلمان اطراف ما هستند اما چون هیچ ضرری برای آنها ندارند و حتی سود می‌برند با آن ها مشکلی ندارند اما شعار انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) برخواسته از دین بوده و اعتقاد داریم که باید مبنای دینی در کشور ما پیاده سازی و مسائل دینی در امورات حکومتی اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن با دیدگاه و نگاه ما در پیاده سازی دین مشکل دارد زیرا دین ما بر استکبارستیزی تاکید می‌کند ادامه داد: دشمن می خواهد با زمینه های مختلفی مثل کودتا، تحریک قومیت ها، تجهیز عراق و صدام، تحریم های اقتصادی یا اهانت به پیامبر و ضربه زدن به اعتقادات و … به ما ضربه بزند؛ اگر دشمن جنگ سرد را آغاز کند ما با توان نظامی می‌ایستیم، اگر جنگ سخت را آغاز می‌کند مردم با رزمایش مومنانه می ایستند و در جنگ نرم و اهانت ها و سست کردن اعتقادات و سایر موارد با روش نامه های گران‌سنگ مقام معظم رهبری ایستادگی می‌کنیم.

اهمیت کادرسازی و کار تشکیلاتی در جامعه

یادگاری با اشاره به کتاب انسان ۲۵۰ ساله مقام معظم رهبری گفت: اگر بخواهیم در یک جمله بگوییم که نظر رهبر انقلاب چیست می‌توان به اهمیت دو گزینه کادر سازی و کار تشکیلاتی اشاره کرد که البته این دو موضوع در زندگی ائمه معصومین (ع) نیز وجود دارد.

معاون سیاسی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه در این زمینه ما تمام و کمال کار نکردیم، بیان کرد: ما بسیاری از کادر های خود را در توطئه منافقین، دفاع مقدس، ترور، قائله های مختلف و همچنین غفلت خود از دست دادیم لذا اگر می‌توانستیم برای مسائل حکومتی یا آموزشی کشور کادرسازی کنیم شامل پویایی بیشتری در مسائل اقتصادی می‌بودیم.

وی با اشاره به اینکه اگر قرار است هر اتفاقی در کشور رخ دهد باید در زمینه آموزش و فرهنگ به صورت کلان فعالیت کنیم گفت: برای کادر سازی باید از مدارس و دوران کودکی آموزش دهیم که بخشی از آن بر عهده‌ صدا و سیما، بخشی حکمرانی یعنی آموزش و پرورش و قسمتی نیز برای نهاد های مختلف نظیر سپاه و بسیج، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره ارشاد و حوزه ها است.

یادگاری با بیان اینکه نتیجه تفکر بسیجی، تفکر دینی، امام راحل و  رهبر انقلاب باید به مدیران انقلابی و دینی ختم شود گفت: کاش قانونی می‌گذاشتند برای کسانی که می خواهند مدیر شوند تا قبل از به سمت رسیدن عهدنامه مالک را امتحان می‌دادند؛ در این نامه امام علی (ع) به مالک اشتر هر چیزی را که یک مسئول باید باشد گفته است.

معاون سیاسی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه طبق این نامه مدیر باید پاکدست، خانواده دوست و دارای ویژگی های فردی و اخلاقی باشد ادامه داد: باید به ملاک دینی برای انتخاب مسئولان توجه کنیم و اگر می‌خواهیم در سیستم مدیریتی جامعه موفق باشیم باید از مدیران پاکدست استفاده کنیم و با پیشینه آنان تصمیم بگیریم.

وی با اشاره به ویژگی های چون لیاقت، توان مدیریتی، خانواده خوب و … برای مدیران گفت: جوانان ما از برخی رفتار های مدیریتی در جامعه خسته هستند و بسیاری از کارشناسان نیز حل ۷۰ درصد مشکلات را در داخل می دانند.

یادگاری با تاکید بر اینکه جامعه در حال رفتن به سمت مسیر مثبت است گفت: انقلاب اسلامی نیز با این جمعیت در حال حرکت به سمت مثبت و امید است و امیدواریم با مجلس انقلابی و روی کار آمدن دولت انقلابی در سیستم مدیریتی کشور یک تغییر انجام دهیم تا مردم نسبت به ادامه مسیر امید بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669011
ارسال نظر
نظرات