شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:13 منتشر شده در مورخ: 1399/08/30 شناسه خبر: 1669014
در خطبه‌های نماز جمعه‌ گیلان مطرح شد؛

تمام قدرت‌های سلطه‌گر جهانی در برابر ملت ایران ذلیل شده‌اند/ بسیج معجزه انقلاب و رمز عزت ملی است

تمام قدرت‌های سلطه‌گر جهانی در برابر ملت ایران ذلیل شده‌اند/ بسیج معجزه انقلاب و رمز عزت ملی است
در خطبه های نماز عبادی_سیاسی جمعه این هفته گیلان در خصوص مسائل بی اعتمادی به آمریکا، نقش بسیج در پیشرفت های کشور و ضرورت هم افزایی مردم در اهدای خون تاکید شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: امروز مصادف با سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی است.

وی به سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع) در سه شنبه هفته آینده اشاره کرد و افزود: این دوره اوج انحراف های فکری محسوب می شود و امام حسن عسکری(ع) پاسخگوی شبهات بود و مسلمانان را در مسیر نگه داشت.

امام جمعه رشت با بیان اینکه پنجم آذرماه مصادف با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام(ره) در سال ۱۳۵۸ است، تصریح کرد: بسیج به معنای پیشرو بودن در همه عرصه های زندگی است.

آیت الله فلاحتی، بسیجیان را در همه عرصه ها فعال دانست و بیان کرد: از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون در هر صحنه ای که بسیج حضور داشت، پیروز بودیم و هر جا از بسیج غافل شدیم، چیزی نصیب ما نشد.

وی به سالروز وفات حضرت معصومه(س) در ششم آذر ماه اشاره کرد و گفت: به برکت هجرت فاطمه معصومه(س) به قم، این شهر جایگاه شیعه شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به آغاز نهضت امام خمینی(ه) از قم، خاطرنشان کرد: امام(ره) با انقلاب اسلامی دنیا را متحول کرد و امروزه تمام قدرت های سلطه گر جهانی در برابر ملت ایران زانو زده و ذلیل شده اند.

آیت الله فلاحتی به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر تعطیلی دو هفته ای به منظور جلوگیری از شیوه ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و یادآور شد: بیشترین رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط نمازگزاران و مردم مومن انجام می شود.

وی با بیان اینکه مردم خوب گیلان به ویژه رشت در تمام شرایط نمازجمعه را رها نکردند، اظهار کرد: در برگزاری نمازجمعه طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل می کنیم زیرا سلامتی از امنیت بالاتر است و همه مسئولان در مقام حفظ سلامتی برای مردم هستند.

امام جمعه رشت بر پخش اذان سه وقت از مساجد تاکید کرد و افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که مردم نباید از دعا فاصله بگیرند بنابراین بهترین مکان دعا مساجد هستند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه مساجد در این ایام تعطیل نمی شود، بیان کرد: حتی اگر نماز جماعت در مساجد اقامه نشود اما مردم برای پرسش های دینی به ائمه جماعات مراجعه می کنند بنابراین مساجد در سه وقت باید باز باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین پیرامون سبک زندگی اسلامی، خاطرنشان کرد: یکی از اموری که موجب می شود انسان در مبارزه با خواسته درونی مقهور شیطان نشود، استمداد از خدای تبارک و تعالی است.

وی، شهوت و خواسته های نفسانی را برای انسان سم کشنده خواند و گفت: انسان دائم باید از خدای متعال کمک بخواهد تا او را از خواسته های درونی اش حفظ کند.

 

امام جمعه خمام: مشکلات مدیریتی خمام در عرصه میدان و عمل حل می شود/ با رسانه‌ها لشکرکشی مجازی راه نیندازید

حجت الاسلام، حامد اسدالله زاده امام جمعه خمام در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج اظهار کرد: هفته بسیج باید بهانه‌ای برای یادآوری رشادت‌ها و حماسه‌های مخلصانه‌ای که قله‌هایی همچون قاسم سلیمانی‌ها را آفریدند باشد.

حجت‌الاسلام اسدالله زاده با بیان اینکه شاید بتوان بزرگترین و مهم ترین نتیجه برجام را به دست آمدن یک تجربه بزرگ ملی دانست که توانست نگرش بسیاری از ایرانیان را نسبت به آمریکا و اروپا تصحیح کند اظهار کرد: بدبینی ایرانیان به آمریکا به بیش از ۸۰ درصد رسید و نسل سوم و چهارم انقلاب یک دوره آمریکاشناسی را بالعیان تجربه نمودند.

امام جمعه خمام با اشاره به اینکه متأسفانه برخی از مذبذبین داخلی که طبق وصف قرآن لاإلی هؤلاء و لا إلی هؤلاء هستند و جهت خود را دقیقا با وزش بادهای سیاسی تنظیم می‌کنند اذعان کرد: آنها درصدند تا چهره کریه آمریکا را با امثال بایدن تطهیر و تلطیف کنند تا زمینه مذاکره مجدد را فراهم نمایند.

وی تصریح کرد: دشمن شناسی که در ماجرای برجام برای ما ایجاد شد هرگز از یادهای جوانان این مرز و بوم نخواهد رفت که اولین کسی که نقض برجام را نمود همان اوباما ای بود که برجام را امضا کرده و جو بایدنی که معاون او بود.

حجت‌الاسلام اسدالله زاده با تاکید بر اینکه ماهیت گرگ صفتی آمریکا با تغییر چهره به میش و امثال آن تغییر نخواهد کرد ابراز کرد: حدود دو ماه تا استقرار بایدن در کاخ سفید باقی مانده است و پس از استقرار هم چند ماه برای تسلط او بر امور زمان خواهد برد لذا با توجه به اتمام دولت یازدهم در جمهوری اسلامی، بایدن هم به خوبی می‌داند که هر اتفاقی را باید با دولت آینده رقم بزند، بنابراین مواجهه او با دولت کنونی بیشتر بازی سیاسی خواهد بود تا اقدام عملی.

امام جمعه‌ خمام هماهنگی دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از سفرهای غیرضروری در تعطیلات کرونایی را از اقدامات بسیار مناسب ستاد کرونا دانست و افزود: وقتی بر اساس اذعان کارشناسان بیش از ۶۰ درصد از ابتلائات به کرونا براثر مسافرت‌ها بوده است، تصمیم به مدیریت مسافرت‌ها بسیار عاقلانه است و جای تقدیر و تشکر دارد.

وی تصریح کرد: با اعمال محدودیت‌هایی که در مسافرت‌ها و مشاغل ایجاد می‌شود، بسیاری از اقشار آسیب‌پذیر که درآمدشان وابستگی مستقیم به مسافرت دارد و امکان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را ندارند دچار آسیب می‌شوند که فرماندهی ستاد کرونا باید نسبت به آن‌ها توجه جدی داشته باشد.

حجت‌الاسلام اسدالله زاده با اشاره به فعالیت گروه های جهادی بیش از روال قبل افزود: از جمله عرصه‌های خدمت رسانی در این روزها با توجه به کمبود ذخایر خون در سازمان انتقال خون استان گیلان این است که گروه‌های جهادی و بسیجیان ما سازماندهی شده، با اهدای خون، به کمک بیماران و نیازمندان خونی بپردازند.

امام جمعه خمام با بیان اینکه از دستگاه قضائی در خمام انتظار می‌رود با برپا کنندگان تجمعات غیرقانونی مانند گاوجنگ و امثال آن برخورد بازدارنده و قاطع داشته باشد گفت: وقتی همه جامعه و دستگاه‌های اجرایی بسیج شده‌اند تا مانع از انتشار کرونا شوند، نباید عده‌ای سودجو با برگزاری برنامه‌های اینچنینی جان خود و خانواده‌های مردم را به خطر بیاندازند.

وی در ادامه افزود: برگزاری گاوجنگ شرعا و قانونا اشکال دارد و با ممنوعیت‌های تجمعات در این روزها، جرمشان مضاعف خواهد بود.

حجت‌الاسلام اسدالله زاده در ادامه خطاب به مسئولین خمام گفت: محل حل مشکلات مدیریتی منطقه ما، عرصه میدان و عمل است، نه رسانه‌ها! اختلاف سلیقه‌هایتان را در اتاق‌های دربسته نگه دارید و از طریق رسانه‌ها لشکرکشی مجازی به راه نیاندازید.

امام جمعه خمام تصریح کرد: اولویت‌های مسئولین با اولویت‌های مردم، ایجاد امید در جامعه میکند و اگر حقیقتا پیرو سیره و سبک ولایت فقیه در جامعه هستید، سیره رهبر معظم انقلاب ایجاد حس امیدواری و روحیه نشاط و امید به آینده‌ای روشن در جامعه است.

 

امام جمعه رودسر: بسیج معجزه انقلاب و رمز عزت ملی است

حجت الاسلام تقی روحانی، امام جمعه شهرستان رودسر در خطبه های نمازجمعه این هفته با بیان اینکه همه زحمات انبیای الهی برای رسیدن مردم به تقوای الهی است اظهار کرد: کتاب خدا نیز بر تقوا توصیه می‌کند و می‌فرماید بهترین لباس، لباس تقوا است.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه خداوند زوج و زوجه را به گونه ای آفرید که در کنار هم احساس آرامش کنند اذعان کرد: از آیاتی نظیر آیه ۱۸۹ سوره اعراف میتوان فهمید که وجود همسران با ویژگی های خاص از موهبت های الهی است.

امام جمعه رودسر در ادامه با اشاره به اینکه مرد و زن مکمل یکدیگر هستند افزود: نگاه خداوند این است که زن و مرد مایه شکوفایی، نشاط و پرورش یکدیگر هستند به گونه ای که بدون یکدیگر ناقص و کم هستند.

وی گفت: مسئولین ذیربط جامعه را مدیریت کنند و اجازه ندهند جوانان سنت حسنه ازدواج را انجام ندهند.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه از فردا برابر با مصوبه ستاد مبارزه با کرونا محدودیت ها آغاز می‌شود و از همه درخواست میکنم تا برای حفظ سلامت جامعه پروتکل ها را رعایت کنند گفت: رهبر انقلاب اکیدا توصیه می‌کند که باید مراعات کنیم تا شاهد مرگ و میر نباشیم.

وی ادامه داد: اکنون سازمان انتقال خون خواستار اهدای خون از واجدین شرایط است و باید همه در این امر خیر مشارکت کنیم.

امام جمعه رودسر با اشاره به مناسبت های هفته پیش رو ابراز کرد: ۵آذر سال‌روز تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی به فرمان امام راحل در سال ۵۸ است که اکنون میتوان گفت ارتش ۵۰میلیونی شده ایم.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه از ۵ آذر ۵۸ قریب به ۴۱ سال می‌گذرد و این شجره طیبه توسط امام تأسیس شد افزود: درخت نوپای بسیج اکنون به تکیه گاه محکمی تبدیل شده که میلیون ها بسیجی در خود دارد و خیلی ها این ابتکار و دوراندیشی امام را درک نکردند.

وی با تاکید بر اینکه بسیج جلوه های بسیاری دارد گفت: کارنامه درخشان بسیج در دفاع مقدس و ۸سال نبرد بی امان با جنایتکاران، عرصه علم، سازندگی، عمران و آبادانی کمک به مردم در حوادث غیرمترقبه و ... از جلوه های بسیج است.

امام جمعه رودسر با بیان اینکه بسیج تنها جلوه‌ نظامی ندارد افزود: امروز هم دشمنان و هم دوستداران بسیج به آن نمره عالی می‌دهند.

وی بسیج را معجزه انقلاب اسلامی و رمز عزت ملی دانست و افزود: با تکیه بر این نیروی عظیم، بدترین گره بر مشکلات اقتصادی کشور باز می‌شود نه با تکیه به برجامی که از آن نام میبرند.

حجت‌الاسلام روحانی تاکید کرد: دشمنان از بسیج سیلی خوردند و باید بدانند که اگر بخواهند غلطی کنند مشت آهنین بسیج همراه دیگر نیروهای مسلح بر سرهایشان فرود خواهد آمد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669014
ارسال نظر
نظرات