شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 21:30 منتشر شده در مورخ: 1399/08/30 شناسه خبر: 1669042

عدم تکمیل پروژه‌های روستایی در پادلدل گالیکش و خطری که روستا را تهدید می کند+ تصاویر

عدم تکمیل پروژه‌های روستایی در پادلدل گالیکش و خطری که روستا را تهدید می کند+ تصاویر
اهالی روستای پادلدل گالیکش از عدم تکمیل ۲ پروژه مهم زیرساختی در این روستا و خطری که اهالی این روستا را تهدید می کند، گلایه مند هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا اهالی روستای پادلدل گالیکش در گفتگو با گلستان ما، از عدم تکمیل ۲ پروژه مهم زیرساختی در این روستا، گلایه کردند.

پس از سیل سال ۱۳۸۶ و رانش زمین در روستای پادلدل و وارد شدن خسارات به ۱۷ خانوار و محروم شدن آنان از کلیه امکانات رفاهی بعلت سیل و طرح کوچ روستا، پس از سیل سال ۱۳۸۸ از اعتبارات طرح ماده ۱۰، اعتباری حدود ۴۵۰ میلیون تومان جهت احداث دیواره سنگی به طول ۸۰ متر برای جلوگیری از ریزش زمین مصوب شده بود که متاسفانه تاکنون به طور کامل این مبلغ تخصیص پیدا نکرده و از کل آن اعتبار فقط به متراژ حدود ۴۰ متر، آن هم بصورت نیمه کاره اجرایی شده است.

باید یادآور شد، آب جاری شده حاصل از سیل و باران خسارات زیادی به اهالی پایین دست به مرور زمان وارد کرده است و در صورت عدم تکمیل این دیوار سنگی امکان ریزش مجدد زمین و ایجاد خسارت به مردم را شاهد خواهیم بود.

در سال ۹۶ توسط بنیاد مسکن شهرستان های گالیکش و مینودشت، پروژه سنگ فرش معابر در روستای پادلدل با هدف جذب توریست و گردشگر با اعتباری بالغ بر حدود ۳۴۰ میلیون تومان و ۲۲۰۰ متر کلید خورد که مبلغ ۴۰ میلیون تومان آن از محل اعتبارات مشارکت های مردمی توسط دهیاری روستا بعنوان همیاری به آن اداره پرداخت شد تا زیر ساخت معابر درست شود.

ولی به علت بروز سیل سال ۸۸ و از بین رفتن مصالح، تجدید مناقصه و نبود پیمانکار این پروژه نزدیک به ۳ سال است که نیمه کاره رها شده است.

با پیگیری های مردمی، دهیاری و شورای اسلامی این روستا، توسط بنیاد مسکن شهرستانهای گالیکش و مینودشت بارها قول مساعدت در این خصوص داده شده ولی تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

امید است مسئولین امر پیگیر مطالبات مردم باشند و قبل از سال ۱۴۰۰ پروژه های نیمه کاره خود را به پایان برسانند.

انتهای پیام/

  • خطری که روستای پاکدل گالیکش را تهدید می کند
  • خطری که روستای پاکدل گالیکش را تهدید می کند
https://www.dana.ir/1669042
ارسال نظر
نظرات