شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 23:15 منتشر شده در مورخ: 1399/08/30 شناسه خبر: 1669062
فرمانده انتظامی خوزستان:

تمهیدات لازم جهت مقابله با معاندین در اجرای محدودیت ها پیش بینی شده است

تمهیدات لازم جهت مقابله با معاندین در اجرای محدودیت ها پیش بینی شده است
سردار سیدمحمد صالحی گفت: جریان‌سازی رسانه‌های ضدانقلاب در خصوص اعمال محدودیت‌های جدید، تلاش معاندین در راستای ناکارآمد نشان دادن نظام از طریق فضای مجازی و تعرض به کارکنان مستقر در مبادی ورودی و خروجی شهرها برخی از آسیب‌های اجرای این طرح هستند که برای هر کدام برنامه‌ای اندیشیده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، سردار سیدمحمد صالحی فرمانده انتظامی خوزستان در جلسه هماهنگی اعمال محدودیت‌های جدید کرونا در خوزستان که امروز (۳۰ آبان‌ماه) در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، پیرامون اجرای طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: این طرح با هدف قطع زنجیره شیوع کروناویروس از روز شنبه در سطح خوزستان اجرا خواهد شد.

وی افزود: سرعت بخشیدن به مدیریت و پیشگیری از گسترش بیماری، افزایش سطح تعامل و همکاری و هم‌افزایی بین دستگاه‌های متولی، ایجاد وحدت رویه در اقدام‌ها و نحوه ایجاد محدودیت در فعالیت‌ها و ترددها و محدودسازی ورود خودروهای غیربومی به شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی از اهداف اجرای این طرح است.

سردار صالحی ادامه داد: تمهیدات لازم نیز برای مدیریت تجمع‌های غیرقانونی در رابطه با تبعات اجرای طرح اندیشیده شده است.

فرمانده انتظامی خوزستان بیان کرد: جریان‌سازی رسانه‌های ضدانقلاب در خصوص اعمال محدودیت‌های جدید، تلاش معاندین در راستای ناکارآمد نشان دادن نظام از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی، تعرض به کارکنان مستقر در مبادی ورودی و خروجی شهرها و نافرمانی و ممانعت از اجرای محدودیت‌ها، برخی از تهدیدها و آسیب‌های اجرای این طرح هستند که برای هر کدام از این موارد برنامه‌ای داریم.

وی در خصوص اقدامات اجرایی ناجا جهت اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: در حوزه ترافیک، عوامل پلیس راه و راهور در ورودی و خروجی شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی مستقر خواهند شد. هماهنگی با دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی ترافیک برای ایجاد تسهیلات و روان‌سازی رفت و آمد، بهره‌گیری از دوربین‌های معابر و میادین اصلی شهرها برای اعمال جریمه هوشمند و اطلاع‌رسانی در خصوص محدودیت‌ها و وضعیت محورهای مواصلاتی نیز برخی از اقدامات نیروی انتظامی بوده‌اند.

سردار صالحی افزود: برنامه‌ریزی برای استقرار واحدهای انتظامی و یگان‌های امداد در ورودی و خروجی شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی برای پشتیبانی از عوامل پلیس راه، راهور و سازمان‌های خدماتی، جلوگیری از اقدامات غیرقانونی خودجوش مردمی در انسداد ورودی شهرها، پیش‌بینی نیروی کافی برای تامین امنیت در مناطق احتمالی تجمع و تعرض به ویژه در مراکز درمانی و بهداشتی و راه‌اندازی و استقرار ایستگاه‌های ایست بازرسی موقت در شهرهای قرمز و نارنجی بر اساس ضرورت برخی از اقدامات در حوزه انتظامی هستند.

فرمانده انتظامی خوزستان تصریح کرد: رصد و پایش تحرک گروهک‌ها و معاندین و شناسایی و برخورد با عوامل انتشاردهنده شایعه در جامعه در زمان اجرای طرح انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: در حوزه فضای مجازی و عملیات روانی نیز رصد مستمر سایت‌های خبری ضدانقلاب و معاندین در رابطه با اجرای طرح و رصد مستمر فضای مجازی در خصوص شایعه‌پراکنی در دستور کار است.

سردار صالحی به موانع و مشکلات اجرای این طرح در حوزه ترافیک اشاره کرد و گفت: پلاک خودروهای شهرستان کارون، باوی و حمیدیه نیز مانند اهواز، ایران ۱۴ است و در طرح‌های قبلی، کنترل خودروهای با این پلاک جهت خروج از اهواز با مشکل مواجه بود. پلاک خودروهای منطقه آزاد اروند نیز در کل استان خوزستان تردد می‌کنند و همه آن‌ها پلاک‌های شخصی ایران ۳۳ هستند که شناسایی محل سکونت آن‌ها از طریق پلاک امکان‌پذیر نیست مگر با اخذ مدارک و کنترل خودرو که موجب ترافیک سنگین می‌شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1669062
ارسال نظر
نظرات