شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 22:30 منتشر شده در مورخ: 1399/08/30 شناسه خبر: 1669064
نماینده ولی فقیه در خوزستان:

استان خوزستان در زمینه صادرات بسیار کم کار است

استان خوزستان در زمینه صادرات بسیار کم کار است
حجت الاسلام موسوی فرد گفت: متاسفانه بعضی از افراد دستگاه اجرایی اراداه ای در خصوص مراوده اقتصادی با کشورهای عراق و سوریه ندارند بلکه در نقطه مقابل به هر شکلی می خواهند ما را وابسته به کشورهای غربی و اروپایی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، حجت الاسلام سید عبد النبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه خوزستان در خطبه نماز جمعه این هفته ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع)، اظهار کرد: دشمن در کشور عراق طرح های گوناگونی را به ویژه در زمینه فرهنگی و اجتماعی در حال اجرا کردن است.

وی افزود: مدیریت فرهنگ به عنوان گلوگاه یک کشور بسیار با اهمیت است و همه دشمنان ما نیز جهت نفوذ این مسیر را انتخاب می کنند. برخی از افراد غربگرا و تحصیل کرده غرب به عنوان مامورین و سرباز آن ها درون نظام نفوذ کرده اند تا به وسیله سند ۲۰۳۰ و تکنولوژی بتوانند فرهنگ‌ منحط غربی را در جامعه نهادینه کنند. مسئولین نیز باید جهت جلوگیری از این اتفاق، فرهنگ ناب اسلامی را در عرصه های مختلف کشوری اجرا کنند.
 
حجت الاسلام موسوی فرد بیان کرد: در کشور عراق سند ۲۰۳۰ در حال اجرا است چرا که نیروهای یمانی برخلاف اینکه در ایران نمی توانند به راحتی فعالیت کنند اما در عراق بسیار فعال هستند؛ سازمان های مردم نهاد را در عرصه های مختلف ایجاد کرده اند.
 
نماینده ولی فقیه در خوزستان به اوضاع آرام عراق از لحاظ اجتماعی اشاره کرد و گفت: دلیل آن این است سهم خواه ها، سهم خود را گرفته اند همان کسی که ملبس است و بین مردم نیز نفوذ زیادی دارد وقتی به منافع شخصی خود رسید اجازه داد دیگران هر فعالیتی که می خواهند، انجام بدهند.
 
وی تصریح کرد: در مراسم اربعین سال جاری طرح های زیادی برای اجرا داشتند؛ روز اربعین در باب القبله نیروهای جوکری که ارازل و اوباشی هستند که به هیچ چیز اعتقاد ندارند، به میدان آمدند و در ایران اسلامی خودمان نیز به دنبال اجرای همین طرح بودند و میخواستند مانند ۲۸ مرداد تجربه های گذشته خود را اجرا کنند. 
 
حجت الاسلام موسوی فرد ادامه داد: نیروهای جوکری تا نزدیکی حرم مطهر نیز پیش آمدند و قصد آتش زدن حرم را داشتند که با حضور نیروهای تربیت شده محور مقاومت، تار و مار شدند و بعد از این عکس العمل قاطع از مقاومت، هدف بعدی خود را ایجاد اختلاف میان شیعیان ایران و عراق قرار دادند که به دلیل شیوع ویروس کرونا و تدبیر مقام معظم رهبری به وقوع نپیوست.
 
نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: در بعضی شهرها و استان های همجوار ما گروه هایی به ظاهر اسلامی و در نهان پیرو فرماین ارباب های خود در غرب ایجاد شده اند به عنوان مثال یک خانم بسیار محجبه موسسه ای را ایجاد می کند که مامورت او اجرای سند ۲۰۳۰ است، با خانم ها دیگر جلساتی را برگزار میکند و در این دورهمی ها با ظاهر دینی مسائل و شبهاتی را مطرح میکند، مانند اینکه چه کسی گفته است زن برای خروج از منزل حتما باید از مردش اجازه بگیرد؟ یا سلام و احوال پرسی مختصر بین زن و مرد نامحرم چه اشکالی دارد؟ زن شوهر دار با یک مرد نامحرم می تواند دست بدهد و همینطور یکی پس از دیگری در اعتقادات اسلامی نفوذ می کند.
 
وی با بیان اینکه در زمینه اقتصادی با کشور عراق و سوریه بسیار کم کار هستیم، عنوان کرد: حفاظت و حراست دو کشور عراق و سوریه را ما انجام می دهیم اما میوه اش را کشورهای روسیه، ترکیه و.. می چینند؛ عراق و روسیه طالب انجام فعالیت های اقتصادی با ایرانیان هستند اما با کمال تاسف کمتر اتفاق می افتد.
 
حجت الاسلام موسوی فرد ادامه داد: متاسفانه بعضی از افراد دستگاه اجرایی اراداه ای در خصوص مراوده اقتصادی با کشورهای عراق و سوریه ندارند بلکه در نقطه مقابل آن به هر شکلی می خواهند ما را وابسته به کشورهای غربی و اروپایی کنند.
 
نماینده ولی فقیه در خوزستان اظهار کرد: با این وجود از کل استان های دیگر جهت تجارت یا صادرات در کشور عراق و سوریه حضور پیدا میکنند که برای ما افتخار است اما چرا در استان خوزستان اتفاقی در این خصوص نمی افتد؟ً!
 
وی بیان کرد: طی مسافرت دو روزه خود به کشور عراق، در بصره نشست های زیادی با افراد مختلف برگزار شد در یکی از دیدارها گفته شد تاجر عراقی یا سوری از ایران جنس درجه یک سفارش میدهد اما زمان تحویل کالا در عراق متوجه می شوند جنس دست چندم برای او فرستاده اند. برای ایجاد اقتصاد قوی باید در تمام مراحل صادرات توجه ویژه ای صورت گیرد.
 
حجت الاسلام موسوی فرد تصریح کرد: استان خوزستان به شدت در بخش اقتصادی و صادرات کم کار است. در حوزه نفت نیز این مشکل وجود دارد و کشور ترکیه که دشمنی آشکار با عراق دارد در این بخش فعال است؛ در شرایطی که پیش بینی می شود در آینده مشکل اصلی عراق، دولت ترکیه که به دنبال ایجاد دولت عثمانی است، می باشد.
 
نماینده ولی فقیه خوزستان پیرامون انتخابات آینده در عراق و لبنان نیز گفت: زمانیکه در ۸ سال دفاع مقدس و تحریم ها هیچ غلطی نتوانستند انجام بدهند؛ به انتخابات ایران، عراق و لبنان طمع بستند و برای چند ماه آینده به شدت در حال کار می باشند که قابل توجه است.
 
وی درباره وضعیت کردستان عراق نیز توضیح داد: یهودی ها و اسرائیلی ها در این منطقه و بخش های دیگر مانند فلسطین اشغالی به شدت در حال خرید زمین هستند.
 
حجت الاسلام موسوی فرد در خصوص محدودیت های ایجاده شده به دلیل شیوع کرونا، اظهار کرد: ما نیز همانند ولی فقیه دستورات صادر شده کارشناسان در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا را اجرا می کنیم اما اینکه به صورت گسترده در این مورد مراکز مذهبی مورد هدف قرار گرفته اند، مسئله بو داری است.
 
نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: در مراسمات عاشورا، اربعین و شهادت امام حسن عسکری (ع) که در عراق برگزار شد تحقیقات گسترده ای در خصوص میزان مبتلایان عراق در این بازه زمانی انجام دادم که با گذشت چندین هفته از انجام مراسمات تغییری در میزان آمار مبتلایان به کرونا صورت نگرفت با وجود اینکه طبق صحبت های کارشناسان دو هفته بعد از ابتلا نشانه های بیماری ظهور پیدا می کند اما چنین چیزی اتفاق نیفتاد هر چند که بعد از گذشت چندین هفته، در حال حاضر عراق در موج سوم کرونا قرار گرفته است اما ارتباطی با مراسمات برگزار شده، ندارد.
 
وی اذعان کرد: باز بودن حرم‌های مطهر و اماکن مذهبی با رعایت شدید پروتکل‌های بهداشتی یکی از پیشنهادات ما است اما این موضوع بیانگر نقض و رد مصوبات ستاد ملی کرونا نیست.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1669064
ارسال نظر
نظرات