شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:32 منتشر شده در مورخ: 1399/09/01 شناسه خبر: 1669194
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:

روحیه جهاد و شهادت طلبی دو عنصر مهم در فرهنگ بسیجی است

روحیه جهاد و شهادت طلبی دو عنصر مهم در فرهنگ بسیجی است
حجت‌الاسلام پورذهبی با بیان اینکه گاهی اوقات ما عنوان بسیج را یدک می‌کشیم اما بسیجی واقعی نیستیم، گفت: روحیه جهاد و شهادت طلبی دو عنصر مهم در فرهنگ بسیجی است که موجب می شود تا بسیج همیشه کارهای سخت را برعهده بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان صبح امروز در دیدار با تعداد محدودی از بسیجیان و فرماندهان بسیج استان کردستان عنوان کرد: هفته بسیج برای مجلس و مجلس داری نیست و هدف از گرامیداشت این هفته اشاعه فرهنگ بسیجی است.

وی در این دیدار که به دلیل شرایط کرونا بسیار محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، افزود: بسیجیان در یک دوره ای از زمان امتحان خوبی را پشس دادند  و هنوز هم با همان روحیه  فعالیت  می کنند. 

حجت الاسلام پورذهبی روحیه بسیجی را یک روحیه شجاعانه و باپشتکار و پرتلاش که در قید و بند آئین نامه ها نیست نام برد و گفت: البته بسیج قانونمندار است و کار را تمیز انجام می دهد.

و ی با بیان اینکه گاهی اوقات ما عنوان بسیج را یدک می کشیم اما بسیجی واقعی نیستیم، افزود: روحیه جهاد و شهادت طلبی دو عنصر مهم در فرهنگ بسیجی است که موجب می شود تا بسیج همیشه کارهای سخت را برعهده بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ازخودگذشتگی مالی و جانی را شاخصه های دیگر فرهنگ بسیجی عنوان کرد و گفت: بسیج برای تحقق اهداف متعالی جامعه خود از همه وجود خود می گذرد.

حجت الاسلام پورذهبی رفتار عالمانه را از دیگر خصیصه های فرهنگ بسیجی نام برد و گفت: یک بسیجی کارها را بافکر انجام می دهد و اهداف را پیش می برد.

وی افزود: باید در ترویج فرهنگ و روحیه بسیجی روحیات اخلاق مدارانه و همراه با تذهیب و معرفت است و یک بسیجی باید الگوی جامعه و محل زندگی خود باشد.

دیدگاه مردم کردستان نسبت به اقدامات بسیج مثبت است

 

علی اصغر حسینی یکی از بسیجیان حاضر در این دیدار عنوان کرد: اینکه یک سوم جمعیت استان کردستان بسیجی است یک غنیمت و ظرفیت بزرگ به شمار می آید و اگر این پتانسیل در خدمت جامعه باشد اتفاقات بزرگی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بسیج یک نیروی مطالبه گر، همیشه در صحنه و مخلص است، گفت: دیدگاه مردم کردستان نسبت به بسیج بسیار مثبت است و اقشار مختلف بسیج از جمله سازندگی و جامعه پزشکی اقدامات خوب و تأثیرگذاری را در استان انجام داده اند. وی افزود: این اقدامات از سوی برخی جریانات سیاسی در استان نادیده گرفته می شوند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1669194
ارسال نظر
نظرات