شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:46 منتشر شده در مورخ: 1399/09/01 شناسه خبر: 1669198
مدیرکل انتقال خون استان مرکزی:

۲۰۰ بهبودیافته کرونایی در مرکزی نسبت به اهدای پلاسمای خون اقدام کردند/پادتن موجود در پلاسمای خون بهبود یافتگان کرونا موثر در درمان بیماران کرونایی

۲۰۰ بهبودیافته کرونایی در مرکزی نسبت به اهدای پلاسمای خون اقدام کردند/پادتن موجود در پلاسمای خون بهبود یافتگان کرونا موثر در درمان بیماران کرونایی
مهدویانی مدیرکل انتقال خون استان مرکزی، گفت: پلاسمای خون افراد بهبود یافته از کرونا، حاوی پادتنِ(آنتی بادی) ضد این بیماری است و استفاده از آن برای بیماران کرونایی، سیستم ایمنی آنان را بهبود می بخشد و روند درمان آنان را سریع تر می کند. به هم استانی های عزیز توصیه می کنیم به شکرانه سلامتی خود و رهایی از این بیماری به مراکز انتقال خون در استان مراجعه کنند و در این امر خیر سهیم شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدویانی مدیرکل انتقال خون استان مرکزی، در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص وضعیت اهدای پلاسمای خون افراد بهبود یافته از کرونا در استان، گفت: استان مرکزی در وضعیت قرمز از نظر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ به سر می برد و تا کنون حدود ۳۰هزار نفر از هم استانی ها به این بیماری مبتلا شدند. این بیماران در صورتی که یک ماه از بهبودی‌شان گذشته باشد می توانند پلاسمای خود را اهدا کنند تا جهت تسریع درمان بیماران دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

وی افزود: پلاسمای خون افراد بهبود یافته از کرونا، حاوی پادتنِ(آنتی بادی) ضد این بیماری است و استفاده از آن برای بیماران کرونایی، سیستم ایمنی آنان را بهبود می بخشد و روند درمان آنان را سریع تر می کند.

مهدویانی با اشاره به آمادگی سازمان انتقال خون استان جهت دریافت پلاسمای خون بهبود یافتگان کرونا، گفت: از ۱۵ اردیبهشت ماه امسال که این آمادگی در استان به وجود آمد تا به امروز، ۲۶۱ نفر جهت اهدای پلاسمای خود مراجعه کردند که از این تعداد دویست نفر از آنان موفق به اهدا شده اند. البته این تعداد با توجه به تعداد مبتلایان به کرونا در سطح استان چیزی حدود یک درصد است که آمار پایینی محسوب می شود.

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی با دعوت از بیماران بهبود یافته کرونایی جهت اهدای پلاسمای خون خود، گفت: به هم استانی های عزیز توصیه می کنیم به شکرانه سلامتی خود و رهایی از این بیماری به مراکز انتقال خون در استان مراجعه کنند و در این امر خیر سهیم شوند.

وی تصریح کرد: بهبود یافتگان از کرونا برای اهدای پلاسمای خود با در دست داشتن مدارکی مبنی بر ابتلا به این بیماری و بهبود از آن شامل تست PCR (حلق و بینی) یا سی تی اسکن، به مراکز انتقال خون مراجعه کنند یا برای اینکه کمتر معطل شوند، قبل از مراجعه وقت بگیرند. همراه داشتن کارت ملی نیز در زمان اهدا الزامی است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1669198
ارسال نظر
نظرات