شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:48 منتشر شده در مورخ: 1399/09/01 شناسه خبر: 1669205

فرار مالیاتی، عدم شفافیت بانک مرکزی و عدم نظارت بر بانک ها سه سوال نماینده اراک از وزیر اقتصاد

فرار مالیاتی، عدم شفافیت بانک مرکزی و عدم نظارت بر بانک ها سه سوال نماینده اراک از وزیر اقتصاد
آصفری نماینده مردم اراک به دلیل عدم شفافیت بانک مرکزی در تخصیص ارز دولتی، عدم نظارت بر بانک ها و فرار مالیاتی عده ای، از وزیر اقتصاد سوال کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص سه سوالی که از وزیر اقتصاد پرسیده بود، تشریح کرد: با توجه به مشکلاتی که مردم این روزها در گرفتن وام از بانک ها دارند، ناعدالتی و تبعیضی که در دادن وام به افراد و همچنین سودهای هنگفتی که در بازپرداخت وام ها وجود دارد این سوال را از وزیر داشتم که چرا هیچ نظارتی بر عملکرد بانک ها وجود ندارد.

وی افزود: متاسفانه عدم نظارت بر بانک ها باعث شده تا به بهانه سود، دست در جیب مردم کنند و روز به روز سرمایه خودشان را اضافه کنند و ساختمان ها و املاک بیشتری بخرند. این قبیل مسائل باعث فشار بیشتر بر مردم شده و از عملکرد بانک ها ناراضی هستند که بنده به عنوان نماینده مردم این سوال را از وزیر اقتصاد مطرح کردم.

آصفری با اشاره به سوال دوم از وزیر اقتصاد، تصریح کرد: بانک مرکزی ارز دولتی را به افراد و شرکت هایی داده تا با آن کالاهای اساسی را وارد کشور کنند ولی چنین کالایی وارد کشور نشده و نه اقساط آن و نه حتی اصل پول برگردانده نشده است. بلکه به جای آن کالای لوکسی را وارد کشور کرده اند که دردی از مردم دوا نمی کند. متاسفانه هیچ شفافیتی در خصوص اینکه این ارز ها به چه کسانی داده می شود و چرا به کالاهای اساسی اختصاص پیدا نمی کند وجود ندارد و همین باعث شد تا از وزیر اقتصاد در مورد عدم شفافیت بانک مرکزی سوال کنم.

نماینده مردم اراک با اشاره به سومین سوال از وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: امروز در کشور شاهد آن هستیم که کارمندان دولت و کارگران و فروشندگان خرد و جزء به موقع مالیات خود را پرداخت می کنند و در مواقعی خود دولت این مالیات را از حقوق آنها کم می‌کند، اما شغل‌هایی در کشور وجود دارد که نه زحمتی دارند و نه نیازی به پرداخت کرایه و اجاره. در مقابل درآمد خوبی هم دارند اما هیچگونه مالیاتی را پرداخت نمی‌کنند و اصلاً مالیاتی برای آنان در نظر گرفته نمی‌شود. چرا که وزارت اقتصاد عمداً و یا سهواً فکری برای شناسایی آنان نکرده است. فرار مالیاتی چنین افرادی هم سومین سوالی بود که از وزیر اقتصاد پرسیدم و امیدواریم پاسخ های قانع کننده ای از ایشان بشنویم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1669205
ارسال نظر
نظرات