شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 1399/09/01 شناسه خبر: 1669229
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان:

مردان بیش از زنان به کرونا مبتلا شدند

مردان بیش از زنان به کرونا مبتلا شدند
هاشمی گفت: میزان بروز بیماری کرونا در این شهرستان بین مردان و زنان تقریبا با نسبت برابر با اختلاف ناچیز ۵ مورد در مردها بیشتر از زن ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معصومه هاشمی رستکی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان در گفتگو با خبرنگار عصر اترک در شیروان با بیان این خبر اظهار داشت: 53 درصد از مبتلایان را مردان و 47 درصد از مبتلایان را زنان تشکیل می دهند که این میزان 83 درصد به 17 درصد در شهرها نسبت به روستاهاست.

هاشمی با بیان اینکه 70 درصد فوت شدگان بیماری کرونا در شهر و 30 درصد در روستا بودند، افزود: میزان کشندگی بیماری شهرستان از میانگین کشوری پایین تر است ولی در آبانماه نسبت به ماه قبل روند افزایش نسبی در بین فوت شدگان داشتیم.

وی گفت: 64 درصد از کل نمونه هایی که از مراجعه کنندگان به مراکز نمونه گیری تست کرونا گرفته می شود، مثبت است که نسبت به میانگین 70 درصدی استان کمتر است.

هاشمی خاطرنشان کرد: در هفته های اخیر یک سوم بستری های کرونایی سن بین ۳۰ تا ۶۰ سال داشتند که این یعنی در گروه سنی میانسال بستری های ما زیاد است و یک چهارم آن ساکنان روستایی هستند.

سرپرست شبکه بهداشت شیروان تصریح کرد: از نیمه هر ماه موارد بستری در شهرستان رو به افزایش شد که در حال حاضر در وضعیت ثابتی هستیم اما همچنان بیشتر از موارد مهر ماه بستری داریم.

وی ادامه داد: موارد مراجعه و تعداد نمونه گیری مرکز منتخب در آبانماه نسبت به مهرماه افزایش چشم گیری داشته است به طوری که از روزی ۳۰ نمونه به روزی ۶۵ نمونه رسیده ایم.

هاشمی تاکید کرد: بیش از یک هزار بازدید در سطح شهر داشته ایم که 60 درصد موارد بهداشتی در مکان هایی مثل نانوایی ها، دفاتر پیشخوان و بانک ها رعایت نمی شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: 30 درصد از افرادی که برای دریافت خدمات به ادارات مراجعه می کنند از ماسک استفاده نمی کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669229
ارسال نظر
نظرات