شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:20 منتشر شده در مورخ: 1399/09/01 شناسه خبر: 1669309
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت:

ویزیت رایگان در ۷محله آسیب پذیر رشت/ دشمن در قالب جنگ نرم انگیزه‌ و امید جوانان را هدف قرار داده + فیلم

ویزیت رایگان در ۷محله آسیب پذیر رشت/ دشمن در قالب جنگ نرم انگیزه‌ و امید جوانان را هدف قرار داده + فیلم
سرهنگ سیدعلی اکبر قاسمی با بیان اینکه اعتقاد مجموعه سپاه و بسیج بر این است که خدماتی که به مردم ارائه می شود باید اثربخش و ملموس باشد، گفت: ویزیت رایگان در ۷محله آسیب‌پذیر سطح شهر رشت در قالب طرح جواد الائمه(ع)، اهدای خون توسط بسیجیان و برپایی میز خدمت مسئولین در محله ها بر اساس رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ سیدعلی اکبر قاسمی، فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت به مناسبت هفته بسیج در دفتر پایگاه خبری_تحلیلی 8دی حضور پیدا کرد.

سرهنگ قاسمی در گفتگو با خبرنگار 8دی با بیان اینکه بسیج از جنس مردم و در جهت خدمت به مردم اقدام می کند اظهار کرد: در طول عمر ۴۱ساله انقلاب، بسیج بصورت جهادی بنا بر اقتضای جامعه در عرصه ها و حوادث مختلف نقش خدمت گزار برای مردم داشته است.

وی با اشاره به شعار امسال هفته بسیج با عنوان “بسیج؛ پیشرو خدمت و امیدآفرین” درباره برنامه های سپاه ناحیه مرکزی رشت در هفته بسیج گفت: امسال بیش از ۵۰۰برنامه متنوع با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج، بسیج اقشار و حوزه های مقاومت بسیج در سطح ناحیه انجام می شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه از بین این برنامه ها ۴۳مورد جزء برنامه‌های کلیدی سپاه ناحیه رشت است گفت: سپاه از ابتدای شیوع ویروس کرونا کار خود را با ضدعفونی کردن معابر، کوچه‌ها و اماکن آغاز و با برگزاری چهار مرحله رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه در قالب توزیع بسته های معیشتی ادامه داد.

وی تصریح کرد: در طول هفته بسیج نیز ۴۵۰۰ بسته معیشتی در سطح رشت توزیع می شود.

ویزیت رایگان در قالب طرح جواد الائمه(ع) در ۷محله آسیب پذیر رشت

سرهنگ قاسمی با بیان اینکه اعتقاد مجموعه سپاه و بسیج بر این است که خدماتی که به مردم ارائه می شود باید اثربخش و ملموس باشد ادامه داد: ویزیت رایگان در ۷محله آسیب‌پذیر سطح شهر رشت در قالب طرح جواد الائمه(ع)، اهدای خون توسط بسیجیان و برپایی میز خدمت مسئولین در محله ها بر اساس رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

اجرای پویش مجازی تحت عنوان #بسیج_خادم_مردم

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت درباره برنامه های دیگر هفته بسبج در سطح رشت گفت: برگزاری کارگاه های مهارت آموزی، سبک زندگی اسلامی در خصوص موضوعات اجتماعی، مسابقات ورزشی، افتتاح کارگاه سری دوزی برای تولید ماسک توسط خواهران، پویش مجازی تحت عنوان #بسیج_خادم_مردم از جمله این برنامه ها است.

ساختن مسکن برای محرومین دغدغه اصلی سپاه

وی از احداث مسکن محرومین بعنوان یکی از دغدغه‌های اصلی سپاه یاد کرد و افزود: امسال ساخت ۴۳واحد مسکن در دستور کار سپاه ناحیه مرکزی رشت قرار دارد که بخشی از آن ها در هفته دفاع مقدس افتتاح و ۱۰ واحد مسکن محرومین تحت پوشش کمیته امداد در هفته بسیج افتتاح می شود و ۱۲واحد باقیمانده که تاکنون بین ۷۵ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تا دهه فجر آماده بهره برداری می شود.

افتتاح بیش از ۱۵پایگاه مقاومت بسیج در مساجد

سرهنگ قاسمی از بسیج بعنوان مولود و فرزند مسجد یاد کرد و افزود: از آنجایی که مسجد دارای کارکردهای مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و… است بر این اساس افتتاح بیش از ۱۵پایگاه مقاومت بسیج در دل مسجد یا در نزدیکی مساجد انجام می شود تا مردم برای حل مشکلات خود به مسجد رجوع کنند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت ادامه داد: همایش باشکوه برادران بسیجی با رعایت پروتکل های بهداشتی در یکی از سالن های رشت، مهمانی لاله ها، نمایش اقتدار بسیج، اردوهای یک روز جهادی، مسابقات ورزشی و کمک به آسایشگاه معلولین جزء برنامه‌های هفته بسیج است.

اهدای ۴۰پک ورزشی به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان به جهت تقویت روحیه ورزشی

وی با اشاره به تقویت ورزش و روحیه ورزشکاری در بین بسیجیان گفت: به همین منظور چهل پک ورزشی شامل راکت، پینگ پنگ، بدمینتون، توپ والیبال، توپ فوتبال، لباس ورزشی به پایگاه‌های مقاومت بسیج برادران و ۲۰ پک ورزشی شامل بدمینتون، دارت، حلقه، طناب، توپ والیبال، میز پینگ پنگ و فوتبال دستی در اختیار پایگاه های خواهران و به پایگاه هایی که تاکنون میز پینگ پنگ
تعلق نگرفته بود به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اهدا شد.

سرهنگ قاسمی با بیان اینکه مبنای حرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی است بیان کرد: در این مسیر بسیج نیازمند مجموعه ای از جوانان مؤمن، با انگیزه، با اعتماد به نفس ‌که قابلیت های خود را باور دارند است که با این ویژگی ها تمام نقشه ها و فتنه های دشمنان را که القای بی انگیزگی و سستی در بین جوانان است را نقشه بر آب کنند.

دشمن در قالب جنگ نرم انگیزه‌ و امید جوانان را هدف قرار داده است

وی ادامه داد: دشمن در قالب جنگ نرم به دنبال این است که انگیزه‌ و امید را از مردم، بسیجیان و جوانان بگیرد و برای رسیدن به این مقصود با ابزار مختلف و بویژه تکیه بر فضای مجازی، ماهواره ها و قلم فرسایی هایی که در رسانه ها انجام می دهد تمرکز کرده است تا خواسته های خود را به خورد جوانان ایران اسلامی دهد ولی جوانان ما در طول ۴۱ سال از انقلاب با حضور در صحنه و با بصیرت نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کردند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه بسیج مجموعه ای از همه اقشار جامعه است ابراز کرد: شهدای دوران دفاع مقدس، مدافع حرم و امروز شهدای مدافع سلامت میوه های این شجره طیبه هستند و باید از راه و منش آنها برای ادامه مسیر خود الگو برداری کنیم.

سرهنگ قاسمی از ایمان توأم با عمل به هنگام و به موقع و بصیرت بعنوان شاخصه های اصلی بسیج یاد کرد و افزود: دشمن همواره به دنبال نفوذ و آسیب به معیار، فرهنگ و هویت ملت است که وظیفه بسیج بصیرت افزایی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت ادامه داد: همه مردم ایران بسیجی هستند زیرا در دل همه خانواده‌ها شامل اصناف و اقشار مختلف بسیجی وجود دارد مگر آنهایی که با نظام جمهوری اسلامی ایران عناد دارند.

وی درباره برنامه های مجموعه سپاه برای خانواده ها گفت: طرح شهید بهنام محمدی در مدرسه با سه ضلع “مدرسه، خانه و مسجد” برای هدایت جوانان به مسجد انجام می شود که برای دانش آموزان یک‌مربی معین تعیین می شود و در عین حال برای اولیای دانش آموزان کلاس های آموزشی به جهت نحوه برخورد با آنان برگزار می شود و هفته گذشته نیز آموزش فضای مجازی و رسانه‌ای برای مادران در دانشگاه پیام نور رشت برگزار شد.

رشت دارای ۲۲۵گروه جهادی است

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت از بسیج بعنوان مکتبی بی بدیل و بلاتشبیه در دنیا یاد کرد و افزود: بسیج نهادی خودجوش از دل مردم، مکتبی و جهادی است، در هر پایگاه مقاومت بسیج یک گروه جهادی قرار دارد که در مجموع در سپاه ناحیه مرکزی رشت ۲۲۵ گروه جهادی است که در صورت بروز اتفاق و مشکلی در کمترین زمان ممکن مشکلات محله خود حل کنند.

سرهنگ قاسمی با اشاره به دشمن شناسی بسیج در فتنه ۸۸ ادامه داد: پویا و چالاک بودن ویژگی بارز بسیج است که در هر شرایطی به سرعت و با بصیرت وارد عمل می شود که نمونه این جنب و جوش و هوشیاری در فتنه ۸۸ ملموس است، در آن ایام بسیاری از خواص اشتباه کردند ولی بسیج با بصیرت و گوش به فرمان رهبری عمل کرد.

بسیج کم‌هزینه‌ترین ارتش دنیا

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه هرجا روحیه بسیجی و جهادی وجود داشت پیشرفت حاصل شد افزود: امروز برای حل مشکلات اقتصادی جامعه باید مدیریت و عملکرد مانند دوران دفاع مقدس باشد و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری بسیج کم‌هزینه‌ترین ارتش دنیاست.

وی ادامه داد: بسیج در طول ۴۱سال انقلاب اسلامی منشاء‌ خیرو برکات، آرامش و اعتماد مردم است و امروز یکی از خدمات شایسته ای که سپاه انجام میدهد حفظ امنیت پایدار در محله ها توسط گشت رضویون است که این گروه دوره های اموزشی را طی کرده و ضابط قضایی هستند.

سرهنگ قاسمی با تاکید بر اینکه بدون تفکر بسیجی حرکت به سمت قله ها امکان پذیر نیست اضافه کرد: نباید چشم طمع به کشورهای دیگر داشته باشیم هر پیشرفت و اتفاقی که برای ما رخ دهد از داخل کشور آغاز می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت خاطرنشان کرد: دشمنان این را بدانند بسیجیان همواره آماده و پای کار هستند و سعی نکنند ما را با ادبیات های خاص خود ما را بترسانند، ملت ایران در خارج از مرزهای کشور خود، پوزه دشمن را در راه دفاع از حضرت زینب(س) به خاک مالید، دشمن بداند ملت ایران همواره با بصیرت گوش به فرمان رهبرمعظم انقلاب است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1669309
ارسال نظر
نظرات