شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:38 منتشر شده در مورخ: 1399/09/01 شناسه خبر: 1669318
مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان:

برگزاری کنگره شهدای دانشجو در پاییز سال ۱۴۰۰/ از دغدغه های مهم جریان دانشجویی تلاش برای رفع موانع و جهش تولید است

برگزاری کنگره شهدای دانشجو در پاییز سال ۱۴۰۰/ از دغدغه های مهم جریان دانشجویی تلاش برای رفع موانع و جهش تولید است
محمد مهدی نیازمند با تاکید بر برگزاری کنگره شهدای دانشجو در پاییز سال ۱۴۰۰، گفت: برگزاری جشنواره ققنوس نیز برای شناسایی علاقمندان به عرصه هنر برگزار می‌شود که هرساله شاهد رشد و شکوفایی بیشتر آثار هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، محمد مهدی نیازمند، مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته بسیج و روز دوم آذر با بازخوانی بیانات امام راحل به ۲ قشر دانشجو و طلبه با بیان اینکه این متن پر از نکات و به نحوی مطالبات امام بوده است اظهار کرد: این روزها شاهد این هستیم که بخشی از این متن در جبهه مقاومت اعمال شده است.

وی با بیان اینکه در این متن امام راحل به ویژگی های یک بسیجی اشاره می کند، بیان کرد: اخلاص بسیجیان، حضور در صحنه، دشمن شناسی و اقدام و عمل به موقع همیشه مورد تأیید امام و رهبر بوده است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان، گفت: توصیه اکید امام (ره) در این متن این است که ۲ مرکز دانشگاه و حوزه علمیه تمام تلاش خود را انجام بدهند تا اصول تغییر ناپذیر نه شرفی نه غربی حفظ شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه امروز نفوذ غربی ها را گاهی در دانشگاه ها می‌بینیم و این مطالبه امام(ره) بود که اجازه ندهیم تفکر غربی شکل بگیرد.

نیازمند با بیان اینکه امام خمینی (ره) این ۲ قشر را به عنوان کسانی که باید مسائل اعتقادی و چهار چوب ها را برای همه قشر بسیج فراهم کنند افزود: زمانی که تولید فکر و اندیشه و تقویت بنیه اعتقادی در جوانان دانشجو و طلبه اتفاق بیفتد در بدنه جامعه نیز جاری خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان با اشاره به تأکید امام به ایجاد حکومت بزرگ اسلامی و شکل گیری هسته های مقاومت در جهان گفت: انقلاب اسلامی باید مسیر ایستادگی مقابل فساد را هموار کند.

وی ادامه داد: امروز شیوه های مقاومت در پاکستان، لبنان و نیجریه همین طنین زیبای امام راحل در پیام تاریخی اش بود که به آن اشاره داشته است.

نیازمند، اولویت کار بسیج را رشد فکر و تربیت جوان مؤمن انقلابی خواند و افزود: حوزه های تعمیق مبانی اندیشه ای، قوی کردن و حضور در جایگاه های هنری و فرهنگی، ورود به موضوع مطالبه گری آگاهانه، بررسی عمیق مشکلات جامعه، تربیت دانشجویان دغدغه مند و به تعبیر رهبر دانشجویی که از بی خیالی و بی دغدغه بودن خارج باشد از رسالت ما است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد کلان و بسیج دانشجویی این است که دانشجو را فردی آماده به کار و آماده برای مدیریت دولت جوان حزب‌اللهی تربیت شود گفت: شرایط این تربیت از همان ابتدای ورود به دانشگاه فراهم می شود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان با اشاره به هدایت تحصیلی جوانان با بیان اینکه یکی از دل نگرانی ها، ترفندهای دشمنان برای خارج کردن جوان از تحصیل و علم است گفت: در حال ایجاد بسترهایی چون نقشه راه هستیم تا دانشجو افق ها و آینده راه خود را بشناسد که این نقشه راه را در رشته فنی مهندسی در ۵آذر به مناسبت روز تأسیس بسیج مستضعفین آغاز می‌کنیم تا بتوانیم زمینه های ایجاد نیروهای کارآمد و زبده جهت رونق بخشیدن به صنعت و تولید را فراهم کنیم.

نیازمند ادامه‌ داد: نقشه راه معلمی در دانشگاه فرهنگیان نیز فراهم شده و در آینده شاهد نقشه راه علوم انسانی و پزشکی هم هستیم زیرا باید بتوانیم با دغدغه‌های های دانشجویان در راستای پیوند دانشگاه و جامعه گام برداریم.

وی با تاکید بر اینکه مطالبه گری در جامعه از جوانان انتظار می‌رود و باید در حوزه مطالبه گری ورود کنند خاطرنشان کرد: فضای مطالبه گری بر عملکرد مسئولین باید مناسب باشد لذا مطالبه گری همراه با شناخت مسائل صورت می‌گیرد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان با اشاره به طرح شمسا به عنوان طرح “شبکه مسائل سراسری استان” گفت: در این طرح بسیاری از نگاه های مسئولین را به عنوان نظام مسائل نگاه می کنند که با شکل گیری هسته های مسئله محور بتوانیم این مسائل را مطالبه کرده و راهکار ارائه دهیم و عملی کنیم.

نیازمند با بیان اینکه یکی از دغدغه های جریان دانشجو تلاش برای رفع موانع و جهش تولید است گفت: با نشست های مختلف امیدواریم بتوانیم عرصه هایی که ترک فعل شده یا باید تقویت شود شناسایی و رسیدگی شوند زیرا هرجا که دانشجویان آگاهانه، منطقی و عقلانی وارد شدند اثرات کار دیده شده و نتایج خوبی را به ثمر می‌گذارد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه در روزهای کرونا در مسیر تولید محلول و مواد ضد عفونی کننده قدم برداشتیم افزود: دانشجویان علوم پزشکی در میدان رفتند و گروه های جهادی نیز هم اکنون در حال کار در حاشیه شهر هستند.

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی ۷۷ گروه فعال دانشجویی و ادوار دانشجویی در حوزه های مختلف دارد تصریح کرد: گروه های جهادی در مسیر آزادی زندانیان جرایم غیر عمد مالی قدم برداشتند و توانستند یک مادر زندانی را آزاد کنند.

نیازمند با بیان اینکه گروه های جهادی بسیج دانشجویی در کمک های مومنانه نقشه بسزایی داشتند ادامه داد: در هفته بسیج نیز ۳۰۰ بسته کمک های معیشتی و بهداشتی در بین افراد بی بضاعت توزیع و همچنین یک مسکن محرومین نیز افتتاح خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه این گروه های جهادی در حال آماده سازی هستند تا عرصه جهاد را متناسب با رفع موانع جامعه تعریف کنند افزود: آبرسانی به روستاها طی سال ها انجام می شد و تابستان امسال نیز با توجه به محدودیت های کرونا کار تعطیل نشد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره نجم با عنوان نهضت جوانان مسئله محور با بیان اینکه استان گیلان با ۱۲۰ هسته مقام سوم را کسب کرد گفت: اختتامیه این جشنواره دوم آذر ماه به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رئیس مجلس، فرمانده بسیج مستضعفین و مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار می‌شود که در این راستا از ۵هسته برتر گیلان در حوزه گروه های جهادی، فرهنگی، حوزه رسانه، مطالبه گری و پژوهش و فناوری تقدیر می‌شود‌.

نیازمند با تاکید بر برگزاری کنگره شهدای دانشجو در پاییز سال ۱۴۰۰ افزود: برگزاری جشنواره ققنوس نیز برای شناسایی علاقمندان به عرصه هنر نیز برگزار می‌شود که هرساله شاهد رشد و شکوفایی بیشتر آثار هستیم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان گفت: با توجه به اینکه قانون تسهیل ازدواج چندین سال است به تصویب رسیده اما کم کاری صورت گرفته است بسیج دانشجویی مطالبه گری در رابطه با اقدام در این حوزه را آغاز کرده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/news/1669318.html/share
ارسال نظر
نظرات