شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 13:59 منتشر شده در مورخ: 1399/09/01 شناسه خبر: 1669331
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس:

سازمان شیلات جایگزینی برای صید ترال بومیان داشته باشد

سازمان شیلات جایگزینی برای صید ترال بومیان داشته باشد
رفیعی گفت: باید همه از ذخایر دریایی به صورت پایدار بهره برداری کنند و نباید به صیادان غیر بومی و افرادی که از رانت استفاده کردند و همچنین خارجی ها اجازه فعالیت داده شود؛ اینجا سازمان شیلات باید با توجه به مخرب‌بودن صید ترال برای صیادان بومی طرح جایگزین داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ اعضای فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی روز گذشته به همراه جمعی از مسئولان استانی از اسکله چند منظوره بندر سیریک، مجتمع اقامتی تفریحی گردشگری ، تالاب بین المللی خور آذینی و مجتمع سردخانه و بسته بندی ماهی و میگوی صادراتی شهرستان سیریک بازدید  و از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل مردم، ملوانان و صیادان قرار گرفتند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: سازمان شیلات با توجه به ممنوعیت صید ترال باید برای صیادان بومی فانوس ماهی برنامه داشته باشد و نباید به صیادان غیر بومی و افرادی که از رانت استفاده کردند و همچنین خارجی ها اجازه فعالیت داده شود.

سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای افزود: آسیب های صید ترال جبران ناپذیر است و سازمان شیلات باید برای صیادان بومی برنامه داشته باشد و ما این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

سازمان شیلات جایگزینی برای صید ترال برای بومیان داشته باشد

وی گفت:  باید همه از ذخایر دریایی به صورت پایدار بهره برداری کنند و نباید به صیادان غیر بومی و افرادی که از رانت استفاده کردند و همچنین خارجی ها اجازه فعالیت داده شود و سازمان شیلات باید با توجه به مخرب بودن صید ترال برای صیادان بومی طرح جایگزین داشته باشد.

همچنین در ادامه جلال رشیدی کوچی، عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: برخی در ۸ مایلی دریا صید می کنند و در حالی که مجوز صید میانی را دارند متاسفانه کف دریا را جارو می کنند و زمانی که نیروی های دریایی و مرزبانی به آنها اخطار می دهند به سمت قایق های کوچک منور می اندازند،  منور جزو سلاح جنگی نیست و آنها با علم به این قضیه این کار را انجام می دهند بنابراین نیاز است که منور جز  سلاح جنگی محسوب شود.

نماینده مردم مرودشت در مجلس یازدهم یادآور شد: اگر قرار است بومی ها به فعالیت خود ادامه دهند باید برای متخلفین جرایم سخت گیرانه اعمال و در صورت تخلف کشتی شان به نفع دولت مصادره شود.

نماینده شرق استان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: هدف ما از این سرکشی ها و آمدن اعضای فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی به شهرستان سیریک  در دو بخش صید و صیادی و مباحث آبزی پروری و تقویت آن و بخش دوم گردشگری و تقویت زیر ساخت های گردشگری در منطقه سواحل مکران بویژه شهرستان سیریک است.

 حسین رئیسی، نماینده شرق استان در مجلس شورای اسلامی افزود:  در بخش صید و صیادی  هم بحث حفظ ذخایر آبزیان و تقویت صیادان بومی و حفظ مشاغلی که در این حوزه وجود دارد  و در بخش گردشگری هم توجه به زیر ساخت های  صنعت توریسم و گردشگری است.

وی همچنین در این بازدید بر ضرورت اشتغال زایی برمبنای جذب توریست با محوریت عدم تخریب و احیای جنگل های حرا و حفظ ذخایر آبزریان دریایی و تقویت صیادان بومی منطقه و مقابل با روش های صید آبزیان دریایی بویژه صنعتی تاکید شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669331
ارسال نظر
نظرات