شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:16 منتشر شده در مورخ: 1399/09/01 شناسه خبر: 1669368
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی:

بیش از 2 میلیارد تومان صدقه جمع‌آوری شد/ الکترونیکی شدن رسید قبوض جمع‌آوری صدقات

بیش از 2 میلیارد تومان صدقه جمع‌آوری شد/ الکترونیکی شدن رسید قبوض جمع‌آوری صدقات
رفیعی گفت: در راستای احیا و ترویج سنت‌های حسنه انفاق به منظور کمک به محرومان و نیازمندان در خراسان جنوبی طی ۷ماهه امسال بیش از ۲ میلیارد و ۸۶۲ میلیون تومان صدقه اهدا کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد رفیعی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: در راستای احیا و ترویج سنت‌های حسنه انفاق به منظور کمک به محرومان و نیازمندان مردم متدین استان طی ۷ماهه امسال بیش از ۲ میلیارد و ۸۶۲ میلیون تومان صدقه اهدا کردند.

وی افزود: در خراسان‌جنوبی ۸۱ هزار و ۳۳۹ مشترک صدقات داریم که از این تعداد ۷۸هزار و ۲۵ مشترک صندوق کوچک ، یک هزار و۹۳۶ صندوق بزرگ اماکن و یک هزار و ۳۷۸ صندوق بزرگ معابر در استان فعال است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: بیشترین صدقات جمع آوری شده از صندوق‌های کوچک بوده که ۷۵ درصد درآمدهای صدقات را به خود اختصاص داده است.

رفیعی عنوان کرد: صدقات جمع آوری شده  مردم  بر اساس موازین شرعی در سرفصل‌های مختلفی از قبیل خدمات درمانی، فرهنگی، ازدواج، مسکن و غیره مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند هزینه می‌شود.

وی از جایگزین شدن رسید الکترونیکی پرداخت قبوض جمع آوری صدقات به جای رسید دستی از ابتدای آذر خبر داد و گفت: این امردر راستای تحقق امداد الکترونیک بوده و قبوض سنتی تخلیه صندوق‌های صدقات به رسید الکترونیکی آنی تبدیل شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی با بیان این‌که تمامی نیروهای تخلیه‌گر به دستگاه کارت‌خوان سیار اندرویدی مجهز هستند، گفت: افزایش دقت، سرعت، کاهش هزینه‌ها در دریافت صدقات ازجمله مزایای شیوه الکترونیکی تخلیه صدقات در این روش است.

رفیعی اظهار کرد: در مراحل بعدی، صندوق‌های صدقات معابر به ‌تدریج کاهش‌یافته و روش‌های غیرحضوری پرداخت صدقات جایگزین می‌شود.

وی به پرداخت صدقات از طریق روش‌های نوین الکترونیکی اشاره کرد و افزود: استفاده از تلفن همراه و با شماره‌گیری #۰۵۶*۸۸۷۷*، ارسال یک پیام بدون متن به سر شماره ۸۸۷۷، شماره گیری تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷۷ و سایت امداد  از آسان‌ترین روش‌های پرداخت صدقه الکترونیکی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669368
ارسال نظر
نظرات