شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 15:28 منتشر شده در مورخ: 1399/09/01 شناسه خبر: 1669383
مدیر نهاد آبادانی و پیشرفت لنده خبرداد؛

احیای مراتع و رونق اشتغال با اجرای 80هکتار طرح کاشت گیاهان دارویی در لنده+تصاویر

احیای مراتع و رونق اشتغال با اجرای 80هکتار طرح کاشت گیاهان دارویی در لنده+تصاویر
مراد مرادی پور گفت؛ به منظور حفظ منابع طبیعی، بهبود و اصلاح پوشش گیاهی و رونق اشتغال در میان روستائیان و عشایر طرح گسترده کاشت گیاهان دارویی در مراتع شهرستان لنده توسط بنیاد مستضعفان انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس، مراد مرادی پور، مسئول نهاد آبادانی و پیشرفت لنده گفت: به منظور حفظ منابع طبیعی، بهبود و اصلاح پوشش گیاهی و رونق اشتغال در میان روستائیان و عشایر طرح گسترده کاشت گیاهان دارویی در مراتع  شهرستان لنده توسط بنیاد مستضعفان انجام شد.

وی افزود: در این طرح ۸۰ هکتار اراضی ملی در مناطق کوه سیاه و سفید زیر کشت انواع گیاهان دارویی رفت که نقش موثری در اشتغال و توسعه منطقه خواهد داشت.

مسئول نهاد آبادانی و پیشرفت لنده با اشاره به اهداف این طرح گفت؛ کاشت گیاهان دارویی با هدف احیای مراتع، بهبود و اصلاح پوشش گیاهی با تکثیر گونه‌های بومی و رونق اقتصادی و افزایش سطح درآمد در شهرستان لنده را از اهداف مهم این طرح برشمرد و گفت، خوشبختانه در اجرای این طرح با استقبال خوب مردمی همراه بودیم که  با همکاری های صورت گرفته ۸۰ هکتار از اراضی ملی زیر کشت گیاهان دارویی رفت.

مرادی پور یادآور شد: در ادامه طرح توسعه گیاهان دارویی بنیاد مستضعفان با ارائه بذر گیاهانی مانند (موسیر و کرفس) بصورت یارانه ۵۰ درصدی و ارائه تسهیلات و همچنین خرید تضمینی از کشاورزان گیاهان دارویی در شهرستان لنده حمایت می کند.


تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669383
ارسال نظر
نظرات