شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 15:34 منتشر شده در مورخ: 1399/09/01 شناسه خبر: 1669388
رئیس دانشگاه علوم پزشکی در نشست ستاد کرونا مطرح کرد؛

صنعت و معدن بر افزایش روزانه قیمت‌ها نظارت کند

صنعت و معدن بر افزایش روزانه قیمت‌ها نظارت کند
رئیس داشنگاه علوم پزشکی یاسوج در نشست ستاد کرونا با بیان اینکه صنعت و معدن بر افزایش روزانه قیمت ها نظارت کند، گفت: در حوزه های پزشکی و بهداشتی سالانه قیمت ها 10 الی 15 درصدافزایش دارد و تاپایان سال ثابت است اما در دیگر بخش ها افزایش قیمت روزانه سبب مشکلاتی برای مردم می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس پرویز یزدانپناه صبح امروز در نشست ستاد کرونا که در ساختمان دولت برگزار شد گفت: تعداد بستری های استان از روزهای گذشته تا امروز 464 نفر است که از این تعداد 181 نفر کرونایی و 33 نفر در بخش مراقبت های ویژه هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در 24 ساعت گذشته 3 فوتی در گچساران و باشت رخ داد و از  284 نمونه دریافت شده 57  درصد نمونه ها موارد مثبت بود که به تریتیب 58 درصد در بویراحمد،16 درصد در گچساران و 10 درصد در باشت و دنا بود.

وی بیان کرد: یکی از موضوعات مهم این است که سازمان صنعتت و معدن و  تجارت نباید فقط بر تعطیلی ها نظارت کند بلکه باید بر قیمت ها  نظارت داشته باشد زیرا روزانه قیمت ها افزایش پیدا می کند.

یزدانپناه گفت: در حوزه های پزشکی و بهداشتی سالانه قیمت 10 الی 15 درصد افزایش داشته و تاپایان سال ثابت است اما در دیگر بخش ها افزایش قیمت روزانه سبب مشکلاتی برای مردم می شود.

اعلام افزایش قیمت روزانه توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبب واکنش رئیس سازمان صمت استان شد و حسین پور بیان کرد آقای دکتر یزدانپناه یک نمونه را بیان کنید، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پاسخ گفت: در حوزه تجهیزات، اکسیژن و مابقی اجناس افزایش قیمت وجود دارد و باید نظارت بر حوزه اصناف صورت گیرد که  قیمت ها افزایش پیدا نکند.

وی افزود: در شرایط حاضر اکسیژن ساز حل شده است و قول مساعد برای تحویل 20 تن اکسیژن صورت گرفته است

یزدانپناه گفت: تلاش داریم در این هفته تست های PCR  و رپید تست راه اندازی شود و مرکز نمونه گیری و بخش غربالگری در بیمارستان شهید رجایی فعال شود و در ارائه خدمت به مردم مشکلی نباشد.

وی بیان کرد: درصدد هستیم تست‌گیری تلفنی و اینترنتی شود و مردم زمان کمتری در مراکز نمونه گیری حضور داشته باشند و درصورت مثبت بودن تست آنها به مراکز درمانی انتقال داده شده تا جلوی پخش بیماری گرفته شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669388
ارسال نظر
نظرات