شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:11 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669484
فرماندار قزوین:

۵ ورودی شهر قزوین مسدود شد/ ثبت ۱۵۰۰ درخواست مجوز برای تردد

۵ ورودی شهر قزوین مسدود شد/ ثبت ۱۵۰۰ درخواست مجوز برای تردد
محمد شفیعی با اشاره به مسدود شدن ۵ ورودی در شهر قزوین گفت: تاکنون تعداد ۱۴۶۹ درخواست مجوز تردد ثبت شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد شفیعی، فرماندار قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به فاز سوم تشدید محدودیت‌ها در راستای مقابله با کرونا در قزوین اظهار کرد: از ساعت ۲۴جمعه ۳۰ آبان‌ماه ما تعداد پنج نقطه از شهر قزوین از جمله خروجی اتوبان به سمت باراجین، خروجی اتوبان به میدان شورا، خروجی اتوبان به سمت اسماعیل آباد را با همکاری پلیس راه مسدود کردیم.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی خوبی صورت گرفته است، افزود: طبق طرح جامع کنترل هوشمند محدودیت‌ها نیز برای ورود به شهرها محدودیت وجود دارد به ویژه ورودی شهرهای قرمز شامل جریمه می‌شود که باید افراد خاطی پرداخت کنند.

فرماندار قزوین با اشاره به اینکه از ابتدای آغاز طرح جامع کنترل هوشمند محدودیت‌ها در شش محور متقاضی اخذ مجوز تردد داشتیم، گفت: ۴۸۶ درخواست مربوط به ادارات و دستگاه‌ها، ۱۸۵ درخواست شخصی، ۴۹۲ درخواست برای شرکت‌های تولیدی و صنعتی، ۱۴۷ درخواست برای داروخانه‌ها ثبت شده که به طور کلی هزار و ۴۶۹ مورد تقاضای تردد تاکنون در حوزه فرمانداری شهرستان قزوین ثبت شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: تاکنون بیشترین درخواست‌ تردد برای محور قزوین به تهران بوده است که بیشتر موارد هم افرادی هستند که به علت درمان و بیماری قصد تردد به تهران را دارند و بخشی هم افرادی هستند که می‌خواهند در امتحانات نخبگان شرکت کنند و تقاضای صدور مجوز دارند.

شفیعی تاکید کرد: خوشبختانه تا این لحظه هیچ نوع تجمع اعتراضی در سطح شهرستان نداشتیم و به محض اینکه شیوه‌نامه صدور مجوز برای تردد به فرمانداران ابلاغ شود نیز اقدام به صدور خواهیم کرد اما فعلا مجوزی صادر نکردیم.

۳۸ گروه گشت و نظارت در شهرستان قزوین سازماندهی شد

فرماندار قزوین با اشاره به فعالیت تیم‌های گشت و نظارت بر اجرای طرح هوشمند محدودیت‌ها در سطح شهرستان عنوان کرد: سه گروه را تاکنون سازماندهی کردیم که در شهر قزوین فعالیت می‌کنند  و متشکل از ۱۲۲ نفر هستند که متاسفانه تست شش نفر از اعضا مثبت اعلام شده که باید افراد جایگزین را به جای آن‌ها قرار دهیم؛ به طور کلی برای سطح شهرستان باید تعداد ۱۸۳ نفر نیرو اضافه شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۳۸ گروه گشت و نظارت برای کل شهرستان قزوین پابرجا است، تصریح کرد: برای طرح محله‌محور هم گروه‌های بسیج آماده شده‌اند و بلوک بندی‌های مناطق به طور کامل انجام شده است اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که هنوز کپسول اکسیژن به دست ما نرسیده است چراکه بیمارانی که باید در منزل قرنطینه شوند به این تجهیزات نیاز خواهند داشت که امیدواریم هر چه زودتر تامین شود.

وی در پایان گفت: نکته دیگر نگرانی ما در بحث گروهی از مشاغل است که محدودیتی برای فعالیت ندارد که در این راستان خیابان اسدآبادی قزوین باتوجه به اینکه صنف تعمیرات است و مانعی برای فعالیت ندارد اما تجمع زیادی از افراد در آن منطقه اتفاق می‌افتد که عاملی برای افزایش مبتلایان خواهد شد لذا با هماهنگی‌های صورت گرفته مقرر شد به صورت یک روز در میان یا به صورت شیفت بندی صبح و بعد از ظهر کار کنند که با مشکل مواجه نشویم.

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1669484
ارسال نظر
نظرات