شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 23:59 منتشر شده در مورخ: 1399/09/01 شناسه خبر: 1669493
مسئول شبکه بهداشت شهرستان پاوه :

تکرار تست pcr برای دریافت گواهی سلامت ضروری نیست

تکرار تست pcr برای دریافت گواهی سلامت ضروری نیست
کیوان سامیان گفت: گفت: با توجه به هزینه آزمایشpcr تکرار تست ضروری نمی باشد و ارائه گواهی سلامت که توسط پزشکان مراکز صادر می شود کفایت می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کیوان سامیان در گفتگوی با خبرنگار هزارماسوله اظهار داشت: در پیدا کردن این‌که در یک خانواده یا در یک اداره چه کسی زودتر به کووید-۱۹ مبتلا شده و احتمالاً ناقل بیماری به دیگران بوده، این اشتباه رخ می‌دهد که کسی که زودتر علائمش بروز کرده لزوماً زودتر مبتلا شده است.

وی گفت: دورهٔ نهفتگی کووید-۱۹ بین دو تا چهارده روز (و در موارد نادری بیش از ۱۴ روز) است و در اشخاص مختلف بنا بر لود(دوز)اولیۀ ویروس، تعداد رسپتورهای (گیرنده)ویروس در سلول‌های شخص میزبان و واکنش سیستم ایمنی شخص میزبان یکسان نیست، بر این اساس ممکن است شخصی زودتر مبتلا شده باشد اما به خاطر دورهٔ نهفتگی طولانی‌تر، علائمش دیرتر بروز کند.

سامیان ادامه داد: همچنین با توجه به هزینه آزمایشpcr تکرار تست ضروری نمی باشد و ارائه گواهی سلامت که توسط پزشکان مراکز صادر می شود کفایت می کند.

مسئول واحد بیماریهای شبکه بهداشت شهرستان پاوه اضافه کرد: مراجعین می توانند جهت دریافت گواهی آزمایشpcr (سواپ داخل بینی) بعد از اتمام ۱۴ روز قرنطینه به مرکز بهداشت شهرستان واحد بیماریها(ساختمان کلنیک سابق)مراجعه کنند.

سامیان در پایان گفت: بیماران جهت گواهی سلامت شروع بکار بعد از اتمام دوران قرنطینه به یکی از پزشکان مراکز بهداشتی درمانی محل سکونت مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669493
ارسال نظر
نظرات