شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 00:45 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669525
دبیر کمیته امنیتی و انتظامی ستاد مبارزه با کرونا

روند موفقیت آمیز همکاری مردمی با تشدید محدودیت‌های کرونایی

روند موفقیت آمیز همکاری مردمی با تشدید محدودیت‌های کرونایی
دبیر کمیته امنیتی و انتظامی ستاد مبارزه با کرونا روند همکاری مردمی در سراسر کشور با تشدید محدودیت‌های کرونایی را موفق و امیدوار کننده عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آقای حسین قاسمی در استودیوی گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: بر اساس نگرش‌های کارشناسی و علمی مشاهده بازتاب تشدید محدودیت‌ها حداقل دو هفته زمان نیاز دارد، اما تشدید محدودیت‌ها در استان‌ها و شهرستان‌های کشور تا این لحظه با همکاری خوبی از سوی مردم مواجه بوده است.

او ادامه داد: در بدو اجرای طرح تشدید محدودیت ها، در برخی مواقع عدم همکاری بعضی افراد و کسبه طبیعی می‌باشد از سویی ممکن است اطلاع رسانی در برخی صنوف به درستی انجام نشده باشد و این روند با ابهاماتی همراه شود که پس از تفهیم و توضیح تکمیلی، آن دسته از صنوف که از محدودیت‌ها تبعیت نکرده اند توجیه و همکاری لازم را به عمل آورند.

دکتر قانعی رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در سوی دیگر استودیو با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ مورد از مطالعاتی که مجوز اخلاق دریافت کرده اند به دارو‌های گیاهی و طب سنتی مربوط می‌شود افزود: وزارت بهداشت همزمان با دیگر دارو‌ها به دارو‌های گیاهی و طب سنتی هم مجوز فعالیت و انجام تست بالینی ارائه کرده است این مطالعات پس از تست بالینی باید به کمیته بیاید و ثبت شواهد نماید و میزان موفقیت و اثرگذاری دارو‌ها را بیان کند.

او ادامه داد: از لحاظ کرونا، در حال حاضر اکسیژن، داروی کورتون و ضد انعقاد قطعاً مرگ را کاهش می‌دهد و اصل شواهد به این سه مورد ختم می‌شود از سوی دیگر حدود ۸۵ الی ۹۰ درصد مردم هم در جامعه یا با استامینوفن و یا ترکیبات دارو‌های گیاهی بهبود یافته اند. این دارو‌ها در حقیقت تسکین دهنده آرام و امراض مردم می‌باشد، زیرا بیماری به خودی خود روند کاهشی و درمانی دارد.

آقای قانعی گفت: تا این لحظه به این مهم دست یافته ایم که با کاستن از التهابات ریه می‌توانیم مرگ را کاهش دهیم، ولی در تمام اقدامات انجام شده در کل کشور دریافتیم که دارو‌هایی از قبیل رِمدِسیویر، کلترا و ... نتوانستند در فاز اول کرونا از التهابات بیماری بکاهند.

او افزود: اگر در کشور بودجه‌ای برای مقابله با کرونا در نظر گرفته شده باید ابتدا صرف تهیه اکسیژن بیماران شود، مراقبت مؤثر از بیماران در مرحله دوم اهمیت و التزام قرار دارد در نهایت استفاده از کورتون در کاهش التهاب بیمار اثر مثبتی به جای گذاشته که در جایگاه سوم اهمیت، باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1669525
ارسال نظر
نظرات