شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 08:56 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669539
تنها راه نجات از رکود، کارآفرینی و ایجاد اشتغال است؛

اشتغالزایی کارآفرین بسیجی با تسهیلات بسیج سازندگی/ 25 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول کار هستند

اشتغالزایی کارآفرین بسیجی با تسهیلات بسیج سازندگی/ 25 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول کار هستند
کارآفرینان عامل اصلی ایجاد پویایی و افزایش بهره وری درجامعه هستند و روحیه سعی و تلاش را بالا می برند و تنها راه نجات اقتصادی کشورهایی که اقتصاد تک محصولی و مبتنی بر نفت دارند، فضا دادن به کار آفرینان و حمایت آنان در رشد و توسعه اقتصاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، کارآفرینی به عنوان یکی از اصلی‌ترین و مهمترین موضوعات دنیای امروز و محرکه اصلی توسعه اقتصادی محسوب می‌شود و نقش آن در نوآوری یا ایجاد فضاهای جدید کسب و کار بر همگان روشن است.

کارآفرینان در جامعه عامل اصلی ایجاد پویایی و افزایش بهره وری اند و درجامعه روحیه سعی و تلاش را بالا می برند و تقویت کارآفرینی و ایجاد بستر های مناسب برای رشد و توسعه آنها در کشور باعث رشد و شکوفایی اقتصادی می شود.

تنها راه بهبود درمان اقتصادی در همه کشورهایی که اقتصاد تک محصولی و مبتنی بر نفت دارند فضا دادن به کار آفرینان و حمایت آنان در رشد و توسعه اقتصاد است تا وابستگی اقتصاد را از یک محصول مانند نفت از بین ببرند. از مزایای رشد و توسعه کارآفرینی در کشور می توان به این موارد که وقتی کار آفرینی افزایش می یابد نرخ اشتغال بالا می رود و نرخ بیکاری رو به کاهش می گذارد.

به سراغ جوان کارآفرین ساکن روستای گردمیران علیا از توابع بخش بلبان آباد شهرستان دهگلان که با ایجاد کارگاه تولیدی جوراب بافی گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برداشته رفتیم.

  اردشیر کرمی متولد 63 روستای گردمیران علیا بخش بلبان آباد شهرستان دهگلان، دارای مدرک تحصیلی دیپلم که با بهره‌گیری از تسهیلات بسیج سازندگی در سال 96 اقدام به ایجاد کار گاه جوراب بافی کرده است در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به ضرورت کارآفرینی در جامعه امروز گفت: در جامعه‌ای که اکثر جوانان آن بیکار بوده و به دنبال کار هستند، تنها راه نجات برای فرار از بیکاری کارآفرینی و ایجاد اشتغال است.

کرمی اظهار داشت: چون خودم دغدغه کار داشتم و با توجه به نیاز به فکر ایجاد اشتغال و درآمد زایی برای خودم و خانواده ام افتادم  که با کمک و حمایت های بسیج سازندگی دهگلان توان خود را سنجیده و دیدم که می توانم از عهده اینکار برآییم و الحمدالله توانستم موفق شوم.

وی افزود: ازمانی که بیکار بودم در فکر ایجاد زمینه ای برای کارآفرینی بودم در دوره های جوراب بافی شرکت کردم و پس از دریافت گواهی مهارت جوراب بافی و پس از فراگیری کامل این حرفه مواد اولیه را تهیه کردم و در ابتدای شروع کار بخاطر اینکه سرمایه لازم را نداشتم با 3 دستگاه شروع بکار کردم و به علت نداشتن سرمایه کافی نمی توانستم دستگاه های لازم را تهیه کنم تا اینکه از طرف پایگاه مقاومت بسیج روستای گردمیران به بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان معرفی شدم و جا دارد از فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان و  آقای محمد رضایی مسئول بسیج سازندگی تقدیر و تشکر کنم که از این کارگاه حمایت کردند.

وی با بیان اینکه علاقه زیادی به کار تولیدی داشته و دوست داشتم برای خود وافراد خانواده ام ایجاد اشتغال و در آمد برای گذران زندگی نمایم گفت: تصمیم گرفتم یک کارگاه جوراب بافی راه اندازی نموده  و برای خود وخانواده ام اشتغالزایی کرده باشم که با تسهیلات 30 میلیون تومانی بسیج سازندگی توانستم کارم را توسعه داده و توانستم تعداد دستگاه تولید جوراب از 3 عدد به 12 عدد افزایش دهم  و در حال حاظر برای 5 نفر بصورت مستقیم و برای 20 نفر بصورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال نمایم اگر اعتبار کافی برای خرید 5 دستگاه دیگر تولید جوراب داشته باشیم ظرفیت برای ایجاد اشتغال 5 نفر دیگر بصورت مستقیم را داریم.

کرمی با بیا اینکه مشکلات عمده ما عدم بودجه کافی برای خرید نخ است گفت: چون اعتبار کافی نداریم  ما می توانیم 5 میلیون تومان نخ خرید کنیم که برای یک ماه کافی است و اگر اعتبار کافی داشتیم به مبلغ 20 میلیون تومان نخ ازتهران خریداری می کردیم که دیگر با تمام شدن نخ  کارگاه را تعطیل نمی کردیم و مدام به تولید ادامه میدادیم  و از مسئولین انتظار داریم همانند بسیج سازندگی سپاه دهگلان در ارتقاء و ایجاد اشتغال برای 5 نفردیگر بصورت مستقیم از ما حمایت کنند.

این کار آفرین دهگلانی گفت: هر روز 80 جین و در هر جین 12 جفت جوراب تولید می کنیم وبازار فروش ما تو استان کردستان شهرستانهای سنندج، قروه و دیگر شهرستانهای استان است و اگر بتوانیم  5 دستگاه دیگر تولیدی جوراب بخریم تولید روزانه از 80 جین به  200 جین ارتقاء می یابد و با این تولید و تولیدات دیگر در استان 5 درصد نیاز استان تامین نمی شود و جوراب مصرفی استان از استانهای همدان، تهران وتبریز تامین می شود و اگر 50 کار گاه جوراب بافی دیگر دراستان باشد بازهم کم است و جوابگوی نیاز استان نیست و ما هر روز تولید روزانه مان به طور کامل و بصورت مستقیم به فروش میرسد ودر آمد خوبی برای رفع نیاز زندگی خانواده ما دارد.

کرمی جوان کار آفرین دهگلانی در ادامه  ضمن تشکر از خانواده اش گفت: براداران و خانواده ام در این کاربسیار تلاش و همت نمودند تا بتوانیم با توجه به شعارسال در راستای جهش تولید و اشتغال هم برای خود ایجاد درآمد نموده و هم ازتولید داخلی حمایت کنیم.

وی افزود: اگر جوانان همت وتلاش کنند و در مسیر  و ایجاد اشتغال و تولید گام بردارند قطعا می توانند روی پای خود بایستند و در این راه حتما موفق خواهند شد که بدون شک اراده، همت و تلاش اینکار را میسر خواهد کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669539
ارسال نظر
نظرات