شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:49 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669606
رئیس بسیج سازندگی کشور:

بسیج سازندگی در اعتمادسازی و پای‌کار آوردن مردم موفق عمل کرده است

بسیج سازندگی در اعتمادسازی و پای‌کار آوردن مردم موفق عمل کرده است
زهرایی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی در اعتمادسازی و پای‌کار آوردن مردم در طول این سال‌ها بسیار موفق عمل کرده است گفت: نمونه‌های آن در طول بحران‌های گذشته همچون زلزله ، سیل و کرونا به‌وضوح دیده می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سردار محمد زهرایی رئیس بسیج سازندگی کشور امروز در در جلسه کارگروه بسیج سازندگی و افتتاح ۱۸۱ پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی در سطح استان مرکزی گفت: بسیج سازندگی در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری گام برمی دارد و امروز بسیج سازندگی اولویت های اصلی کشور را برای خود به یک مأموریت و رسالت مهم تبدیل کرده است.

زهرایی با اشاره به اینکه چشم‌انداز عالی بسیج سازندگی تشکیل جبهه‌های خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی است اظهار کرد: این جبهه در امتداد جبهه مقاومت است و در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی حرکت می‌کند.

وی ادامه داد: گروه‌های جهادی به شکل داوطلبانه و مخلصانه پیش‌قراولان و موتور محرک تشکیل جبهه سازی خدمت‌رسانی هستند که از همه حق‌وحقوق دنیایی خود گذشتند و از هیچ تلاشی برای خدمت‌رسانی به مردم فروگذار نمی‌کنند.

رئیس بسیج سازندگی کشور بیان کرد: امروز جهادگران بی‌ادعا و مخلص، طلایه‌داران جبهه سازی، خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی هستند که در راستای تحقق اهداف جبهه مقاومت به امت اسلامی خدمت‌رسانی می‌کنند.

زهرایی اظهار کرد: بسیج سازندگی ۴۳ شهید جهادی تقدیم انقلاب کرده است و امروز جهادگران بی‌ادعا و با آمادگی کامل آمادگی هرگونه مجاهدت و خدمت‌رسانی را دارند.

تفکر جهادی و انقلابی با بسیج سازندگی عجین شده است/ محور فعالیت‌های بسیج سازندگی با مردم بودن است

وی با بیان اینکه تفکر جهادی و انقلابی با بسیج سازندگی عجین شده است اضافه کرد: اگر تفکر جهادی و انقلابی در بطن آن وجود نداشت بسیج سازندگی تا به امروز نمی‌توانست به این مرحله برسد.

رئیس بسیج سازندگی کشور با تأکید بر اینکه محور فعالیت‌های بسیج سازندگی با مردم بودن است و مدل و راهبرد ما مدل هشت سال دفاع مقدس است ادامه داد: اعتقادداریم همان‌گونه که در دفاع مقدس توانستیم با پای‌کار آوردن مردم در برابر دشمنان سربلند بیرون آمدیم امروز هم می‌توانیم با رویکرد مردم‌داری در برابر سایر مشکلات پیروز و موفق باشیم.

زهرایی عنوان کرد: امروز اگر رویکرد با مردم بودن در جنگ اقتصادی در دستور کار همه ما باشد قطعاً در جنگ اقتصادی گشایش‌های بزرگی اتفاق خواهد افتاد.

بسیج سازندگی در اعتمادسازی و پای‌کار آوردن مردم موفق عمل کرده است

وی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی در اعتمادسازی و پای‌کار آوردن مردم در طول این سال‌ها بسیار موفق عمل کرده است گفت: نمونه‌های آن در طول بحران‌های گذشته همچون زلزله ، سیل و کرونا به‌وضوح دیده می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی کشور بیان کرد: تشکیل جبهه جهادی خدمت‌رسانی با اولویت محرومیت‌زدایی، کمک مؤمنانه ، اقدامات مقابله با کرونا و طرح شهید سلیمانی باقوت امروز در حال انجام است و از کلیه ظرفیت‌های موجود برای تحقق اهداف استفاده می‌شود.

زهرایی تأکید کرد: بسیج سازندگی به طور مسئله محور و با شناسایی نیازمندی‌ها به شکل مویرگی در بدنه نظام اسلامی از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات مردم فروگذار نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه تغسیل و انجام امورات شرعی متوفیان کرونایی توسط طلاب جهادی یک اقدام بی نظیر در دنیا بود که در هیچ کجایی انجام نشده بود ادامه داد: در واقع طلاب جهادی با خط شکنی و بن بست شکنی خود این اقدام بی نظیر را انجام دادند.

رئیس بسیج سازندگی کشور با تاکید بر اینکه یکی از وظایف مهم بسیج سازندگی تعامل و هم افزایی با نهادهای انقلابی و دستگاه های اجرایی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است اظهار کرد: بسیج سازندگی تعامل و هم افزایی با سایر دستگاه ها و نهادهای انقلابی را برای خود یک ضرورت می داند چراکه معتقد است می توان در کنار این دستگاه ها بسیاری از ظرفیت های پنهان را پای کار آورد.

وی بسیج سازندگی را سرپنجه ها و بازوان اجرایی دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلابی دانست و افزود: امروز اگر دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلابی توان و ظرفیت پای کار آوردن بسیج مردمی را ندارند اما بسیج سازندگی در طی این سالها نشان داده می تواند در تحقق این امر مهم موفق عمل کند.

زهرایی اضافه کرد: برای پای کار آوردن ظرفیت های مردمی تمام توان را پای کار می آوریم و خوشبختانه در طول این سال ها برای اجرای این مأموریت مهم موفق بیرون آمده‌ایم.

رئیس بسیج سازندگی کشور با اشاره به اینکه اطلس گروه‌های جهادی امروز یک مجموعه عظیم در کشور است بیان کرد: بیش از ۴۲ هزار گروه جهادی فعال در کشور داریم که بیش از ۳۰ هزار گروه بیش از یک سال فعالیت می‌کنند و ۱۲ هزار گروه آن امسال تشکیل‌شده است.

وی ادامه داد: یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری که در پیام ۹ بندی ایشان تأکید شده تبدیل کردن گفتمان جهادی به گفتمان عمومی جامعه است و بسیج سازندگی در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

زهرایی بیان کرد: امروز ۳ اولویت مهم اجرای درست و دقیق طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت، ادامه نهضت مؤمنانه برای رسیدگی به محرومین و تلاش برای تحقق جهش تولید از اهداف مهم بسیج سازندگی است و سیاست‌های این سازمان همه در خدمت تحقق این اولویت‌ها هستند.

رئیس بسیج سازندگی کشور خاطرنشان کرد: امروز بیش از ۲۰ ماه از سفر قبلی بنده به استان مرکزی می‌گذرد شاهد تلاش‌های زیادی هستیم و این نشان‌دهنده تلاش‌های بی‌دریغ و حمایت‌های مسئولین استان و البته مجاهدت‌های بسیج سازندگی بوده است.

انتهای پیام/


 

https://www.dana.ir/1669606
ارسال نظر
نظرات