شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:17 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669607
رئیس اتحادیه صنف لوازم خانگی بجنورد عنوان کرد؛

تعطیلی ۲۰ فروشگاه لوازم خانگی در بجنورد از ابتدای سال ۹۹

تعطیلی ۲۰ فروشگاه لوازم خانگی در بجنورد از ابتدای سال ۹۹
حسین اصغرزاده با اشاره به اینکه براساس آخرین آمار در بجنورد تعداد فروشگاه های لوازم خانگی 250 صنف مشغول به فعالیت هستند، گفت: در سال جاری به دلیل مشکلاتی که کرونا ایجاد کرد، 20 مغازه اقدام به ابطال پرونده کاریشان کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین اصغرزاده، رئیس اتحادیه صنف لوازم خانگی بجنورد در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: در سال جاری با بحران کرونا، بازار لوازم خانگی نیز همچون بسیاری از اصناف دیگر تحت تاثیر قرار گرفت و به صورت راکد درآمده است.


وی با اشاره به اینکه با افزایش قیمت های سرسام آور در بازار، توان خرید مردم کم شده است، اظهار داشت: قیمت لوازم خانگی طی هشت ماهه نخست سال جاری در مقایسه با سال گذشته با افزایش دو برابری مواجه شده، اما در مدت یک ماه گذشته تغییری نداشته است.

اصغرزاده با بیان به اینکه براساس آخرین آمار در بجنورد تعداد فروشگاه های لوازم خانگی شامل، پلاستیکی فروشی، صوتی تصویری، لوازم برقی، مبلمان 250 صنف مشغول به فعالیت هستند، گفت: در سال جاری به دلیل مشکلاتی که کرونا ایجاد کرده است، 20 مغازه اقدام به ابطال پرونده کاریشان و تعطیلی کردند.


وی در رابطه با احتکار لوازم خانگی در سال جاری گفت: با گرانی های پی در پی  کسبه گاها توانایی پرکردن مغازه هایشان را نیز ندارند چه برسد به اینکه نسبت به احتکار اقدام کنند.


رئیس اتحادیه صنف لوازم خانگی بجنورد با بیان اینکه فروشنده ها مجاز به افزودن هفت درصد سود قانونی و هزینه حمل بار به فاکتور خرید هستند، گفت: اختلاف قیمت ها در بازار بستگی به زمان خرید کاسب دارد، زیرا ممکن است مغازه دار با قیمت فعلی خرید کند و اجبارا با قیمت بالاتری آن را به فروش برساند.


اصغرزاده خاطرنشان کرد: نظارت ها از این صنف نیز به صورت هفتگی توسط گروهی متشکل از اتحادیه، صنعت،معدن و تجارت و تعزیرات در حال انجام است.


اصغرزاده در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر ارائه یک لیست لوازم خانگی با حداقل قیمت ها و کیفیت مناسب در بازار برای شروع یک زندگی گفت: یک یخچال در بازار با قیمت کمتر از سه میلیون تومان وجود ندارد و به طور نمونه برای یک یخچال 12 فوت معمولی چهار میلیون و 500 هزار تومان، برای یک تلویزیون 42 اینچ مبلغ پنج میلیون تومان، اجاق گاز طرح فر کیفیت متوسط یک میلیون تومان ، ماشین لباسشویی ساخت داخل حدود هفت تا هشت میلیون تومان و ساخت خارج بالای 12 میلیون تومان باید هزینه شود.

 

مردم به تولید داخل اعتماد کنند

رییس اتحادیه لوازم خانگی بجنورد خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمایندگی بسیاری از اجناس خارجی از کشور گرفته شده و این اجناس از مرزهای ایران بدون داشتن مجوز وارد کشور می شوند که به دلیل پایین تر بودن قیمتشان مورد استقبال مشتریان واقع می شود اما زمانی که اجناس دچار مشکل می شوند به دلیل نبود ضمانت و خدمات پس از فروش در داخل کشور خسارت های زیادی به آنها وارد می شود.


اصغرزاده یادآور شد: لوازم خانگی که در داخل کشور تولید می شود، دارای کیفیت های مطلوب و ظواهر شیک هستند که قطعا با داشتن خدمات پس از فروش می توانند انتخاب خوبی برای مردم باشند.


وی اضافه کرد: مردم با تجدید نظر نسبت به خرید اجناس خارجی و اعتماد به تولید داخلی می توانند ضمن حمایت از کشور، جنسی را که قطعا قابلیت رقابت با اجناس خارجی دارد در منازلشان استفاده کنند.
 

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1669607
ارسال نظر
نظرات