شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:11 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669640
وزارت صمت منافع تولیدکنندگان را تامین می کند یا واردکنندگان؛

سؤال نماینده خمین از وزیر صمت درخصوص پرونده ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی آلمانی

سؤال نماینده خمین از وزیر صمت درخصوص پرونده ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی آلمانی
نظری نماینده مردم خمین در سؤالی از وزیر صمعت، خواستار شفاف‌سازی رزم‌حسینی در خصوص موضوع عدم‌اقدام به‌موقع در اعتراض به رأی بدوی پرونده تمدید ثبت سفارش ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی برند آلمانی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در سوالی از وزیر صمت خواستار شفاف سازی علیرضا رزم حسینی در خصوص ابهامات پرونده تمدید مجوز ثبت سفارش 420 دستگاه لوزام خانگی برند آلمانی بوش شد.

در سوال نظری از وزیر صمت آمده است، چرا در اعتراض به رای بدوی دیوان عدالت اداری در مهلت مقرر قانونی درخصوص تمدید مجوز ثبت سفارش برای واردات یک محموله 420کانتینریلوازم خانگی اقدام نشده است؟ پشت پرده ترک فعل وظایف آن وزارتخانه چیست؟ وزارت صمت منافع تولیدکنندگان را تامین میکند یا واردکنندگان را؟

در شرح این سوال آمده است:

1. بررسی اسناد و احکام دیوان عدالت اداری، بعد از شکایت صاحب کالا نشان میدهد، وزارت صمت بعد از مهلت قانونی 20 روزه، به رای بدوی دیوان اعتراض کرده است و همین موضوع باعث تایید رای بدوی در دادگاه تجدید نظر و قطعی شدن حکم بدوی شده است. بر این اساس باید مشخص شود در بدنه وزارت صنعت دقیقا کدام بخش در این خصوص قصور داشته است؟ 

2. با توجه به تنگناهای ارزی کشور و صعوبت تولید در شرایط سخت تحریمی و کاهش میزان تولید شرکتهای داخلی به دلیل عدم تامین به موقع ارز وزارت صمت چه پاسخی برای ورود این حجم بزرگ از کالای گروه چهار( که از سال 97 واردات و ثبت سفارش آن ممنوع شده است) دارد؟

همچنین نظری در واکنش نسبت به این موضوع طی پیامی توییتری با کلید واژه «ترک فعل» نوشت: « منافع تولید کننده مهم است یا وارد کننده؟ در وزارت صمت چه خبر است؟ رأی بدوی در خصوص 420 کانتینر لوازم خانگی صادر می شود اما رفتار وزارت صمت با ترک فعل در اعتراض به موقع به رأی بدوی دیوان عدالت اداری، شبهه انگیز است! وزیر صمت باید در مجلس پاسخگو باشد»

گفتنی است طی روزهای اخیر محموله پرحرف‌وحدیث ۴۲۰ کانتینری لوازم خانگی بوش آلمان دستور ترخیص این محموله لوازم خانگی از سوی گمرگ صادر شد، واردات این دسته از کالاها در زمان حاضر به کشور ممنوع است و نیز مدت زمان ترخیص کالاهای گروه چهار که پیش از اعلام ممنوعیت به کشور رسیده بودند پایان یافته است اما تمدید ثبت سفارش این محموله 420کانتینری با رأی دیوان عدالت اداری انجام شده بود.

انتهای پیام/


 

https://www.dana.ir/1669640
ارسال نظر
نظرات