شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669663
مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان؛

کشف ۱۶۰ تُن روغن احتکارشده در انبار یک فروشگاه زنجیره‌ای در بندرعباس

کشف ۱۶۰ تُن روغن احتکارشده در انبار یک فروشگاه زنجیره‌ای در بندرعباس
ایزدی گفت: در بررسی‌های مامورین گشتی از یک انبار فروشگاه زنجیره‌ای معروف در بندرعباس بیش از ۱۶۰ تُن روغن احتکارشده کشف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ حسین ایزدی مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان از کشف یک انبار روغن خوراکی در بندرعباس خبر داد و اظهار کرد: براساس اظهارات مالک، این انبار مربوط به یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌باشد و روغنهای موجود مانده سهمیه ماه محرم گذشته بوده که بدلیل عدم جذب آن وجهت جلوگیری از سوخت شدن سهمیه استان به این فروشگاه واگذار شده تا در استان توزیع کند که فروشگاه مذکور فقط در شعب مربوط ووابسته به خودش توزیع می‌نموده وبقیه فروشگاه‌ها باکمبود روغن مواجه شده‌اند.

وی افزود: میزان این روغن‌ها در سهمیه اولیه دریافتی۲۵۶ تن است که حدود ۱۶۰تن آن موجود می‌باشد و رییس شعبه تعزیرات حکومتی حاضر در گشت مشترک، حکم توزیع روغن‌های مذکور و عرضه آن‌ها به مردم را صادر کرد.

ایزدی ادامه داد: به لحاظ اهمیت موضوع تخلف این فروشگاه را با قید تسریع رسیدگی و بزودی نتایج نهایی را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

گفتنی است این فروشگاه که مدعی رفاه مردم در خرید از آن هستند، در صورت اثبات احتکار مستحق شدیدترین شکل برخورد است چرا که در روزها و هفته‌های اخیر، کمبود روغن آسیب بزرگی به وجهه اقتصادی کشور وارد کرد.

سردار غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی هرمزگان با تایید این خبر  اظهار کرد: در راستای برخورد با کالای قاچاق و مبارزه با احتکار کالاهای اساسی و مورد نیاز شهروندان، مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان با اقدامات اطلاعاتی از احتکار کالای قاچاق در انبار مرکزی یک فروشگاه زنجیره ای در شهرستان بندرعباس مطلع و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران با انجام تحقیقات میدانی نامحسوس از صحت گزارش های دریافتی و احتکار کالاهای اساسی، اطمینان حاصل و با هماهنگی قضائی و به همراه بازرسان اداره تعزیرات و اداره صمت به محل مذکور اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان تصریح کرد: در بازرسی از انبار مرکزی این فروشگاه بزرگ زنجیره ای، ۱۶۰ تن انواع روغن نباتی داخلی احتکار شده کشف شد.

سردار جعفری با اشاره به اینکه مسئول فروشگاه جهت پاسخگویی و ادامه روند قانونی به مراجع قضائی معرفی شد، خاطر نشان کرد: ارزش ریالی احتکار کشف شده توسط کارشناسان ۱۵ میلیارد ریال اعلام شده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669663
ارسال نظر
نظرات