شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:16 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669725
رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ‌ فروشان و قصابان بجنورد خبر داد؛

افزایش قیمت مرغ تا مرز ۳۲ هزار تومان/ عرضه ۱۷ هزار تن مرغ تنظیم بازار در استان خراسان شمالی

افزایش قیمت مرغ تا مرز ۳۲ هزار تومان/ عرضه ۱۷ هزار تن مرغ تنظیم بازار در استان خراسان شمالی
حسین قاسم زاده با بیان اینکه طی چند روز گذشته شهرستان گنبد مانع واردات مرغ به خراسان شمالی شده است، گفت: امروز مرغ آزاد، وارد بازار استان نشد که اگر وارد بازار می شدبه 32 هزار تومان به فروش می رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین قاسم زاده، رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ‌ فروشان و قصابان بجنورد در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه امروز مرغ وارد بازار استان نشده، اظهار داشت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان مقرر شد که بخشی از تولید مرغ داخل استان به قیمت تنظیم بازار عرضه شود.

وی با اشاره به اینکه نیاز استان خراسان شمالی روزانه بین 40 تا 45 تن مرغ است، ادامه داد: این در حالی است که امروز به دلیل وارد نشدن مرغ به استان تنها 17 تن مرغ از کشتار داخلی استان به قیمت کیلویی 19 هزار و 755 تومان برای فروش بین مرغ فروشان توزیع شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از 17 تن مرغ توزیع شده امروز در استان، میزان هفت تن و 700 کیلوگرم در شهرستان بجنورد عرضه شده است.

قاسم زاده ادامه داد: بخشی از مرغ مصرفی استان خراسان شمالی از واردات شهر سبزوار و بخش بیشتر آن از شهر گنبد تامین می شود که طی چند روز گذشته مسئولان این شهرستان جهت خروج مرغ از گنبد برای تامین مرغ خراسان شمالی مجوز را صادر نکرده اند.

وی یادآور شد: در صورتی که امروز مرغ آزاد وارد بازار می شد قطعا با قیمت کیلویی بین 31 هزار تا 32 هزار تومان به فروش می رسید.

قاسم زاده گفت: ظهر امروز مجددا جلسه ستاد تنظیم بازار استان جهت پیدا کردن راهکاری برای این مشکل برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1669725
ارسال نظر
نظرات