شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:36 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669781
کوچکی نژاد:

عوامل اصلی ضعف کارخانجات گیلان انتخاب مدیران غیر بومی و غیر تخصصی است

عوامل اصلی ضعف کارخانجات گیلان انتخاب مدیران غیر بومی و غیر تخصصی است
نماینده مردم رشت در مجلس عوامل اصلی ضعف کارخانجات گیلان را انتخاب مدیران غیر بومی و غیر تخصصی دانست و گفت: افرادی با زد و بند در این شرکت ها مستقر می شوند و حقوق نجومی دریافت و در انتها شرکت را ورشکست می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس در گفتگو با ۸دی، در رابطه با وضعت کارخانه های ایران پوپلین و پوشش، اظهار کرد: یکی از عواملی که باعث شد این شرکت ها روز به روز ضعیف شوند، انتخاب مدیران غیر بومی و غیر تخصصی است.

وی ادامه داد: افرادی با زد و بند در این شرکت ها مستقر می شوند و حقوق نجومی دریافت و در انتها شرکت را ورشکست می کنند.

مسئولین استانی نسبت به انتصاب مدیران غیربومی واکنش نشان نمی دهند

نماینده مردم رشت در مجلس در خصوص مسئولین استان، تصریح کرد: مسئولین استانی باید در این مواقع عکس العمل نشان دهند به وزیر اقتصاد سؤال و به وزیر در مجلس تذکر دادم و معاون پارلمانی اقتصاد و دارائی نیز به من اعلام کرد که تذکرم درست بوده و وزیر دستور پیگیری را داد که این نوع افراد در بخش های تولیدی استان سیطره نداشته باشند البته مسئولین استان باید مقاومت کنند اما متاسفانه عکس العملی را از مسئولین استان مشاهده نمی کنیم.

احیاء و رفع مشکلات کارخانجات پوپلین، پوشش، فومنات و خاور در دستور کار

کوچکی نژاد در خصوص اینکه نمایندگان گیلان به خصوص نمایندگان رشت چه برنامه ای برای احیاء و رفع مشکلات کارخانجات گیلان بویژه ایران پوپلین دارند، گفت: جلسات بسیاری در خصوص پوپلین، پوشش، فومنات و خاور گذاشته ایم و اخیرا یک تیم از تهران در خصوص ایران پوپلین بازدید کردند از طرفی بانک ملی را وادار کردیم خط تولید این شرکت را تغییر دهد و خط های جدید را راه بیاندازد و تولید و ظرفیت اشتغال را بالا ببرد.

وی افزود: این تعهداتی است که هیئت مدیره تصویب کرده و ۱۷ درصد هم بانک ملت و تجارت سهام دارند که همین کار انجام می دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس در خصوص شرکت پوشش، گفت: یک جلسه با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) داشتیم تا به شکلی خط تولید این کارخانه را راه بیندازیم.

وی ادامه داد: شرکت های فومنات و خاور هم در مرز ورشکستگی هستند که باید خط تولید این ها را هم تعویض کنند که این را شرکت آتیه باید انجام دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس در خصوص شرکت های فعال، گفت: شرکت های فعال که مواد اولیه و ارز ندارند با وزیر صمت جلسه ای برگزار شد تا ارز تهاتری را تأمین کنند یا بانک مرکزی ارز کارخانجاتی که نیاز به ارز دارند و دچار مشکل شده اند را تأمین کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669781
ارسال نظر
نظرات