شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:52 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1669808
دادستان قزوین:

محدودیت‌های جدید باید باجدیت اجرایی شود/ برخورد قاطع با متخلفان

محدودیت‌های جدید باید باجدیت اجرایی شود/ برخورد قاطع با متخلفان
محمد قاسمی از برخورد دستگاه قضایی با متخلفان و ناقضان محدودیت‌های جدید اعلامی از سوی ستاد ملی کرونا که از ابتدای آذر ماه سال جاری اجرایی شده است، خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛محمد قاسمی، دادستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: بی‌تردید بهترین راهکار برای جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا، قطع زنجیره انسانی است، اما متاسفانه عدم توجه به پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‎های بهداشتی شرایط را در کشور بحرانی کرده و این موضوع بسیار نگران کننده است.

وی افزود: با توجه به شرایط حساس کشور از حیث گسترش و فراگیری ویروس کرونا، ستاد ملی کرونا در راستای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، دستورالعمل و محدودیت‌های جدیدی را تبیین و اعلام کرده و اجرای آن از ابتدای آذر ماه سال جاری در سراسر کشور آغاز شده و اجرای مفاد آن ضروری است و همه باید نسبت به آن پایبند باشند.

دادستان قزوین با بیان اینکه همه باید نسبت به مفاد دستورالعمل جدید ستاد ملی کرونا آگاهی پیدا کنند، تصریح کرد: دستورالعمل اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی جدید از سوی رسانه ملی و سایر رسانه‌های مکتوب و مجازی به اطلاع عموم جامعه رسیده و همه می‌بایست نسبت به آن آگاهی لازم را پیدا کنند، تا اقدامات آنها برخلاف مفاد طرح نباشد و بدون شک عذر بی‌اطلاعی از سوی متخلفان و ناقضان طرح پذیرفته نخواهد بود.

قاسمی در ادامه بیان کرد: دستگاه قضایی استان نسبت به اجرای محدودیت‌های جدید در راستای بهداشت و سلامت عمومی که یکی از مصادیق بارز احیای حقوق عامه است، اهتمام ویژه دارد و بی‌تردید با متخلفانی که اجرای مفاد دستورالعمل را، چه از روی آگاهی یا غفلت جدی نگرفته و در روند آن خللی ایجاد کنند، برخورد قاطع خواهد کرد.

این مقام قضایی اذعان کرد: دستورات قضایی به ضابطین در خصوص کنترل عبور و مرور در تمامی ورودی‌های استان جهت جلوگیری از ورود افراد غیربومی و غیرساکن در استان و جریمه کردن خودروهای افراد متمرد بر اساس دستورالعمل صادر شده است.

شهروندان از مراجعه غیرضروری به مراجع قضایی خودداری کنند

وی در ادامه تصریح کرد: نحوه فعالیت صنوف مختلف نیز براساس دستورالعمل به آنها ابلاغ شده و باید در همان چارچوب‌ها نسبت به فعالیت صنفی خود اقدام کنند و مشاغلی که ضوابط را نادیده گرفته و خارج از طرح فعالیت کنند، با آنها برخورد و محل صنفی آنها پلمب می‌شود.

قاسمی افزود: در خصوص نحوه حضور کارکنان در ادارات و سازمان‌های دولتی و عمومی نیز چارچوب‌هایی تعیین شده و باید شرایطی در درون سازمان فراهم شود، تا طرح به درستی اجرایی شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهروندان از مراجعه غیرضروری به مراجع قضایی خودداری کنند، تاکید کرد: مراجع قضایی یکی از اماکن شلوغ و پر رفت و آمد است و به دلیل مراجعین مختلف شدیداً در معرض شیوع و انتشار این ویروس در صورت ابتلاء قرار دارد.

وی عنوان کرد: شهروندان می‌توانند امورات پرونده‌ای و اطلاع از وضعیت آن را از طریق سامانه ثنا پیگیری و جهت اخذ نوبت الکترونیکی نیز به سایت adliran.ir مراجعه کنند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین بیان کرد: قطعاً اجرای دستورالعمل و محدودیت‌های جدید در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و سلامت جامعه است و انتظار این است همه به سهم خود تلاش کنند تا این طرح به درستی اجرا شود.

وی در پایان گفت: به شهروندان توصیه می‌کنیم، جداً از ترددهای غیرضروری در اماکن عمومی، معابر شهری و تفرجگاه‌ها و پارک‌ها خودداری کنند و در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و ریشه‌کنی این ویروس کمک کنند و دستورالعمل‌ها را جدی بگیرند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1669808
ارسال نظر
نظرات