شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 15:45 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669821
همزمان با سومین روز از هفته بسیج؛

دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در شهرکرد برگزار شد

دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در شهرکرد برگزار شد
دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری بسیج استان چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته بسیج در شهرکرد برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ سرهنگ مهران مرادی جانشین فرماندهی سپاه قمر بنی هاشم علیه السلام  ظهر امروز در آئین برگزاری دوازدهمین جشنواره علم و فناوری بسیج استان چهارمحال و بختیاری که به صورت مجازی به خاطر شرایط کرونا برگزار شد، با گرامیداشت هفته بسیج گفت: ماحصل این جشنواره ها سازماندهی و تهیه بانک اطلاعاتی بیش از 5هزار نخبه بسیجی در استان بوده است.

سرهنگ پاسدار مهران مرادی افزود: باید از این ظرفیت بیسار عالی برای پیشرفت و آبادانی استان چهارمحال و بختیاری و کشور استفاده کرد.

وی ادامه داد: بیش از 60 طرح به دبیرخانه این جشنواره رسیده که با توجه به شرایط کرونایی و فرصت بسیار کم، قابل توجه است.

مرادی، با تقدیر از تعامل و همکاری و همفکری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری با سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری سپاه قمربنی هاشم علیه السلام، گفت: علاوه بر مؤلفه های علمی که به رشد جامعه کمک می کنند، باید بدانیم که همه این ها ابزار هستند و عامل اصلی که میزان قدرت ما را نشان می دهد به تعبیر شهید میثمی، میزان ارتباط ما با خداست.

وی خاطرنشان کرد: پیشرفت دانشمندان ما در زمینه های هسته ای نیز مرهون عنایات الهی و همین توسل به معصومین علیهم السلام و ارتباط با خدابوده است.

مرادی  گفت: اخلاص در کار، تبدیل تحریم ها به فرصت، اعتماد به جوانان نخبه از عوامل مهم و اثرگذار در رشد و پیشرفت می باشند.

جانشین فرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه السلام به نقش جوانان در هشت سال دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: با اعتماد حضرت امام (ره) به جوانان، شاهد بودیم که جوان 23 ساله مسئولیت فرماندهی لشگر را بر عهده می گرفت و امروز نیز باید حمایت میدانی از نخبگان و جوانان نخبه را داشته باشیم و نگذاریم در پیچ و خم بروکراسی اداری قرار گیرند.

وی، در پایان با تقدیر از برگزار کنندگان دوازدهمین جشنواره جهادگران علمی پژوهشی و فناوری بسیج استان چهارمحال و بختیاری، خواهان بررسی موانع موجود در مسیر ایجاد پل بین صنعت با علم و فن آوری از سوی اساتید دانشگاهی شد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت قمربنی هاشم (علیه السلام) نیز در این مراسم گفت: با توجه به اینکه ویروس کرونا همه گیر شده است امسال، دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فن آوری بسیج استان چهارمحال و بختیاری به صورت مجازی برگزار شد.

سرهنگ پاسدار محمدجواد تجویدی  افزود: این جشنواره با هدف جذب و شناسایی و تشویق مبتکرین و مخترعین بسیجی با همکاری پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری، دانشگاه شهرکرد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در قالب سه کارگروه مکانیک و انرژی،  الکترونیک- برق - کامپیوتر و  کشاورزی و دامپزشکی برگزار گردید.

تجویدی ادامه داد: با فراخوان برگزاری جشنواره بیش از 60 طرح و ایده و اختراع و ابتکار از سوی نخبگان بسیجی به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید که پس از داوری توسط اساتید دانشگاه ها، 25 طرح و اثر به نمایشگاه جشنواره راه پیدا کردند و طرح های برگزیده نیز مورد تجلیل قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بسیج علمی پژوهشی و فناوری سپاه قمربنی هاشم علیه السلام با 17 پایگاه علمی در استان چهارمحال و بختیاری و سه مرکز رشد؛ در هسته های گفتمان سازی، توانمندسازی  و دانشی – فن آور ، نخبگان بسیجی  استان را حمایت می کند.

گفتنی است؛ در حاشیه برگزاری دوازدهمین جشنواره علمی پژوهشی بسیج استان چهارمحال و بختیاری، نمایشگاهی از آثار نخبگان بسیجی استان به نمایش گذاشته شده بود که با حضور جانشین فرماندهی سپاه قمربنی هاشم علیه السلام،  رئیس پارک علم و فناوری استان، نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه شهرکرد گشایش یافت.

در این مراسم لوح تقدیر جشنواره به رؤسای دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه شهرکرد، پارک علم و فن آوری استان و مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری به خاطر حمایت از نخبگان علمی، مجاهدت در شرایط کرونایی و اهتمام به درمان بیماران و تداوم آموزش به صورت مجازی اهدا شد.انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669821
ارسال نظر
نظرات