شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 15:54 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669828

محمد شکیبانیا جای رزاق‌کریمی به عنوان معاون مستند مرکز گسترش را گرفت

محمد شکیبانیا جای رزاق‌کریمی به عنوان معاون مستند مرکز گسترش را گرفت
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محمد شکیبانیا را به سمت معاون مستند این مرکز منصوب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طی حکمی از سوی محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محمد شکیبانیا به سمت معاون مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی منصوب شد.

در این مراسم معارفه که عصر شنبه اول آذرماه ۱۳۹۹ با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در سالن اجتماعات این مجموعه برگزار شد، محمد شکیبانیا به سمت معاون مستند مرکز گسترش منصوب و از خدمات هفت ساله‌ مرتضی رزاق کریمی در این عنوان تجلیل شد.

محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در حضور جمعی از معاونان و مدیران این مرکز اظهار کرد: در برنامه امروز تودیعی نخواهیم داشت و از زحمات مرتضی رزاق‌کریمی تشکر می‌کنیم که سال‌ها در معاونت مستند تلاش کردند و کماکان در پست قائم‌مقام مرکز گسترش در خدمت‌شان خواهیم بود. ما همچنان به خدمات و همراهی ایشان نیازمند هستیم.

وی با اشاره به افزایش حجم فعالیت‌های مرکز گسترش از سال ۹۸ اظهار کرد: افزوده شدن بخش‌هایی چون تولید فیلم‌های کم‌هزینه و خلاق و فیلم‌های تجربی به وظایف ما و همچنین افزایش تولیدات انیمیشن و تولید مستند در شهرستان‌ها باعث شد به این نتیجه برسیم که باید تغییری در معاونت مستند ما اتفاق افتد.

مدیرعامل مرکز گسترش افزود: سال ۹۸ را همراه با تلاش‌های مرتضی رزاق‌کریمی پشت سر گذاشتیم و ایشان معرفت به خرج داد و ما را در این سال سخت همراهی کرد که از این بابت سپاسگزارم. مرتضی رزاق‌کریمی هفت سال پیاپی با مرکز گسترش در تصویب طرح‌ها همراه بود و امیدواریم از این پس از خدمات ایشان استفاده کنیم.

وی درباره شروع فعالیت محمد شکیبانیا در سمت معاونت مستند مرکز گسترش توضیح داد: محمد شکیبانیا سابقه بسیاری در زمینه‌ تولید و مدیریت مستند دارد و به حضور ایشان در این جایگاه بسیار مفتخر هستیم. امیدوارم با حضور ایشان شاهد اتفاقات خوبی در بخش مستند مرکز گسترش باشیم و سلیقه‌ای تازه در کنار ریل تولید مرکز قرار بگیرد.

حمیدی‌مقدم با بیان این که قرار بود این مراسم معارفه ابتدای آبان ماه برگزار شود اما به دلیل شیوع بیماری کرونا یک ماه با تاخیر و با حضور تعداد اندکی از مدیران برگزار شد، گفت: مرکز گسترش به روزهای برگزاری جشنواره سینماحقیقت نزدیک می‌شود و امیدواریم پس از آن نفسی تازه در بخش مستند ایجاد شود.

محمد شکیبانیا هم ضمن ابراز خرسندی از حضور در مرکز گسترش گفت: امیدوارم حضوری مفید در این جایگاه برای خودمان و اهالی سینمای مستند داشته باشم.

در ادامه مرتضی رزاق‌کریمی پس از تشکر از مدیرعامل مرکز گسترش گفت: از حُسن‌ظن مدیرعامل مرکز  گسترش نسبت به بنده بسیار سپاسگزار هستم. در مدت هفت سال حضور در مرکز گسترش از طباطبایی‌نژاد که جایشان در این جا خالی است گرفته تا شما که به شایستگی در جایگاه ایشان حضور دارید و باقی دوستان، بسیار آموخته‌ام.

وی افزود: محمد حمیدی‌مقدم با افکاری جسورانه و خلاقانه در حال ایجاد تحولاتی است که نشان می‌دهد حضورشان برای سینمای مستند مغتنم است. آمحمد شکیبانیا هم که شخصیتی چند وجهی دارد، از کارگردانی و تهیه‌کنندگی گرفته تا پژوهش، سوابق مدیریتی، صنفی و رسانه‌ای که مطمئنم ایشان خون تازه‌ای در رگ‌های مرکز خواهد دمید و شاهد شکوفایی بخش مستند مرکز بیش از گذشته خواهیم بود. من هم تا زمانی که دوستان لازم بدانند انجام وظیفه خواهم کرد و برای همه آرزوی سلامتی دارم.

در متن حکم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی خطاب به معاون جدید مستند این مرکز آمده است:

«هنرمند گرامی؛ جناب آقای محمد شکیبانیا

با احترام؛

نظر به سوابق و تجارب ارزنده‌ی جنابعالی در عرصه‌ی سینمای مستند، به موجب این حکم به سمت معاونت مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی منصوب می‌شوید.

توجه ویژه به راهبردهای طراحی شده‌ی مرکز گسترش در تولید فیلم مستند، بهره‌گیری از شوراهای خلاق در تعامل با جریان روز سینمای مستند، نگاه ویژه به همکاری با جامعه‌ی صنوف و امکان تعامل و پذیرش طرح و ساخت فیلم مستند با توجه به موضوعات متفاوت و پتانسیل ویژه «انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند» و «انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند» برای رسیدن به طرح‌های ناب، استفاده‌ بدیع از شیوه‌های نوین در حوزه‌ی جذب طرح و راهبری «پیچینگ پنل‌ها» در ارایه طرح‌های خلاق، ایجاد هسته‌های مطالعاتی جهت ساخت فیلم مستند با موضوعات جذاب و کاربردی متناسب با وضعیت معاصر کشور در دعوت از فیلمسازان بزرگ و پیشکسوت برای تولید محتوای فرهنگی، فراهم آوردن شرایط تولید مشترک با حوزه‌های تخصصی فیلم مستند برای حصول اهداف استراتژیک کشور، نگاه حمایتی به مستندسازان مستعد شهرستانی به منظور شناخت اقلیم و زیست‌بوم ایران بزرگ، ایجاد فضای تولید مشترک با کشورهای منطقه برای رسیدن به دغدغه‌ و هویت ایرانی- اسلامی، از اهداف و اولویت‌های این «مرکز» در دوره‌ پیش‌رو است.

امیدوارم با استعانت از خداوند متعال و همراهی مدیران و همکاران مرکز، در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.

ضمناً از زحمات هفت‌ساله‌ی جناب آقای مرتضی رزاق‌کریمی در معاونت مستند مرکز گسترش تشکر و قدردانی کرده و برای ایشان در ادامه‌ مسیر خدمت خویش در سمت قائم‌مقامی این مجموعه آرزوی توفیق دارم.

محمد حمیدی مقدم

مدیرعامل»

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669828
ارسال نظر
نظرات