شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 19:01 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669863
کارشناس عراقی:

آمریکا نمی‌تواند مانع عراق برای خرید برق از ایران شود

آمریکا نمی‌تواند مانع عراق برای خرید برق از ایران شود
: یک کارشناس اقتصادی عراقی گفت که دولت آمریکا متوجه نیاز بالای عراق به واردات انرژی از ایران است و از این رو نمی‌تواند مانع این کار شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دولت آمریکا بار دیگر معافیت تحریمی عراق را برای واردات انرژی از ایران به مدت ۴۵ روز دیگر تمدید کرد و بنابراین تصمیم‌گیری در خصوص معافیت دائمی یا قطع دائمی معافیت را به گردن دولت بعدی آمریکا انداخت.

 
در این راستا «عبدالحسن الزیادی» کارشناس اقتصادی عراقی به اسپوتنیک گفت که تمامی مشکلات عراق در خصوص انرژی به نوع رفتار اشتباه آمریکا در عراق به هنگام اشغال این کشور باز می‌گردد و عراق را انبوهی از مشکلات ایجاد شده به حال خود رها کرد.
 
او همچنین گفت که عراق باید بتواند برای اداره هرچه سریعتر طرح‌های خود روی پای خود بایستد و در این راستا باید بخش خصوصی به میان آمده و موانعی که آمریکا در عراق به وجود آورده از میان برداشته شود
 
الزیادی افزود: «چشم‌انداز و طرح بررسی شده در عراق وجود ندارد و این مسأله در طول دولت‌های گذشته تا بدین روز وجود داشته و دارد. عراق به میزان بسیار بالایی به انرژی ایران نیاز دارد و گمان نمی‌کنم که دولت آمریکا بتواند در کوتاه مدت مانع عراق برای واردات انرژی از ایران شود.»
 
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد وزیر خارجه آمریکا این معافیت را برای 45 روز دیگر تمدید کرده است و قرار است تا پیش از مراسم تحلیف در 20 ژانویه، دولت ترامپ تصمیم بگیرد که آیا آن را تمدید کند یا برای همیشه متوقف کند.
انتهای پیام؛
https://www.dana.ir/1669863
ارسال نظر
نظرات