شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 23:32 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669893
بسته ویژه حوادث «شیرازه»؛

از کشف جسد زن ۳۵ساله در شیراز تا دستگیری ۳۹متهم تحت تعقیب در شیراز

از کشف جسد زن ۳۵ساله در شیراز تا دستگیری ۳۹متهم تحت تعقیب در شیراز
مهم‌ترین اخبار حوادث روز استان فارس را می‌توانید در بسته ویژه حوادث شیرازه مشاهده کنید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سرویس اجتماعی شیرازه، مهم‌ترین اخبار حوادث روز استان فارس را می‌توانید در بسته ویژه حوادث شیرازه مشاهده کنید.

 
دستگیری 48 خرده فروش مواد مخدر در مرودشت
 
فرمانده انتظامی مرودشت از دستگیری 48 خرده فروش و کشف 21 کیلو انواع مواد مخدر در این شهرستان خبر داد. 
 
فرشید زینلی، گفت: در ادامه روند مبارزه شبانه روزی با توزیع کنندگان مواد مخدر و در راستای ارتقاء احساس امنیت شهروندان، طرح تشدید برخورد با خرده فروشان در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.
 
وی افزود: ماموران انتظامی با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی، 48 خرده فروش و معتاد مواد مخدر را طی یک ماه گذشته در سطح شهرستان شناسایی و آنان را دستگیر کردند.
 
این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: در این راستا 4 دستگاه خودرو و یک دستگاه موتور سیکلت توقیف و همچنین 21 کیلو و 216 گرم انواع مواد مخدر کشف شد.
 
 زینلی با اشاره به اینکه متهمان به همراه مواد مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند، تصریح کرد: برخورد قاطع ومستمر با خرده فروشان مواد مخدر وکسانی که بخواهند به هر نحوی آرامش وامنیت شهروندان را به مخاطره بیندازند، توسط انتظامی شهرستان با اقتدار کامل انجام می شود.
 
اعتراف 2 سارق به 15 فقره سرقت در آباده
 
فرمانده انتظامی آباده از دستگیری 2 سارق سابقه دار و اعتراف آن ها به 15 فقره سرقت در سطح این شهرستان خبر داد. 
 
خسرو رزمجویی، گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی و کابل های مخابرات و برق در سطح شهرستان، موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: با تلاش های شبانه روزی و اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، مأموران انتظامی مخفیگاه 2 سارق را شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضائی، آن ها را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.
 
رزمجویی بابیان اینکه متهمان در بازجویی های انجام گرفته به 15 فقره سرقت اعتراف کردند، افزود: در بازرسی از مخفیگاه این سارقان مقادیری لوازم مسروقه شامل شیرآلات ساختمانی، باطری خودرو،کابل های مخابراتی و برق ،دینام خودرو،کنتور برق و سرسیلندر موتورسیکلت کشف و در این رابطه یک خریدار اموال مسروقه نیز شناسایی و دستگیر شد.
 
فرمانده انتظامی شهرستان آباده با اشاره به تشکیل پرونده برای این متهمان و معرفی آنان به مرجع قضائی، گفت: شهروندان می توانند هرگونه اخبار و اطلاعات خود پیرامون فعالیت افراد مشکوک را از طریق تلفن 110 به پلییس اطلاع دهند.
 
دستگیری 39 متهم تحت تعقیب در شیراز
 
ماموران انتظامی شهرستان شیراز طی 24 ساعت گذشته، 39 متهم تحت تعقیب را دستگیر کردند. 
 
فرمانده انتظامی شهرستان شیراز، گفت: در اجرای دستورات قضائی و با هدف دستگیری مخلان نظم و امنیت و متهمان تحت تعقیب، شناسایی این افراد در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.
 
فرج شجاعی، اظهار داشت: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی در 24 ساعت گذشته، 39 متهم را شناسایی و طی چند عملیات جداگانه آن ها را دستگیر کردند.
 
فرمانده انتظامی شهرستان شیراز تصریح کرد: در سوابق این افراد جرایمی همچون سرقت، حمل مواد مخدر، توهین و تمرد نسبت به ماموران، جعل و کلاهبرداری و ایجاد ضرب و جرح دیده می شود.
 
اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در فیروزآباد
 
فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با هدف برخورد با فروشندگان مواد مخدر و پاکسازی نقاط آلوده خبر داد. 
 
مهدی جوکار، بیان داشت: ماموران انتظامی شهرستان فیروزآباد در راستای برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و مخلان نظم و امنیت، با بهره گیری حداکثری از توان انتظامی و عملیاتی خود، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را با قدرت و جدیت اجرا کردند. 
 
وی افزود: در همین راستا ماموران انتظامی موفق شدند ضمن دستگیری 34 معتاد و خرده فروش، 9 کیلوگرم انواع مواد مخدر نیز کشف کنند.
 
جوکار با بیان اینکه در این خصوص 4 دستگاه خودرو و موتورسیکلت متعلق به خرده فروشان که به وسیله آن اقدام به تهیه و توزیع مواد مخدر می‌کردند، توقیف شد، گفت: دستگیری 8 سارق و کشف یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه از دیگر نتایج اجرای این طرح بود.
 
فرمانده انتظامی فیروزآباد با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده و اطلاع از فعالیت‌های مشکوک ، مراتب را در اسرع وقت به پلیس 110 اعلام کنند.
 
پلمب 18 واحد صنفی متخلف در قیروکارزین
 
فرمانده انتظامی شهرستان قیروکارزین، اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا و به منظور پیشگیری از شیوع این بیماری در بین شهروندان، طرح بازدید و نظارت بر واحدهای صنفی به صورت مستمر در سطح شهرستان در حال اجرا می‌باشد.
 
حمید رضا صالحی فرد  با بیان اینکه در این راستا 103 واحد صنفی مورد بازدید قرار گرفت، افزود: 18 واحد متخلف به علت نداشتن پروانه کسب، عدم رعایت قوانین و مقررات و ضوابط اماکن عمومی و صنفی و عدم رعایت موارد بهداشتی با دستور مقام قضائی پلمب و برای 69 واحد صنفی هم اخطاریه صادر شد.
 
وی با بیان اینکه مبارزه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و برخورد با اصناف متخلف همچنان در دستور کار پلیس قرار دارد، از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های 110 به پلیس اطلاع دهند.
 
کشف 200 تن یونجه احتکار شده در ارسنجان
 
فرمانده انتظامی ارسنجان از کشف 200 تن یونجه احتکار شده به ارزش 6 میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد. 
 
محمدعلی فرهادی، گفت: ماموران انتظامی شهرستان ارسنجان از نگهداری مقدار زیادی یونجه در یک انبار مطلع شدند.
 
وی افزود: بلافاصله ماموران با هماهنگی های لازم به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن انبار، 200 تن یونجه احتکار شده کشف و در این رابطه یک متهم را دستگیر کردند.
 
فرهادی با اشاره به اینکه ارزش این محموله کشف شده برابر نظر کارشناسان 6 میلیارد ریال برآورد شده است، خاطر نشان کرد: متهم با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.
 
اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در اقلید
 
فرمانده انتظامی شهرستان اقلید گفت: طرحهای ارتقاء امنیت اجتماعی با برنامه ریزی های انجام شده به صورت هدفمند و مستمر اجرا می شود. 
 
مراد صارمی افزود: در راستای پاکسازی نقاط آلوده وجرم خیز، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان اقلید طی یک ماه گذشته با همکاری سایر یگان های انتظامی ،پاتوق خرده فروشان مواد مخدر را شناسایی کردند.
 
وی افزود: در بازرسی از مخفیگاه خرده فروشان، مقدار 72 کیلو و 293 گرم انواع مواد مخدر کشف و در این رابطه 51 متهم دستگیر شدند.
 
صارمی گفت: اجرای اینگونه طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی با جدیت و به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.
 
احتکار پوشاک بچه در داراب
 
فرمانده انتظامی شهرستان داراب از کشف 4 هزار و 428 عدد پوشاک بچه احتکار شده به ارزش 2 میلیارد ریال خبر داد . 
 
علیرضا نوشاد،گفت: در پی کسب خبری مبنی بر احتکار پوشاک بچه در انباری واقع در مرکز شهرستان داراب، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت این فرماندهی قرار گرفت .
 
وی افزود: ماموران پلیس با هماهنگی مقام قضائی به محل عزیمت و در بازرسی از انبار مورد نظر، 4 هزار و 428 عدد پوشاک بچه احتکار شده کشف کردند .
 
این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری یک متهم در این رابطه، اظهار داشت: کارشناسان مربوطه ارزش کالای احتکار شده را 2 میلیاد ریال برآورد کردند.
 
فرمانده انتظامی شهرستان داراب خاطرنشان کرد: مبارزه با اخلالگران اقتصادی و شناسایی محتکران کالاهای اساسی مردم به صورت ویژه در دستور کار پلیس شهرستان قرار دارد.
 
توقیف نیسان با 96 کیلو تریاک در جهرم
 
فرمانده انتظامی شهرستان جهرم از کشف 96 کیلو تریاک در بازرسی از یک خودرو نیسان خبر داد و گفت:
ماموران انتظامی این شهرستان هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور جهرم–خفر، به یک دستگاه نیسان مظنون و آن را متوقف کردند.
 
افشین حیدری، بیان کرد: در بازرسی از این خودرو، 96 کیلوگرم تریاک کشف و در این رابطه یک قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شد.
 
وی تأکید کرد: مبارزه بی امان با مواد مخدر به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.
 
پلمب 8 واحد صنفی متخلف در لارستان
 
فرمانده انتظامی لارستان از پلمب 8 واحد صنفی متخلف در 48 ساعت گذشته به دلیل عدم رعایت مقررات و اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد و گفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و اجرای طرح نظارت و کنترل بر اصناف و  با توجه به محدودیت های اعلامی از ستاد ملی مقابله با کرونا، پلیس امنیت عمومی شهرستان طی 48ساعت گذشته از 210 واحد صنفی بازدید کردند.
 
داود امجدی اظهار داشت: در جریان این طرح 8 واحد متخلف به علت عدم توجه به اجرای دستورالعمل های طرح محدودیت و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب شدند.
 
فرمانده انتظامی لارستان عنوان کرد: شهروندان در صورت مشاهده تخلف از واحدهای صنفی با تلفن 110 تماس حاصل نمایند.
 
کشف دو دستگاه موتورسیکلت قاچاق میلیاردی در لارستان
 
فرمانده انتظامی لارستان از کشف دو دستگاه موتور سیکلت قاچاق به ارزش 2 میلیارد و 750میلیون ریال دراین شهرستان خبر داد. 
 
داود امجدی، گفت: ماموران انتظامی این شهرستان از نگهداری دو دستگاه موتورسیکلت در یک منزل مطلع و ضمن هماهنگی با مقام قضائی، به محل مورد نظر اعزام شدند.
 
وی افزود: پس از بررسی صورت گرفته تعداد دو دستگاه موتور که هر دو فاقد پلاک، مدارک و مجوز گمرکی بود، توسط ماموران کشف شد.
 
امجدی اظهار داشت: برابر نظر کارشناسان ارزش موتور سیکلت های قاچاق مکشوفه، 2 میلیارد و 750 میلیون ریال برآورد شده است.
 
فرمانده انتظامی شهرستان لارستان گفت: در این راستا یک متهم دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شد.
 
کشف جسد زنی 35 ساله در شیراز 
 
روز گذشته فیلمی در خصوص پیدا شدن جسد یک زن در کنار جاده کهمره سرخی شهر شیراز در فضای مجازی منتشر شد که در این فیلم گفته می شود دست های زن جوان قطع یا بریده شده است.
 
 حمید افرامن، رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس در خصوص این پرونده گفت: جسد این زن روز گذشته در کنار جاده کهمره سرخی و نزدیکی روستای کهمره سرخی شهر شیراز پیدا شد که تجسس های پلیسی برای بررسی موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.
 
وی افزود: جسد این زن حدودا 30 تا 35 ساله روز شنبه یکم آذر ماه امسال در حالیکه در میان یک پتو پیچیده شده بود پیدا شد که بررسی های ابتدایی نشان از آن داشت که آثار ضربه روی صورت وجود دارد و با توجه به اینکه 24 ساعت از مرگ این زن می گذرد حیوانات بخشی از بافت های نرم صورت را خورده اند.
 
افرامن ادامه داد: تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی در صحنه جرم نشان از آن دارد که جسد به این محل منتقل شده و با توجه به از بین رفتن بافت های صورت توسط حیوانات و نبود مدارک شناسایی همراه این زن هنوز جسد ناشناس است که مقام قضایی دستور ا نتقال جسد به پزشکی قانونی را صادر کرده است.
 
رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس،افزود: جسد برای بررسی علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شده است و تحقیقات برای شناسایی هویت زن جوان و عاملان این جنایت معمایی در دستور کار ماموران پلیس استان فارس قرار گرفته است.
 
افرامن در خصوص بریده شدن دستان زن جوان گفت: بریده شدن دست ها صحت ندارد و هیچ آثاری مبنی بر ضربات چاقو روی بدن این زن دیده نشده و جسد به پزشکی قانونی منتقل شده است.
 
انتهای پیام/ 
https://www.dana.ir/1669893
ارسال نظر
نظرات