شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:01 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1669928
معاون بهداشتی علوم پزشکی استان قزوین خبر داد؛

بستری ۵۶۸ بیمار در مراکز درمانی/ بزودی کیت تشخیص سریع کرونا وارد قزوین می‌شود

بستری ۵۶۸ بیمار در مراکز درمانی/ بزودی کیت تشخیص سریع کرونا وارد قزوین می‌شود
جلال رحمانی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند و آمار کل بیماران کرونایی بستری به ۵۶۸ نفر رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جلال رحمانی، معاون بهداشتی علوم پزشکی استان قزوین  در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به وضعیت کرونا در استان اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته متاسفانه هفت نفر از هم استانی‌ها در اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند و آمار کل بیماران کرونایی بستری به ۵۶۸ نفر رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: هم اکنون از مجموع بیماران بستری ۱۱۷ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت بوده و از این تعداد نیز ۴۶ بیمار بدحال به دستگاه کمک تنفسی متصل هستند.

توزیع ۶۰ هزار کیت تشخیص سریع کرونا در کشور

وی تاکید کرد: چنانچه همه مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و طی این دو هفته طرح جامع محدودیت‌‌ها موارد تاکید شده بهداشتی را جدی گرفته و از حضور در اجتماعات و دورهمی‌های خانوادگی پرهیز کنند قطعا طی هفته‌های آینده شاهد کاهش بار بیماری در سطح استان خواهیم بود.

وی همکاری مردم در اجرای طرح جامع محدودیت‌ها را خوب ارزیابی کرده و گفت: طی دو روز گذشته در راستای اجرای محدودیت‌ها بالای ۸۰ درصد از مردم در این طرح همکاری و مشارکت خوبی داشتند و امیدواریم در روزهای آتی نیز میزان مشارکت مردم افزایش یافته و به زودی آمار مبتلاها و فوتی‌های ناشی از کرونا کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به توزیع کیت‌های تشخیص تست سریع کرونا عنوان کرد: در تماسی که با معاونت بهداشتی وزارت بهداشت داشتیم عنوان شد که ۶۰ هزار کیت در سطح کشور توزیع می‌شود و سهمیه استان را دریافت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669928
ارسال نظر
نظرات