شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 10:42 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1669976

کاهش بارندگی‌ها شهرکرد را با مشکل جدی آب آشامیدنی مواجه می‌کند/ مدیریت شهری برای احیاء دشت شهرکرد ورود کند

کاهش بارندگی‌ها شهرکرد را با مشکل جدی آب آشامیدنی مواجه می‌کند/ مدیریت شهری برای احیاء دشت شهرکرد ورود کند
عضو شورای اسلامی شهرکرد گفت: با توجه به کمبود منابع کنونی و کاهش چشمگیر بارندگی‌ها، تامین آب آشامیدنی شهرکرد در آینده‌ای نزدیک با مشکل جدی مواجه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ فرهاد رئیسی شامگاه یکشنبه در نشست علنی شورا با توجه به توسعه روزافزون جمعیت و لزوم شناسایی نیازهای شهر اظهارداشت: مجموعه مدیریت شهری روزانه به ۲۷۰ هزار نفر خدمات ارائه می‌‌کند بنابراین با توجه به مهاجرپذیر بودن شهر می‌طلبد مسئولان نسبت به اختصاص بودجه‌های دولتی از ردیف‌های اعتباری ملی و استانی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به تدوین طرح عملیاتی  ساماندهی ورودی‌های شهر از شرق، غرب و جنوب گفت: می‌طلبد شهرداری برای اجرای طرح‌های مرتبط با هدایت آب‌های سطحی و روان‌ آب‌های ناشی از بارندگی به دشت شهرکرد وارد میدان شود.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد با بیان اینکه متاسفانه دشت شهرکرد روبه‌نابودی است، بیان کرد: همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی متولی در استان برای جلوگیری از نابودی این دشت ضروری است اما برخی تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات نادرست در گذشته سبب مسدود شدن سرچشمه‌های تغذیه‌ای دشت بزرگ شهرکرد شد.

طیبه شریفی نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به سهم ۱۰ درصدی شهرداری‌ها از محل فروش زمین‌های دولتی که باید به‌موقع پرداخت شود، بیان کرد: رفع مشکلات کمربندهای شمالی و جنوبی شهرکرد از مهم‌ترین نیازهای توسعه شهری است.

وی با بیان اینکه توسعه شهر نیازمند همدلی و همکاری بین تمام دستگاه‌ها می‌باشد، گفت: اجرای طرح انتقال پساب فاضلاب برای توسعه فضای سبز شهرکرد و احیای دشت شهرکرد یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و برنامه‌های مدیریت شهری است.

امامقلی بلالی در ادامه جلسه گفت: جلوگیری از هرگونه تبعیض و بی‌عدالتی در ساخت و سازهای شهری مورد توجه مسئولان باید قرار گیرد.

حمید فتح‌اللهی عضو شورای شهر شهرکرد در ادامه جلسه با بیان اینکه براساس نرخ رشد جمعیت تا ۱۰ سال آینده حداقل ۵۰ هزار نفر به جمعیت شهرکرد افزوده می‌شود، بیان کرد: تامین زیرساخت‌های لازم مانند آب آشامیدنی، برق، گاز و سایر امکانات برای این میزان جمعیت بایستی در دستور کار قرار گیرد.

فتح‌اللهی ادامه داد: به‌نظر می‌رسد با توجه به کمبود منابع کنونی و کاهش چشمگیر بارندگی‌ها، تامین آب آشامیدنی شهرکرد در آینده‌ای نزدیک با مشکل جدی مواجه شود.


انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1669976
ارسال نظر
نظرات