شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:16 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1669998
مسئول بسیج جامعه زنان سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛

بسیج الگوی شاخص سبک زندگی اسلامی ایرانی/ بانوان بسیجی همگام با مردم از میدان جنگ تا مبارزه با کرونا

بسیج الگوی شاخص سبک زندگی اسلامی ایرانی/ بانوان بسیجی همگام با مردم از میدان جنگ تا مبارزه با کرونا
آذر کیخا با بیان اینکه بسیج الگوی شاخص سبک زندگی اسلامی ایرانی است، گفت: پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و خدمتگذاری به مردم یکی از اهداف هدف اصلی بسیج جامعه زنان به شمار می رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آذر کیخا، مسئول بسیج جامعه زنان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: به مناسبت چهارمین روز از هفته بسیج که با عنوان "بسیج، الگوی سبک زندگی اسلامی ایرانی" نامگذاری شده، این قشر از بسیج مانور فرهنگی اجتماعی "خدمت خالصانه و مومنانه" به مردم را بر مبنای تفکر بسیجی و سبک شهید سلیمانی با استفاده از ابزارهای تبلیغی و رسانه ای و همچنین جلب مشارکت های عموم مردم همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کرد.

وی افزود: محتوای این مانور با رمز مبارک "یازهرا(س)" آغاز و امید است با شکل گیری حرکت هماهنگ بین پایگاه ها در سایه تفکر بسیجی شاهد اقتدار روزافزون ملی و انجام فعالیت های وحدت بخش و امید آفرین توسط رده های بسیج جامعه زنان باشیم.
 
هدف بسیج، پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و خدمتگذاری به مردم

این مقام مسئول ادامه داد: بسیج جامعه زنان یک نهاد انقلابی و زیرمجموعه سازمان بسیج مستضعفین است و به منظور پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی با تدبیر و معجزه حضرت امام راحل تشکیل شد، این قشر از همان ابتدا در جهت حفظ و تداوم و انتقال آن با ارزش ها به نسل های بعدی تلاش های زیادی انجام داده که در یک جمله هدف اصلی بسیج جامعه زنان، پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و خدمتگذاری به مردم است.

وی تصریح کرد: ادای دین در هر نقطه و مکانی که انقلاب نیازمند یاری و کمک باشد از جمله وظایف این سازمان است، زمانی این ادای دین در میادین و جبهه های حق علیه باطل احساس می شد که بسیج جامعه زنان با ساماندهی و سازماندهی خواهران در شهرها و خانواده ها پرداخت و فعالیت های آموزشی زیادی را برای مقابله با جنگ تحمیلی انجام داد که از جمله این فعالیت ها می توان به راه اندازی کاروان های پشتیبانی از جبهه ها اشاره کرد.

کیخا با بیان اینکه انتقال فرهنگ دفاع مقدس وثبت و ضبط آن از جمله وظایفی بود که بسیج جامعه زنان به خوبی از عهده آن برآمد، گفت: پس از جنگ نیز سازندگی و خدمت رسانی به مردم از جمله مسائلی بود که بسیج جامعه زنان با آن روبرو شد.

وی ادامه داد: مهمترین اولویت سیاست گذاری با سبک زندگی اسلامی- ایرانی از طریق آموزش و اقدامات فرهنگی است که ما تمام فعالیت های خود را بر این محور تنظیم کرده ایم، در همین راستا اقدامات دیگری در حوزه خانواده، ازدواج آسان، کاهش طلاق، تحکیم بنیان خانواده، جلوگیری از آسیب های خانوادگی، ترویج عفاف و حجاب و سایر موارد انجام خواهد شد.
 
بسیج جامعه زنان در میدان مبارزه با کرونا

مسئول بسیج جامعه زنان استان افزود: از ابتدای شیوع کرونا خواهران بسیجی فعالیت های مقابله با این ویروس منحوس را با تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده و توزیع آن در بین مردم شروع کردند اگر چه با فروکش شدن ویروس این فعالیت ها مقداری کمرنگ شد اما هیچگاه فعالیت های بسیج جامعه زنان در این زمینه تعطیل نشد و حالا هم با اوج گیری مجدد کرونا فعالیت های این قشر از بسیج با قدرت بیشتری ادامه دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به تاثیرگذاری استفاده از ماسک در کاهش انتقال ویروس و نیاز افراد نیازمندی که قدرت تهیه ماسک ندارند بسیج جامعه زنان در پایگاه های خود پوشش نذر ماسک را با قدرت بیشتری دنبال می کند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: خواهران بسیجی تا ریشه کنی کامل این بیماری در کارگاه ها و پایگا هایی که برای تولید تجهیزات مقابله با کرونا اختصاص یافته فعالیت هایشان را ادامه خواهند داد.
 
پیروی از تفکر بسیجی راهگشای مشکلات است
 
وی بیان کرد: تفکر و اندیشه بسیجی وقتی با فعالیت های جهادی تلفیق پیدا می کند شاهد به ثمر نشستن بسیاری از کارهای به ظاهر ناشدنی می شویم و این حقیقت نشان می دهد اگر با تفکر و روحیه بسیجی و فعالیت های جهادی به مقابله با مشکلات برویم به یاری خدای متعال بر آنها غلبه می یابیم.

به گفته کیخا، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی، دیدار با خانواده های معظم شهدا، نشست های بصیرتی با محوریت تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، تجلیل از بانوان نخبه بسیجی، فعالیت های خدمت رسانی و کمک مومنانه و دیگر موارد از جمله برنامه های شاخص این قشر در طول هفته بسیج است.

مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: با توجه به اینکه اساس و محور فعالیت های ما سبک زندگی اسلامی با محوریت رهنمودها و بیانات مقام معظم رهبری است، نه تنها در هفته بسیج بلکه در طول سال اقدام به برگزاری نشست های سبک زندگی اسلامی با موضوع الگوی زن نه شرقی نه غربی کرده ایم که این برنامه ها در حوزه ها و پایگاه های مقاومت سراسر استان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1669998
ارسال نظر
نظرات