شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:18 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670012
استاد نخبه استان مرکزی مطرح کرد

پیشتازی اساتید بسیجی در نظریه پردازی در عرصه های مختلف/ پیشرفت های به دست آمده مرهون تفکر بسیج است

پیشتازی اساتید بسیجی در نظریه پردازی در عرصه های مختلف/ پیشرفت های به دست آمده مرهون تفکر بسیج است
ذوالفقاری استاد نخبه استان مرکزی با اشاره به راهگشا بودن تفکر بسیج در عرصه های مختلف گفت:هرکجا از این تفکر استفاده شده موجب پیشرفت، عزت و تعالی ملت و جامعه اسلامی شده و بسیج امروز به عنوان یک الگوی کاملا قابل استفاده پیش روی قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ دکتر محسن ذوالفقاری در سال ۹۶ به عنوان اولین استاد تمامی استان مرکزی در علوم انسانی را در کشور با کسب امتیاز ۲۴۰ در کمیسیون تخصصی به خود اختصاص داد.

دکتر ذوالفقاری بیش از ۱۰۰ مقاله علمی و پژوهشی در عرصه ملی و بین المللی در مراکز و نشریات معتبر علمی دنیا به چاپ رسانده است، همچنین ایشان مولف بیش از ۱۰ عنوان کتاب است که در سطح جهان اسلام و دنیا کاربرد دارند.

به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج به سراغ ایشان رفتیم و گفتگوی داشتیم که در ادامه می خوانید.

 پیشرفت های به دست آمده مرهون تفکر بسیج است

محسن ذوالفقاری از اساتید بسیجی نخبه استان در گفتگو با دیارآفتاب با اشاره به راهگشا بودن تفکر بسیج در عرصه های مختلف گفت: تشکیل و تاسیس بسیج مستضعین نوآوری و ابتکار حضرت امام(ره) بود و جا دارد به روح پاک و ملکوتی ایشان درود بفرستیم که این نعمت ارزشمند را برای ملت ایران و امت های اسلامی به ارمغان آورد و امروز در جای جای جهان اسلام به وضوح می بینیم هرکجا که پیشرفتی حاصل شده برآمده از تفکر و روحیه بسیجی است.

وی افزود: امروز بیش از ۴۱ سال از عمر تشکیل بسیج مستضعفین می گذرد و بسیج در طول این سالها کارنامه ای پرافتخار و عملکردی درخشان دارد و امروز پیشرفت های عظیم به دست آمده در حوزه های علمی، فناوری و دفاعی برگرفته از بسیج است.

ذوالفقاری با بیان اینکه بسیج به عنوان یک سرمایه ارزشمند و نعمت بزرگ همواره در طول این سال ها کارکرد موثر خود در عرصه های مختلف را به وضوح نشان داده،افزود: هرکجا از این تفکر استفاده شده موجب پیشرفت، عزت و تعالی ملت و جامعه اسلامی شده و بسیج امروز به عنوان یک الگوی کاملا قابل استفاده پیش روی قرار دارد.

پیشتازی اساتید بسیجی در نظریه پردازی در عرصه های مختلف

وی بیان کرد: امروز در هر شرایطی که نیاز به نظریه پردازی وجود دارد اساتید بسیجی در راس امور هستند چراکه اساتید بسیجی علاوه بر داشتن روحیه بسیجی و خستگی ناپذیری از توان و ظرفیت علمی بسیار قابل قبولی برخوردار هستند.

مسئول بسیج اساتید استان مرکزی با اشاره به اهمیت علمی بودن رویکرد بسیج تأکید کرد: مقام معظم رهبری در چندین بار این تأکید را داشته اند که اگر بسیج بخواهد پیشرفت داشته باشد باید رویکرد آن علمی و پژوهشی محور باشد و لذا اساتید بسیجی در این زمینه پیشگام هستند و برای تحقق منویات مقام معظم رهبری با روحیه بسیجی و جهادی برای شکافتن عرصه های علمی و پژوهشی از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

وی افزود: در استان مرکزی اساتید بسیجی همچون سایر نقاط کشور در عرصه های علمی و پژوهشی پیشگام هستند و اخیرا مقالات بسیار خوبی همکاران بسیجی بنده در عرصه های علمی در سطح دنیا و جهان اسلام به چاپ رسانده اند.

تلاش های اساتید بسیجی موجب ارتقاء رتبه علمی ایران شده است

ذوالفقاری ادامه داد: تلاش های اساتید بسیجی در ایران اسلامی موجب شده رتبه جمهوری اسلامی در کسب رتبه های علمی در سایر مراکز معتبر به شدت رشد داشته باشد و اینها همه به برکت تفکر بسیجی است.

وی گفت: همچنین مجله علمی و پژوهشی تخصصی استان مرکزی بیش از هشت سال است که با مسئولیت خود بنده در حال چاپ است که با محوریت پژوهش های ادبی و قرآنی در جهان اسلام کاربرد زیادی دارد.

مسئول بسیج اساتید استان مرکزی بیان کرد: آنچیزی که ما در بسیج اساتید به آن اعتقاد داریم مکتبی بودن اساتید بسیجی است و این مکتب همان اندیشه های زیر ساختی اسلام است که اندیشه اساتید بسیجی هم برگرفته از اندیشه های عالی امام، شهدا و مقام معظم رهبری است که توانسته جمعی از اساتید انقلابی را دور یکدیگر جمع کند.

وی افزود: امروز پاک ترین و دلسوزانه ترین مجموعه ها و تشکل هایی که در راستای ارتقای سطح علمی کشور تلاش می کنند اساتید بسیجی هستند و البته اقشار مختلف بسیج نیز از جمله پاک ترین مجموعه ها هستند و این قابل تقدیر است.

ذوالفقاری در پایان خاطر نشان کرد: امروز نکته ای که می توان روی آن تأکید بیشتری داشت بحث حضور بسیجیان در سایر عرصه ها است و آمادگی خود را در همه شرایط و مقاطع حفظ کند چراکه اگر دیروز بسیجیان مخلص در عرصه دفاع مقدس با اقتدار حاضر شدند امروز باید در عرصه های علمی ، جنگ نرم، پژوهشگاه ها و اندیشکده ها نقش آفرینی کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1670012
ارسال نظر
نظرات