شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:06 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670019
بیانیه بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی:

هرجا از پیشرفت بازمانده‌ایم، دلیلش فقدان تفکر بسیجی بوده است

هرجا از پیشرفت بازمانده‌ایم، دلیلش فقدان تفکر بسیجی بوده است
بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی طی بیانیه‌ای اعلام کرد: هر جا از پیشرفت بازمانده‌ایم، تنها دلیلش فقدان نفوذ و نزج تفکر بسیجی در آن حوزه بوده و بطور قطع و یقین نیازمند تزریق این روحیه جهادی در حوزه‌های عقب‌مانده هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی طی بیانیه‌ای به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج اعلام کرد: معتقدیم که هر جا از پیشرفت بازمانده‌ایم، یگانه دلیلش فقدان نفوذ و نزج تفکر بسیجی در آن حوزه بوده است و بطور قطع و یقین نیازمند تزریق این روحیه جهادی در حوزه‌های عقب‌مانده هستیم. 

متن این بیانیه به شرح زیر است:
 
پنجم آذرماه سالروز فرمان حضرت امام(ره) و تشکیل نهاد همیشه مردمی بسیج مستضعفین است. «تفکر بسیجی» پشتوانه حرکتهای عظیم و سیراب کننده ذهنهای تشنه و دلهای مشتاق در داخل و خارج از کشور و مسلمانان منطقه شده و سابقه درخشان چهل و یک سال سال فعالیت، این نهاد مردمی را به گوهری درخشان و تکیه‌گاهی محکم برای مردم و نظام تبدیل کرده است.
 
مبارزه با نفس و اخلاص، بصیرت، اطاعت از فرامین امام جامعه، تلاش با حداکثر ظرفیت‌ها بدون توقع ویژه خواری، اتکا به درون و ناامیدی از بیرون، پاکدستی در امور و دوری از منفعت‌طلبی، سبقت در امور معنوی، استکبارستیزی در سه حوزه فردی، اجتماعی و سیاست داخلی و خارجی بود که از بسیجیان «شیرمردان روز و شب زنده‌داران زاهد» ساخت.
 
از غرش توهم‌آلود ابرقدرتها نترسیدند و با دستهای خالی، اما با دلهای «پر امید به فضل و نصرت الهی» میدان را خالی نکردند و هر جا «استقامت» ورزیدند پیروز شدند. بسیج و بسیجی در این مسیر «از امت»، «با امت» و «برای امت» به پیروی از امام خط‌شکنی ‌کرد و مصداق بارز «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» شد، و بدون هیج چشمداشتی در «وسط میدان» و خط مقدم حرکت، عمل، مبارزه، ایثار و جانفشانی قرار گرفت و حماسه آفرید.
 
بیش از چهل و یک سال پرافتخار انقلاب شکوهمند را پشت سر گذاشتیم، به مدد تفکر بسیجی به غنی سازی ۲۰ درصدی و قدرت موشکی و موفقیت های بیشمار دیگر رسیدیم و اکنون به پشتوانه تجربه‌های طولانی در میدان های پیش رو قدم خواهیم نهاد و معتقدیم که هر جا از پیشرفت بازمانده‌ایم، یگانه دلیلش فقدان نفوذ و نزج تفکر بسیجی در آن حوزه بوده است و بطور قطع و یقین نیازمند تزریق این روحیه جهادی در حوزه‌های عقب‌مانده هستیم. 
 
بسیج اساتید بر این باور است که امروز دشمنی استکبار با پیشرفت ایران عزیز آشکارتر از گذشته است و دانشگاه‌ها می بایست رویکرد خود را در گام دوم اصلاح نمایند.
 
ظرفیت عظیم، ساختارها و نهادهای تحت اختیار دانشگاه نه به عنوان بخشی از بازوی تحقیقاتی غرب، بلکه باید با «رویکرد حل المسائلی»، در خدمت مردم و برای پیشرفت جامعه تعریف شود و تلاش کند.
 
در این رویکرد، وظیفه یک استاد دانشگاه، پژوهش تنها نیست. یک استاد دانشگاه، یک انسان مؤمن جهادی محقق متصل به آسمان است که در کنار آموزش و کار تخصصی و پژوهشی، جلوه‌های محبت، مهربانی و شفقتش را نسبت به مردم در سختی‌ها و تنگناها بروز می‌دهد و هر زمان که نیاز باشد در صف مقدم حرکتهای جهادی حل مسائل است.
 
اگر تنگناهای اقتصادی ناشی از کرونا رخ می‌دهد پیشگام حرکتهای «رزمایش مومنانه» است، اگر پای قطع وابستگی در میان است شبانه‌روز در شرکت دانش‌بنیان مشغول فعالیت جهادی است و... و در یک کلام «استاد دانشگاه تراز گام دوم» انقلاب، همچون «شهدا» فدایی پیشرفت علمی ایران است.
 
هفته بسیج فرصتی فراهم ساخت تا مروری بر « تفکر بسیجی» داشته باشیم و یادآور شویم نصرت الهی پاداش اخلاص در این مسیر است.
 
انتهای پیام/
 
 
https://www.dana.ir/1670019
ارسال نظر
نظرات