شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 12:19 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670050
اقدامات جهادی بسیج سازندگی استان همدان در یک روستا؛

ساخت ۴۴ واحد مسکونی برای زنده کردن روستای "برفیان" تویسرکان

ساخت ۴۴ واحد مسکونی برای زنده کردن روستای "برفیان" تویسرکان
علی قره‌باغی مسئول بسیج سازندگی استان همدان، از به زیر سقف رسیده شدن مرحله ساخت ۴۴ واحد مسکونی برای ایجاد روستای جدید برفیان خبر داده و گفته در صورت تأمین اعتبار، این واحدها در ۶ ماهه نخست سال آینده افتتاح می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ بر اثر بارش های سیل آسای ابتدای سال گذشته و سیلاب و به دنبال آن رانش بی سابقه زمین، روستای برفیان در تویسرکان تخلیه شد، روستایی با ۴۴ خانوار!

رانش زمین زمینه ساز تخلیه یک روستا شد

اهالی روستا، آن روزها بی خانمان شده بودند، دستور تخیله به دلیل احتمال خطر جانی به آنان داده شده بود و بسیاری روستای خود را ترک کردند، اما اموال آنان از وسایل خانه گرفته تا دام هایشان هم در معرض خطر بود، آنان را به صورت موقت در پایین دست روستا و در روستاهای اطراف اسکان اضطراری دادند.

از این رو سکونت در این روستا در عمل غیرممکن شده بود، به همین دلیل کارشناسان پای کار آمدند و با تحقیقات خود در بخش پایین دست برفیان، قطعه زمین هایی شناسایی کردند که توسط دستگاه اجرایی متولی به اهالی واگذار شد.

ساخت ۴۴ واحد مسکونی برای زنده کردن “برفیان”

بدین ترتیب بسیج سازندگی استان همدان پای کار آمد و هفتم آذر ماه سال گذشته با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور و با صدور فرمان فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان عملیات اجرایی و طرح انتقال و ساخت روستای جدید برفیان در منطقه ای جدید آغاز شد تا برفیان ققنوس وار زنده شود.

به سراغ علی قره‌باغی، مسئول بسیج سازندگی استان همدان رفتیم تا بدانیم مراحل ساخت این روستا به کجا رسیده است، او در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: ساخت هر ۴۴ واحد مسکونی تا مرحله زیر سقف رسیده است.

وی با بیان اینکه تورم، گران شدن مصالح و البته تا حدودی شیوع کرونا ویروس روند ساخت این واحدها را کند کرده است، اظهار کرد: قرار بر آن شد بنیاد مسکن ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت و دولت ۱۰ میلیون تسهیلات بلاعوض در اختیار هر خانوار قرار دهد.

مسئول بسیج سازندگی استان همدان افزود: البته تاکنون بسیج سازندگی برای هر واحد مسکونی ۳۰ میلیون تومان از محل محرومیت‌زدایی بسیج هزینه کرده است و با این تورم در قیمت ها بی تردید برای اتمام کار هزینه ها بالا رفته است.

قره باغی تصریح کرد: با این حال بسیج سازندگی که تمام فکر و ذکرش خدمت رسانی به مردم به ویژه مناطق محروم است، دست از کار برنداشته و با قوت به کار خود ادامه می دهد و اگر اعتبارات تأمین شود رونمایی از روستای جدید برفیان در ۶ ماهه نخست سال آینده شدنی می شود.

ساخت روستای جدید برفیان نیازمند حمایت دولت

به گزارش عصر همدان؛ به نظر می رسد برای اتمام ساخت روستای جدید برفیان همت همگان نیاز است به ویژه ورود دولت در حمایت های مالی و تأمین اعتبارات لازم، چرا که با این اعتبارات و بودجه های اندک، احتمال کندی در روند اجرای طرح بالا گرفته است، بنابراین می طلبد تا دستگاه های اجرایی و دولت در تأمین هزینه ها و در حمایت از روستاییان پای کار بیایند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670050
ارسال نظر
نظرات