شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:08 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670058
استاندار در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان:

گیلان جزو سه استان برتر در کشفیات مواد مخدر/ نقشه راه مبارزه با مواد مخدر در گیلان، به‌روز رسانی شود

گیلان جزو سه استان برتر در کشفیات مواد مخدر/ نقشه راه مبارزه با مواد مخدر در گیلان، به‌روز رسانی شود
ارسلان زارع با اشاره به انهدام ۸۸ باند قاچاق مواد مخدر در استان طی هشت ماه امسال، گیلان را جزو سه استان برتر در کشفیات مواد مخدر عنوان و تأکید کرد که نقشه راه مبارزه با مواد مخدر در استان، به روز رسانی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، ارسلان زارع در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به اینکه پدیده شوم مواد مخدر آسیب زیادی به پیکره اجتماع وارد می کند، نقش اقدامات پیشگیرانه را در کاهش آسیب ها اثربخش دانست و اظهار کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا، باید از ظرفیت رسانه ها، فضای مجازی، بسترهای دیجیتال و صدا و سیما به عنوان مهمترین ابزار ارتباطی برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه، بهره گیری حداکثری شود.

وی همچنین بر لزوم استفاده از سامانه های طراحی شده توسط آموزش و پرورش همچون شاد و نیز مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی در راستای حفاظت و صیانت از سلامت دانش آموزان، دانشجویان، نوجوانان و جوانان به عنوان سرمایه های ملی و اجتماعی در مقابل اعتیاد به مواد مخدر تأکید کرد.

وی به رشد قابل توجه آمار کشفیات در گیلان طی هشت ماه گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: همدلی و وفاق موجود بین دستگاه های ذیربط و تلاش های موثر پلیس مبارزه با مواد مخدر و دستگاه اجرایی و امنیتی، منجر به کسب جایگاه سوم گیلان در این شاخص شده است.

استاندار گیلان اجرای طرح یاریگران زندگی در راستای جنبش فراگیر پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر ارزیابی کرد و گفت: در جهت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و تشکل‌های غیردولتی نقش موثری دارد.

وی ساماندهی معتادان متجاهر و اقدامات صورت‌گرفته در این خصوص را موثر دانست و بر ضرورت اهتمام جدی و استمرار آن تأکید کرد و افزود: در راستای افزایش نقش بازدارندگی قوانین و پیشگیری موثر از وقوع جرائم مرتبط با مواد مخدر، کمیته ذیربط این شورا با استفاده از ظرفیت استادان دانشگاه ها و صاحب نظران این حوزه پیشنهاداتی برای اصلاح و بازنگری و ارائه به مرکز تهیه کنند.

زارع تأکید خود مبنی بر به‌روزرسانی نقشه راه مبارزه با مواد مخدر استان را یادآور شد و افزود: باید با اشراف بر سهم استان در عرصه مبارزه با مواد مخدر متناسب با آمایش سرزمینی، اقدامات مورد نیاز را شناسایی و براساس آن گام برداریم.

وی انهدام ۸۸ باند قاچاق مواد مخدر طی هشت ماه گذشته را یک موفقیت ارزشمند دانست و ادامه داد: واردکردن ضربه به باندهای قاچاق و سرشبکه های توزیع مواد مخدر، نقش اثرگذاری در بازدارندگی دارد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان بر لزوم تقویت دستگاه های رصد و پایش الکترونیکی در مناطق مرزی نیز تأکید کرد و گفت: با استفاده از امکانات، تجهیزات و شاخص های تخصصی در حوزه های مختلف در مبارزه، مقابله، پیشگیری، عرضه و کاهش تقاضا باید اقدامات علمی صورت گیرد تا شاهد نتایج بهتری باشیم.

وی بر ضرورت تشکیل منظم و مستمر جلسات شهرستانی به ریاست فرمانداران نیز تأکید کرد و گفت: هم اندیشی، تبادل نظر و پیشنهادات جلسات در شهرستان‌ها در تصمیم‌سازی جلسات شورای استان، مفید و موثر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک هفته بسیج به بسیجیان و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل در صدور فرمان هوشمندانه تشکیل بسیج افزود: بسیج همواره محور انسجام، همبستگی و تلاش موثر برای اعتلای آرمان های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است که در راستای منافع ملت بزرگ ایران گام برمی دارد.

زارع به فعالیت بسیج در عرصه تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره و اضافه کرد: بسیجیان در جریان مبارزه و مقابله با بیماری کرونا و به منظور حفظ سلامت و جان مردم، از هیچ کوششی دریغ نکردند و همواره در کنار کادر فداکار درمان حضور موثر دارند.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1670058
ارسال نظر
نظرات